Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Има ли некоја web страна за економски факултет во ск што ги има смеровите и некои слични работи:smir:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
:vozbud:Во паника сум. Сакам да се запишам на смер сметководство и ревизија, во државна квота. Имам, 93,39 бодови. По Вашите пишувања со 92-93 бода лани не можеле да се запишат. Колку што ми е познато лани биле по 45 на смер. Оваа година ќе се запишуваат по 85. Имам ли шанси да ме примат???? Утре поднесувам документи. Пишете нешто. Утешете ме. Ако ги има некој резултатите од лани со бодови нека пиши.:vozbud:
ајде да те утешиме малце може ке имаш срека да влезеш ако не здравје и другото не боли од искуство позз се надевам идна колешке
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
На кој смер најмалку аплицираат?
 
Член од
15 јуни 2009
Мислења
86
Поени од реакции
8
Kolegi ima li nekoj koj znae vo kolku se polaga upravuvacko smetkovodstvo, za na 21 se raboti. pozz
 
Член од
5 август 2008
Мислења
557
Поени од реакции
180
Маркетинг сигурно се полага на 27.08, да не има нешто измена? Пишете. Поздрав:helou:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.010
Поени од реакции
6.040
Мислим дека на Економија е најмала конкуренција.
Мислам дека тука најмногу аплицираат пшошо викаат демек било најлесно. Можеби грешам !

Ја денес поднесов документи на овој смер, па се надевам ќе ме примат, иако шансите за тоа се минимални.
Ако ме одбијат здравје.
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
Мислам дека тука најмногу аплицираат пшошо викаат демек било најлесно. Можеби грешам !

Ја денес поднесов документи на овој смер, па се надевам ќе ме примат, иако шансите за тоа се минимални.
Ако ме одбијат здравје.
кога запишував лани година најмногу се аплицираше на финансиски менаџмент како демек најперспективен од сите смерови, ако не се лажам имаше околу 300 студенти конкурирано, а влегоа мислам 44 со 44 државна/приватна квота. на општа економија смерот се аплицираше најмалку, не дека е најлесен, ами зошто се учи општо од се по малку, па не си усмерен конкретно кон твојата идна професија, па студентите кои имаа над 85/86 бодови од матура+успех од средно беа на списоците. додека на е-бизнис влегуваа студенти со доста висок, веројатно највисок број на бодови , од 95.5 / 96 па нагоре
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.129
Поени од реакции
8.944
slusam deneska nogu guzva imalo na ekonomski :vozbud: uste od sabajleto imalo 400 prijaveni
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
120
Поени од реакции
93
и јас денес аплицирав, за менаџмент... ми се чини дека многу малку имаше за менаџмент и е-бизнис, а на економија најмногу се пријавија.
И друго, внатре, кај шалтерите можело да се аплицира на кој било шалтер, за кој било еконосмки факултет, нешто што требаше да го знам порано хехе
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Може да аплицирам со фотокопирани сведителства (заверени на нотар) ?
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
запишување година за постарите генерации кога е?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom