Економски факултет (reloaded)

Член од
28 октомври 2014
Мислења
329
Поени од реакции
144
Да не случајно некој има полагано Маркетинг Истражување кај Бобек Шуклев?
Или генерално земено, строг ли е професоров :)
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Да не случајно некој има полагано Маркетинг Истражување кај Бобек Шуклев?
Или генерално земено, строг ли е професоров :)
Предметов го немам слушано, така да не знам ништо поврзано со него. А околу Шуклев, многу принципелен и строг професор.Бара присуства и имаш учење на памет огромни набројуванки(барем кај Основи на менаџмент и ММБ). Кога се полагаше Основи на менаџмент и ММБ имаше доста колеги што имаа паднато за 0.2-0.6 бода и не ги пушташе на увид. :)
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.238
Поени од реакции
6.763
Zadacite od prasanjata se pagjaat neso ili epten na srekja si polozil? Ucam menadzment momentalno me interesira dali ke iam vreme i ova da go ucam...
Ми се паднаа 6-7 од прашањата,3-4 шо ги знаев шо ми беа прочитани и 1 задача,другото на тепка го погодив...Иначе РЕАЛНО тешко и двата,може ќе имаш среќа на тепка ама не верувам..
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.363
Поени од реакции
25.077
Да не случајно некој има полагано Маркетинг Истражување кај Бобек Шуклев?
Или генерално земено, строг ли е професоров :)
Ко последната кралица од Мустафа е.
Среќно кај него што и да правиш :)
 
Член од
28 јули 2015
Мислења
49
Поени од реакции
8
Дали некој има преполагано трговско лани да каже како е ?
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Ако некој во скоро време положил Финансиски менаџмент, ама стварно со учење положил, дали ќе сака да ја читне набрзинка скриптава 10-15мин и да ми каже на мене и на сите други што моментално го полагаат дали е доволен материјалов за 6ка ?
Многу многу ќе ви бидам благодарен, многу ми е важно да го положам овој предмет покрај Основи на Менаџмент, за Америка идење наредно лето се работи.. Фала однапред :)
 

Attachments

DoYouEvenPitchBro

How you doin'?
Член од
10 август 2015
Мислења
444
Поени од реакции
273
Полагаше ли денес? Ги памтиш ли прашањата?
Положен ми е.
Лани во јануаρи бев κолκу само да ги видам и запишам пρашањата ги имаше 10 ама во јуни даде сκρос дρуго и само 5 пρашања
 
Член од
23 декември 2012
Мислења
64
Поени од реакции
21
Положен ми е.
Лани во јануаρи бев κолκу само да ги видам и запишам пρашањата ги имаше 10 ама во јуни даде сκρос дρуго и само 5 пρашања
Имаш ли ги запишано прашањата шо се паднале, да ми ги пишеш?
 
Член од
2 септември 2015
Мислења
37
Поени од реакции
10
Ако некој во скоро време положил Финансиски менаџмент, ама стварно со учење положил, дали ќе сака да ја читне набрзинка скриптава 10-15мин и да ми каже на мене и на сите други што моментално го полагаат дали е доволен материјалов за 6ка ?
Многу многу ќе ви бидам благодарен, многу ми е важно да го положам овој предмет покрај Основи на Менаџмент, за Америка идење наредно лето се работи.. Фала однапред :)
Ако ја научиш стварно убаво можеш.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Збор-два за предметиве? Ми требаат три за изборни, да се лесно положливи затоа што последен, осми семестар е, не сакам на крајот заглавување :D

Менаџмент на перформанси
Економика на внатрешна трговија
Проектен менаџмент
Маркетинг истражување
Менаџмент на промени
Управување со системи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom