Евтини авионски карти

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Ахаааа.... Муабетов ме потсеќа на Холанѓаните во Охрид, 80-тите и рани 90-ти, полн беше градот со нив (добри времиња...).
Единствено можам да шпекулирам дека има врска субвенцијата од Владата, и нивната желба за промовирање на туризам.

Разбирливо ;)

P.S.
Се извинувам за малку off-topic.
Не мора да значи дека тие времиња се минато ;)
Во напорите за развој на дестинациите од Македонија не се ограничувам само на Скопје :D
Ама ај да не пуштам водичка пред време, за такво нешто би станало збор најрано во 2014..
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Едно време пред 2 години се шпекулираше дека ќе се воведела дирекна линија Букурешт - Скопје. Tranquilis дали мислиш дека во блиска или подалечна иднина би било можно ова нешто со Визз ер?
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Едно време пред 2 години се шпекулираше дека ќе се воведела дирекна линија Букурешт - Скопје. Tranquilis дали мислиш дека во блиска или подалечна иднина би било можно ова нешто со Визз ер?
Не верувам. :noze:

Во Источна Европа би можеле да дојдат во предвид Братислава или Прага. Можеби Катовице / Варшава во некоја далечна варијанта. Не сум оптимист за нешто надвор од ова.
--- надополнето: 27 март 2013 во 18:27 ---
Обавезно да сликаш штом го стават.Тоа мора да се види!!!!
Речено - сторено. Ги замолив и го тргнаа корпоративното знаме на Виз Ер, го заменија со нашето. :D

Wizz_MK.JPG
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Не верувам. :noze:

Во Источна Европа би можеле да дојдат во предвид Братислава или Прага. Можеби Катовице / Варшава во некоја далечна варијанта. Не сум оптимист за нешто надвор од ова.
--- надополнето: 27 март 2013 во 18:27 ---


Речено - сторено. Ги замолив и го тргнаа корпоративното знаме на Виз Ер, го заменија со нашето. :D

Прегледај го приврзокот 61026

Ејјј закон :D Ја да ти каќам заборавив на ова, ептен ме изненади :)
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.695
Поени од реакции
2.298
Некој да сподели искуства за патување во Шведска, колку трошкови за пат и слично, како е најефтино да се стигне? :) Фала...
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Некој да сподели искуства за патување во Шведска, колку трошкови за пат и слично, како е најефтино да се стигне? :) Фала...
За да дојдеш до неа прво ете ги имаш Wizzair летаат до Малме,Гетеборг и Ничепинг(нивно Скаваста Стокхолм). за да се движиш помеѓу градови ти ги препорачувам www.sj.se нивната железница. Исто така ги имаш и Veolia Transport на релација Малме Стокхолм која е поефтина од SJ. сите цени ти се на страната. Ако сакаш автобус тогаш ти препорачувам Swebus побарај на гугл имаш страница се.Ако те интересира нешто конкретно пиши ќе пробам да ти одговорам
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.190
Поени од реакции
14.468
Дечки ај хелп.

Виена - Скопје повратна (не Скопје - Виена).
17 мај за навака, 10-14 дена за назад.

Преку која компанија би било најевтино?
 
Член од
10 септември 2011
Мислења
23
Поени од реакции
30
Ај да си прашам нешто, чисто за сигурност ;)
Може ли да се носи во чекираниот багаж, овој до 32 кг. што е парфеми?
Прочитав на страната на WizzAir, дека е дозволено ама ако има некој од искуство да ми потврди.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Ај да си прашам нешто, чисто за сигурност ;)
Може ли да се носи во чекираниот багаж, овој до 32 кг. што е парфеми?
Прочитав на страната на WizzAir, дека е дозволено ама ако има некој од искуство да ми потврди.
Може
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Конечно да си најдам ефтини летови со Визер (Дортмунд-Гдањск-Дортмунд 33 евра повратна) :)) Се исплати членството во клубот.
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Дечки ај хелп.

Виена - Скопје повратна (не Скопје - Виена).
17 мај за навака, 10-14 дена за назад.

Преку која компанија би било најевтино?
Со ЈАТ 230 еур со префрлање во Белград
Со Аустриан 267 еур директен со редтикет а ко ке се потрошат тие скоро 700 еур.
Со туркиш 303 еур ама на 16 мај, а на 17, 400 еур со прекачвење во Истанбул.

Цениве се за повратни карти.
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Знае некој како можам да ставам пари на Wizz сметка
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Знае некој како можам да ставам пари на Wizz сметка
Знае. Преку Call Center, минимум 300 евра. Ако ти е за да ги одбегнеш повисоките трошоци за плаќање преку банка или кредитна, сметај дека тие погодности ќе ти траат уште едно недела дена. Потоа сите такси за процесирање ќе бидат консолидирани.
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Иначе имам слушнато дека ако разгледвите само цени без во тој момент да купвите карти на лоу-кост, користете инкогнито браузинг зошто серверот ја запамтвел ИП адресата и следен пат ак сакате да резервирате цените ќе се повисоки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom