Економски факултет (reloaded)

Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.257
Меѓународни организации и интеграции .. збор два за предметов ?
 
Член од
7 март 2013
Мислења
149
Поени од реакции
41
Меѓународни организации и интеграции .. збор два за предметов ?
Интересен предмет, на заокружување со два можни, средно тежок материјал, со два-три дена учење гајле немаш, обавезно да праеш презентација и на вежби идење, многу поени плус дава. Лани го имав, само од вежби имав 23 поени, +2 оцени.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.054
Некој збор повеќе за управување со производ ако сакаш да ми кажеш? Дали треба редовност, проекти, како се полагањата?
Не сум бил на ниедно предавање и не бара редовност ниту пак задолжителни проекти.
Полагањата беа оптички, со заокружување. :) (ова беше пред 3 години, може нешто е сменато во меѓувреме)
 
Член од
18 јануари 2015
Мислења
12
Поени од реакции
3
Некој искуство со предметот Микроекономија има? Тежок ли е? Се бара ли редовност на предавања?


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Daj drzete srekja kolegi, sea ekonomika polagame za 2 saata :d hahh
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Некој искуство со предметот Микроекономија има? Тежок ли е? Се бара ли редовност на предавања?


Sent from my iPad using Tapatalk
Многу е тежок. Мене барем ми беше.
Редовност не бара, ама материјалот е обемен, има задачи, теорија, а и професорката не е баш фина. Ако го планираш за изборен, мој совет не.
 
Член од
21 март 2013
Мислења
379
Поени од реакции
1.080
Некој збор повеќе за управување со производ ако сакаш да ми кажеш? Дали треба редовност, проекти, како се полагањата?
Smeneto bilo...
Sega imalo i na zaokruzuvanje i otvoreni prasanja so normalno poveke gi vrednuvala.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
65
Поени од реакции
23
Јас си прашувам зс изборни а на задолжителниве заборавив.. За фискален и монетарен систем на ЕУ и за банкарски менаџмент некое искуство?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Јас си прашувам зс изборни а на задолжителниве заборавив.. За фискален и монетарен систем на ЕУ и за банкарски менаџмент некое искуство?
За фискален, знаеш веќе како одат работите со Гоцков. Ист начин на полагање, многу ситници и логични прашања (секако значи на предавања), за поени од присутност не сум сигурна, мислам дека немаше, али дава за презентација/проект.

За банкарски, кај мене едно 60% од генерација ако не и повеќе, само од прашањата читаа што се вртеа низ Либро. И стварно, за прв колоквиум имаше од нив едно 80% на тест. Искрено, книгата немаше ни некоја врска со прашањата што он ги даде. За втор имаше и задачи, јас за втор по искуство од првиот не ни читав од книга, само задачите ги научив од учебник и положив.
 
Член од
18 јануари 2015
Мислења
12
Поени од реакции
3
Многу е тежок. Мене барем ми беше.
Редовност не бара, ама материјалот е обемен, има задачи, теорија, а и професорката не е баш фина. Ако го планираш за изборен, мој совет не.
Да, го планирав за изборен. А некој полесен изборен предмет можеш да ми предложиш


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2015
Мислења
37
Поени од реакции
10
Дечки ќе може некој да ми каже нешто повеќе за предметот општествено богатство и нац. сметки, планирам да го земам за изборен. :)
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Да, го планирав за изборен. А некој полесен изборен предмет можеш да ми предложиш


Sent from my iPad using Tapatalk
Трговско, Методи на продажба, Демографија, Англиски, тие мислам се полесни.
 
Член од
12 март 2012
Мислења
72
Поени од реакции
21
Некој да ми каже нешто повеќе за Анита Циунова, имам два предмета кај нејзе семестаров.. :)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.054
Некој да ми каже нешто повеќе за Анита Циунова, имам два предмета кај нејзе семестаров.. :)
Најкоректна професорка и една од најдобрите на факултет. Мy favorite :angel:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom