Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
kaj nas ljubisa profesorot kaza ubavo procitajte si i sami zaklucete :D jas bev 4ta grupa i imas 2 tocni na edno prasanje
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
172
Поени од реакции
38
Ај нека пиШе некој до кога може да се предадат струЧните трудови по однесување на потроШуваЧи плс
тие што имаат стручни трудови со презентација си закажуваа термин кога да ги предаваат
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Јас бев прва група, и приметивме дека едно прашање не е возможно да е само со 1 точен, и таа марина рече дека незнаела ништо, али после асистентот рече дека "све е возможно" и сите знаевме дека е за тоа прашање, иначе у прва група тоа прашање беше 16то...

А не беше толку тежок овој колоквиум, нешто слично на претходниот...:vozbud:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Ако им верувате на асистентите по сметководство далеку ќе стигните... Мислам дека на првиот и вториот колоквиум никогаш нема прашања со повеќе од еден одговор, ама затоа на третиот ќе ви вратат со камата за првите два :toe:
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
koleske i jas bev 4ta grupa. bas me interesira koe bilo toa prasanje so 2 odgovora :) ??
Ова беше прашањето

Кој од овие издатоци настанати во врска со стекнување на машина треба да и се додадат на фактурирана вредност,со цел правилно да се оформи набавната вредност?
а)транспортни трошоци
б)трошоци за инсталирање
в)полиса за осигурување(мислам)
г)а и в
д)ниту едно
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Од кога почнуваат предавања?
 
Член од
22 август 2009
Мислења
124
Поени од реакции
13
dali nekoj znae do koga glava TOCNO treba da se uci marketing istrazuvanje za 2 kolokvium???????? fala vi mnogu odnapred
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Неможе веќе , имаше одреден период кога можеше тоа беше уште пред 1 колоквиум.
Сигурен си ? Ми кажаа дека постоела некоја опција да си платиш 500-600 денари за промена на изборен предмет...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Mislam deka moze da se smeni izboren, ali posle 3 kolokvium.....

Ќе има ли денеска предавања?
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
5
Ај нека каже ако знае некој дали кје има предавања,али мислам дека имаат колоквиум од втора и не би требало да има ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom