Економски факултет (reloaded)

Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
економија паднав на испит со 32 поени а со 36 се поминува, има некоја шанса на увид ако идам да се договорам со професорот да направам семинарска или нешто слично... имам идено на сите предавања на сите спиоци ме има..
Иди на увид во секој случај, замоли го, ништо не губиш. :)
 
Член од
7 ноември 2014
Мислења
14
Поени од реакции
0
Ме интересира дали ако сега во 2 семестар земам 2 изборни и имам вкупо 4 , нарединот летен(4-ти сем.) ќе можам тогаш да земам 1 изборен и да имам 3 предмети ?
 
Член од
23 август 2014
Мислења
37
Поени од реакции
4
Ме интересира дали ако сега во 2 семестар земам 2 изборни и имам вкупо 4 , нарединот летен(4-ти сем.) ќе можам тогаш да земам 1 изборен и да имам 3 предмети ?
Да. И попаметно е во 2 семестар да се земе 2 изборни
 
Член од
7 ноември 2014
Мислења
14
Поени од реакции
0
СЛушнав некои муабети дека Љубиша давал погрешни шифрарници по основи на сметководство и колку и да ти се точни одговорите нема шанси да положиш со 9-10 ...
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
65
Поени од реакции
23
СЛушнав некои муабети дека Љубиша давал погрешни шифрарници по основи на сметководство и колку и да ти се точни одговорите нема шанси да положиш со 9-10 ...
Нема врска, така збореа исто и за финансиско сметководство лани па пак имаше и 9ки-10ки
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
СЛушнав некои муабети дека Љубиша давал погрешни шифрарници по основи на сметководство и колку и да ти се точни одговорите нема шанси да положиш со 9-10 ...
Не дава грешни шифрарници, грешно ги читате прашањата.
Во глобала не ја менува содржината на прашањето,ама треба пак убаво да се прочита прашањето.
Ако во претходните години имало прашање "Koe e", може да ти се падне "Кое не е" и после грешни шифрарници давал:icon_lol:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
СЛушнав некои муабети дека Љубиша давал погрешни шифрарници по основи на сметководство и колку и да ти се точни одговорите нема шанси да положиш со 9-10 ...
И дрога ставаат во шифрарниците...
Има ли некој нормален во државава бе, попрво во земја би потонал отколку да прашам ваква глупост :tapp:
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
3
daprasam na ispit imam 28 poeni a sigurna sum deka imav poveke napisano za 38-40 poeni imav i istite prasanja gi proveriv u kniga tocni mi bea ,a na rezultatite pomalce poeni dali e mozno pri vnesuvanjeto na poeni na listot za rezultati da imaat napraveno nekoja greska ? :/ :unsure:
 
Последно уредено:

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
daprasam na ispit imam 28 poeni a sigurna sum deka imav poveke napisano za 38-40 poeni imav i istite prasanja gi proveriv u kniga tocni mi bea ,a na rezultatite pomalce poeni dali e mozno pri vnesuvanjeto na poeni na listot za rezultati da imaat napraveno nekoja greska ? :/ :unsure:
Оди на увид, ако е грешка ќе ти среди професорот.
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
3
ama polagav so shifrarnik,znam deka toa se presmetuva elektronski ama prasanjeto mie dali mozi koga vnesuvale.rezz za da gi objavat t.e na listot so rezultati da napravile greska kaj poenite oti trebase da imam 38-40 najmalcee...dalie mozno mesto 38 pogreska 28 da imaat objaveno ????? i na uvid ako pojdam dali ke mi go dadat testot ,pakdali ke gi presmetat poenite
za ako ima nekoja nenamerna greska .... ?
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
ama polagav so shifrarnik,znam deka toa se presmetuva elektronski ama prasanjeto mie dali mozi koga vnesuvale.rezz za da gi objavat t.e na listot so rezultati da napravile greska kaj poenite oti trebase da imam 38-40 najmalcee...dalie mozno mesto 38 pogreska 28 da imaat objaveno ????? i na uvid ako pojdam dali ke mi go dadat testot ,pakdali ke gi presmetat poenite
za ako ima nekoja nenamerna greska .... ?
Да не си обележила погрешна група на шифрарникот?

Во секој случај иди на увид, ако си толку сигурна дека имаш доволно поени.
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
3
ne znam deka.tochnata grupa.e napishav,nekoj namerno da ti krati poeni neveruvam,mene mie da nezgresile koga objavuvale da pisale 28 a sum imala 38.. poshto bitrebalo 38 poeni da iam i gresni da imav prasanja okolu 38 poeni pak ke imav :/ mozi pak ke padnev ama ne se onolku niski poeni,osven ako sum imala greski vo tie shto beev sigurna sho neveruvam.bas na uvid keodam i ke pobaram da mi go dadat testot i da mi pokazham kaj sum zgresila.. ako sakaat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom