Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Може некој да ми каже у колку саат се полага Економија во четврток?
 
Член од
8 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
10
Мислам дека од деловите со црвено треба да се прочита за даночниот систем во РМ , и да се научи што се акцизи и даноци.
Мислам дека не треба да се учи и за дерегулација и приватизација..ама за ова не сум сигурен
Toчно, од тоа за РМ, треба акцизи, ДДВ и царини да се знае што се, другото не.
 

BrownEye

And so it is...
Член од
10 јули 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
Математика тој од доле ми го изм'кна, да му се сневиди... се изнамачив, изнанервирав, и изгледа ќе си изнапоминам :)))) Економија видов од колку полагам, и не ми се верува - ЗАБОРАВИВ! ...а тек прва година на факс сум! :tapp: :pos2: па, дали некој знае кога се термините, поточно дали првиот термин е од 13 или 13 и 30? фала многу, пријатно :kesa:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
19
Поени од реакции
0
Математика тој од доле ми го изм'кна, да му се сневиди... се изнамачив, изнанервирав, и изгледа ќе си изнапоминам :)))) Економија видов од колку полагам, и не ми се верува - ЗАБОРАВИВ! ...а тек прва година на факс сум! :tapp: :pos2: па, дали некој знае кога се термините, поточно дали првиот термин е од 13 или 13 и 30? фала многу, пријатно :kesa:


првиот термин е од 13 часот а вториот од 15 часот
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Дали на втор колоквиум економија исто така ќе има 1 или 2 точни одговори како на првиот или ќе има и со 3 и 4???
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
26
Поени од реакции
1
Ова што ќе го кажам е само мое мислење, ама... :raz: Очекувам да има неколку прашања од Герила и Вирусен маркетинг... со оглед на тоа што многу го тупеа минатата година со таа книгата за Герила Маркетинг од Jay Conrad Levinson... и со оглед на тоа што се нови делови во книгава по Маркетинг, или па ја не сум учел доволно во минатата година :pos:
sigurno ke ima od gerila i virusen tocno ti e mislenjeto ;) i da novi se vo knigata ne e deka ne si dovolno ucel ;) :toe:
aj ke vidime sabajle vo 8h e neli ? :party3:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Да ве питам нешто...
Тоа систематскиот што требаше нешо ми зборат дека ако сум немал потврда од таму не ќе сум можел да уверам втор семестар. Може уште да се отиде таму и да се средат тие работи? Знае некој до коа може тоа?
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Kolegi sto napraevte marketing dali bese tesko ?:tapp:
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Да ве питам нешто...
Тоа систематскиот што требаше нешо ми зборат дека ако сум немал потврда од таму не ќе сум можел да уверам втор семестар. Може уште да се отиде таму и да се средат тие работи? Знае некој до коа може тоа?
Кажаа до петок а јас бев во понеделник и без проблем ми дадоа потврда. Па мислам дека и сега да одиш ќе ти дадат, само така сакаа да не избрзат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom