Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Немој ни случајно да учите математика, економија или сметководство, деловна етика ви е најважен предмет во прва година:pos:

Ако сега се загриживте за 20 страници тогаш не знам што ќе правите наредна година на менаџмент и маркетинг:)
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
19
Поени од реакции
0
Немој ни случајно да учите математика, економија или сметководство, деловна етика ви е најважен предмет во прва година:pos:

Ако сега се загриживте за 20 страници тогаш не знам што ќе правите наредна година на менаџмент и маркетинг:)

хехе чекај сега да се навикнеме после лесно ќе биде
 
Член од
27 октомври 2009
Мислења
37
Поени од реакции
0
Kolku sto se sekavam jas bese samo osiguruvanje na stokata i ne trebase da se smeta.Se drugo osven osiguruvanje spagase vo nabavna cena

iskreno prasanjeto ne bese nesto zbunuva4ko nego kriv bese asistentot ( zboram za pred 2 godini ) --- znaci vo tekstot ubavo si bea odvoeni stavkite sto trebase da se dodadat na nabavnata cena i stavkite so NE treba da se vklucat ( osiguruvanjeto ne trebase da se vklu4i ) ali koa go prasaa asistentot site gi ispolaza ---- ne znam dali namerno ili ne i fakti4ki on gi zaeba ---- ali ne i mene jas idev po moja logika :)

Ќе платиш 500 денари за потпис. :)
500 denari za potpis i ne e taka strasno -- nego finta e so ako te nema na spisokot so ke go izvadi koa ke stava potpisi ke platis bogami i so minimum 2 poniski ocenki !!! na eden kolega moj imase isti poeni so mene SKROZ !!! ali go nemase na spisok i mu stai 7 mica a mene 10 ....... baska, znaci koa stavase ocenki imase nevideni dalaveri luge so padnaa na tret kolokvium imaa osmici bez da prepolagaat, drugi go pominaa pa imaa seski ,, se radi tie spisoci ....

hehehe taka e:pos2:

Zasto samo Ekonomski e so 4 god a recisi site drugi fakulteti se so 3:salut:

pozz do site ekonomisti:helou:
slusnav deka ako imas diploma so 3 godini fakultet nikade ne ti ja vazat posto nemas dovolno krediti zemeno ............. taka da raduvajte se so sme so 4 :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Луѓе дај да собереме пари за книга по Деловна Етика.... ова не се знае ни што треба, ни како треба, ни до кај треба, ни од кај треба.... Срамота е со скриптичињава да се замараме како во Зимбабве да живееме...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Зошто јас мислам дека деканот е член на кајгана.Не лупај глупости :smir:
Ти мислиш не ја читаат Кајгана? :vozbud:
Инаку демонстраторот е член на форумов... 99% :smir:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Па некој мора, и они биле студенти и уште се :)
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
61
Поени од реакции
1
Колеги, дали знае некој за оние што се квадрат кога требаше да се уплатат 150-те евра и дали е објавено кога е рокот за пријавување на јануарска сесија....?!?!
Мислам дека е од 20 до 25 декември за уплата
 
Член од
27 октомври 2009
Мислења
37
Поени од реакции
0
Зошто јас мислам дека деканот е член на кајгана.Не лупај глупости :smir:
dekanot e moderator :pos2:

Луѓе дај да собереме пари за книга по Деловна Етика.... ова не се знае ни што треба, ни како треба, ни до кај треба, ни од кај треба.... Срамота е со скриптичињава да се замараме како во Зимбабве да живееме...
more raduvaj si se na skripti4inja ke pla4es po tie skripti4inja koa ke dodjes pogorni godini --- inace ako postoi kniga po odreden predmet avtomatski pod 250 strani ne e :)

edno prasanje do site ----- do koj datum tocno trae vtorava kolokviumska nedela ??? i dali tretata kolokviumska ke zavrsi pred nova godina ? znae nekoj ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom