Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
edno prasanje do site ----- do koj datum tocno trae vtorava kolokviumska nedela ??? i dali tretata kolokviumska ke zavrsi pred nova godina ? znae nekoj ?
Мислам дека официјално трае до 28ми, ама знам дека има полагање и на 30ти (но веројатно ќе има и предавања тој ден).

Третата ќе заврши на 27ми или 28ми декември.
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
61
Поени од реакции
1
Dali ekonomija za vtor kolokvium ni e i prvata tema od makroekonomija
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
eli=];3098969 напиша:
Dali ekonomija za vtor kolokvium ni e i prvata tema od makroekonomija
Мислам дека не.А математика дали некој знае дали Драге ќе даде нешто за вектори тој дел што е од матрици??
 
Член од
27 октомври 2009
Мислења
37
Поени од реакции
0
sea slusnav deka kolokviumskata e prodolzena do 4 demekvri ? ima vistina u ova ?
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
151
Поени од реакции
3
Осигурување при транспорт спаѓа во таканаречените "Зависни Трошоци" т.е. за тие што незнаат што се зависни трошоци Осигурувањето при транспорт влегува во набавната цена заедно со другите трошоци. @mamma_mia дали ти текнува дали пишуваше у задачите дали е тоа осигурување при транспорт или само како осигурување?
E toa e rabotata pisuvase samo osiguruvanje,bas pamtam deka atanasko go prasuvaa za koe osiguruvanje se raboti ama normalno deka ne kaza
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Наум, на 4 декември имаше одложен предмет - Маркетинг Менаџмент.
Али тоа е посебен случај.

Иначе, ај со лес нека ни е оваа колоквиумска и со среќа!
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Знае ли некој дали ќе има задачи со вектори математика???
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
more raduvaj si se na skripti4inja ke pla4es po tie skripti4inja koa ke dodjes pogorni godini --- inace ako postoi kniga po odreden predmet avtomatski pod 250 strani ne e
Па подобро да знам дека треба да учам 100 страни одошто да не се знае... еве денеска даде 2 прашања од лекција што не кажа дека треба да се учи... али што е тука е... Економија на 26ти се полага Сметководство на 28ми се полага (гледам некој не е информиран) И треба економија до 295та страна т.е. првата тема од Макроекономија
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Етика... би требало да се помине...
Што испадна сега економија, треба да се учи и првата тема од макро така ? :S
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom