Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Hahahaha,pa kolega morase da pisam positni,za da ne ja isplasam koleskata odma,a inace za razlika od mojata participacija od 600 evra,tie davacki vo odnos na participacijata licea na positni:):):):):))))))

Тогаш да, ама тие давачки се над 100 евра :vozbud: :vozbud: И мораш да ги платеш, сакаш-нејќеш :toe: За секој случај да си биде предупредена колешката да не оди со ситни пари на факултет :salut:
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Тогаш да, ама тие давачки се над 100 евра :vozbud: :vozbud: И мораш да ги платеш, сакаш-нејќеш :toe: За секој случај да си биде предупредена колешката да не оди со ситни пари на факултет :salut:
Haha,e da taka e,neka si go spremi kesenceto:):):):):)))))))
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
  1. [FONT=&quot]Индекс[/FONT][FONT=&quot] и[/FONT][FONT=&quot] студентска [/FONT][FONT=&quot]легитимација[/FONT]
  2. [FONT=&quot]Пријавни [/FONT][FONT=&quot]листови[/FONT], [FONT=&quot]од[/FONT][FONT=&quot] кои[/FONT][FONT=&quot] едниот [/FONT][FONT=&quot]пријавен [/FONT][FONT=&quot]лист[/FONT][FONT=&quot] да[/FONT][FONT=&quot] биде[/FONT][FONT=&quot] таксиран[/FONT][FONT=&quot] со[/FONT] 50,00 [FONT=&quot]денари[/FONT]
При запишувањето ова ќе најдеме на факултет, така? :)
Исто така треба да уплатиме прва рата, односно 100 евра според тоа што го прочитав на сајтот и да ја приложиме уплатницата. Е браво. :)

Уште за изборните предмети, сега кога се запишуваме бираме 2, еден за летен, еден за зимски семестар или повеќе? :)
Чекај, а изборни сега бираме кога ќе се запишуваме?
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Ahhhhhhahaha,kolegi temava zabega vo drugi pravci,dajte ve molam prestanete so prepucavanja,izigravanje sudii,obviniteli,advokati,zosto pisuva EKONOMSKI FAKULTET,a ne praven,heh,potvrdete ja onaa izreka 'Popametniot popusta" i bidete popametni,zosto vaka ne odite nikade i bidete od korist i pomognete mu na toj sto mu treba pomos,ako sakate,a ako nesakate togas nemorate,fala vi na razbiranjeto i se nadevam deka ke go poslusate mojot predlog:):):):):):):smir:

--- надополнето ---

Чекај, а изборни сега бираме кога ќе се запишуваме?
Da,sega birate...........:):):):)))))
 
Член од
24 август 2010
Мислења
11
Поени од реакции
0
Сега како ќе оди партиципацијата, се на едно, по семестри или пак може пак на 4 рати?
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Чекај, а изборни сега бираме кога ќе се запишуваме?
Јас лани да, избрав и пишав 2 изборни кога се запишував, онака, ама знам колеги што не избраа, туку по почеток на настава (лани имавме и можност да си ги смениме, бидејќи се прошири и листата на изборни)

--- надополнето ---

Ahhhhhhahaha,kolegi temava zabega vo drugi pravci,dajte ve molam prestanete so prepucavanja,izigravanje sudii,obviniteli,advokati,zosto pisuva EKONOMSKI FAKULTET,a ne praven,heh,potvrdete ja onaa izreka 'Popametniot popusta" i bidete popametni,zosto vaka ne odite nikade i bidete od korist i pomognete mu na toj sto mu treba pomos,ako sakate,a ako nesakate togas nemorate,fala vi na razbiranjeto i se nadevam deka ke go poslusate mojot predlog:):):):):):):smir:
Затоа што паметниот попушта, будали ни владеат со светот :vozbud: :smeshko:
А, дека темава забега, забега (иако и мојот пост е :eek:ftopic:, ама тоа е молба другите да се вратат на темава :smir:)
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Колеги мене ме занима дали изборните предмети што се по смерови на страната на економски се во ред, мислам дали се точно распоредени во зимски и летен семестар и дали се со точен бр кредити? Пошо некој претходно спомна дека не се во ред податоците на страната.

И уште нешто јас оваа година имам вкупно 44 кредити од задолжителните предмети што значи ке морам да зеам 2 изборни од по 8 кредити за да имам вкупно 60? И бидејки имам 28 кредити од задолжителните во зимскиот семестар, дали тоа автоматски значи дека 2та изборни мора да ми бидат во летен ? ( 28+8=36 а дозволен макс е 35 )
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Мислам дека на 15 септември веќе ќе знаеш дали тиодобриле, значи пред 15 секако е крајниот рок... со среќа
А, како ќе знаеме на 15ти кога уписите се до 14? Во ред е ако на пр се префрлаш од маркетинг на менаџмент, ќе си платиш 100 евра, ама ако се префрлаш на е-бизнис (еве јас, конкретно) треба да си платиш 200 евра прва рата, и на крај ако те зезнат и ти кажат молбата е одбиена? Отидоа бадијала 100 евра :uvo:
 
Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
А, како ќе знаеме на 15ти кога уписите се до 14? Во ред е ако на пр се префрлаш од маркетинг на менаџмент, ќе си платиш 100 евра, ама ако се префрлаш на е-бизнис (еве јас, конкретно) треба да си платиш 200 евра прва рата, и на крај ако те зезнат и ти кажат молбата е одбиена? Отидоа бадијала 100 евра :uvo:
Незнам како треба и когатреба, само знам дека додека трае испитна сесија е невозможно поради што треба индексот за полагање, а ако го оставиш таму нема да можеш да полагаш. Испитна е до 6 септември.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Таман кога се среди ситуацијата за EKTS, започнаа препукувањата... и кога ќе видиш, темава е пак преплавена... Swen, ајде отварај нова тема: Кој е попаметен на економски? :pos:

znae nekoj sto se se uplaka koga se zapisuvas vo vtora god, dali samo participacijata (200e) ili i tie glupostite drugi sto se plakaa u prva???
ps. imam se rascisteno od prva...
И јас сега ќе бидам втора, и колку што добро разбрав, си ги има пак трошоците (минус оние за индекс, легитимција и сл, нормално)... таман работа да те остават да не платиш :uvo:

--- надополнето ---

и да, ќе заборавев... честитки за p.s.-от :smir:
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Незнам како треба и когатреба, само знам дека додека трае испитна сесија е невозможно поради што треба индексот за полагање, а ако го оставиш таму нема да можеш да полагаш. Испитна е до 6 септември.
Јас сум за втора и на е-бизнис сакам
Изгледа си во иста каша како мене :) Всушност, јас уште се мислам дали да се префрлам или не, ама ми е страв да не го испуштам рокот (ако го има) :)
 
Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
Изгледа си во иста каша како мене :) Всушност, јас уште се мислам дали да се префрлам или не, ама ми е страв да не го испуштам рокот (ако го има) :)
Значи јас сеа треба да бидам втора, а втора година запишуваат година од 13-17 септември па така да незнам како до 15 ќе се знае ова за смерот, поим неам како ќе искочи, датите ме бунат многу. Веќе ќе биде почнато запишувањето, а ние уште нема да знаеме, каша попара :vozbud:
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Значи јас сеа треба да бидам втора, а втора година запишуваат година од 13-17 септември па така да незнам како до 15 ќе се знае ова за смерот, поим неам како ќе искочи, датите ме бунат многу. Веќе ќе биде почнато запишувањето, а ние уште нема да знаеме, каша попара :vozbud:
А, зарем не беше рокот од 7 до 14?
 
Член од
21 септември 2009
Мислења
77
Поени од реакции
0
Знае некој во колку саат се полага надворешна тргвија на 31ви. ???????
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Ај ако не го мрзи некој од Е-бизнис да ми каже збор-два за изборните за III , совет, искуство.. Eве ги:
- Проект менаџмент
- Менаџмент информациони системи
- Управување со промени
- Управување со ризик
- Банкарство
- Методи на продажба

И уште кои ми се редовните во 5ти семестар.

@Luisiana
Нешто ми вика дека ако во иднина посакаш да прашаш нешто на темава ќе мора да отвараш нов профил.. Донт мес вит Зохан, ова де, Бене! :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom