Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 јуни 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Колеги, дали знае некој за оние што се квадрат кога требаше да се уплатат 150-те евра и дали е објавено кога е рокот за пријавување на јануарска сесија....?!?!
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
19
Поени од реакции
0
за деловна етика некој да не знае од каде до кај треба????
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Не лупетај. Ги менуваат и на други факултети што важат за потешки од економски... и благодарам за одговорот што го даде членот по тебе. Поздрав.
Друже, стварно многу ретко ги менуваат, речиси никогаш. Нам ни сменаа за еден предмет од трета, ама тоа асистентот ни излезе во пресрет, имавме секојдневно за полагање тешки испити. :toe:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
за деловна етика некој да не знае од каде до кај треба????
Епа момче епа од таму, епа епа до таму :D

-Сигурно треба од 20 до 34та од првата скрипта.
-4 страни од 2 скрипта
-4 страни од една нова скрипта
-една страна што диктирала на предавање
можда има и повеќе... помалку нема :)
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
19
Поени од реакции
0
Епа момче епа од таму, епа епа до таму :D

-Сигурно треба од 20 до 34та од првата скрипта.
-4 страни од 2 скрипта
-4 страни од една нова скрипта
-една страна што диктирала на предавање
можда има и повеќе... помалку нема :)

фала многу а тоа дека има уште нешто повеќе а не помалце сигурен сум :wink:
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
Епа момче епа од таму, епа епа до таму :D

-Сигурно треба од 20 до 34та од првата скрипта.
-4 страни од 2 скрипта
-4 страни од една нова скрипта
-една страна што диктирала на предавање
можда има и повеќе... помалку нема :)

Како бе страници што она диктирала.Па има и вонредни студенти од каде сега јас да наоѓам страници што она диктирала.Нека напишат книга и нека издадат и да се знае од каде да се учи а не 20 страни од овде 5 од онде 3 од таму толку од онаму................................Ај некој нека каже дали има доста материјал она што диктирала?????
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Добро бре човек, што се возбудуваш толку за еден смрден предмет? Ако се нервираш вака за се тешко да преживееш после втора. Јас немам една од скриптите што се по четири страни па не се вознемирив толку. Туку некој да ми каже дали треба да се учи од 22 до 36 или од 20 до 34, зашто гледам различно имате пишувано :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508

Како бе страници што она диктирала.Па има и вонредни студенти од каде сега јас да наоѓам страници што она диктирала.Нека напишат книга и нека издадат и да се знае од каде да се учи а не 20 страни од овде 5 од онде 3 од таму толку од онаму................................Ај некој нека каже дали има доста материјал она што диктирала?????
Јас сум редовен па само на 2 предавања од почетокот сум бил... а иначе само 1 страница е диктирано, ни јас не го учам тоа...

Туку некој да ми каже дали треба да се учи од 22 до 36 или од 20 до 34, зашто гледам различно имате пишувано :)
Е тоа е веќе нерешлива мистерија :)
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
19
Поени од реакции
0
да никој не знае точо до кај треба дали 34 или 36 ?а тоа што ги има диктирано се 2 лекции некој си правила што не верувам дека ќе ги даде
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Епа момче епа од таму, епа епа до таму :D

-Сигурно треба од 20 до 34та од првата скрипта.
-4 страни од 2 скрипта
-4 страни од една нова скрипта
-една страна што диктирала на предавање
можда има и повеќе... помалку нема :)
Како се викаат насловите од таа нова скрипта ? :S
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
да никој не знае точо до кај треба дали 34 или 36 ?а тоа што ги има диктирано се 2 лекции некој си правила што не верувам дека ќе ги даде
Во средата кажаа од 20 - 34 страна, имаше доста што беа да ја прашат професорката.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Како се викаат насловите од таа нова скрипта ? :S
-Кодексите на етика и нивна улога во обезбедувањето на етичко однесување

тоа ти е насловот и има 4 страни :D п.с. ја имаш во либро
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
Абе дечки што се секирате секако ке има прашања што никој ни ги слушнал ни ги видел на предавање така да не знам за другите ама мене ми се доста и 60 бода :) Него вечер да се заседне во некоја кафана и да се залие - Да утопимо бол и тугу :party1: И не заборавајте етички да се однесувате вечер
KOO- Kафанска општествена одговорност
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Па и јас не би се бунел кога би имал 60 бода т.е. исто како првиот... хахахаха
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
19
Поени од реакции
0
Во средата кажаа од 20 - 34 страна, имаше доста што беа да ја прашат професорката.

фала :) а да не знаеш дали требаат едни 2 мали делчиња главни задачи на службеникот по етика и карактеристики кои треба да ги поседува службеникот по етика? овие се од 2 рата скрипта
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom