Евробаскет 2022

Кој ќе го освои Евробаскетот 2022?


  • Вкупно гласачи
    30
  • Гласањето е завршено на .

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Lelelele shto e ova ke ispadnat od Polska ne mi se veruva.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Navistina ke bide toa scenario Francija do zlato...
Vo polufinale ke se prosetaat protiv Polska i posle finale tepaat protiv Germanija ili Spanija :pos::pos:
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.614
Поени од реакции
8.342
Bravo Doncic ja sitna cela urakmica

Sent from my SM-A325F using Tapatalk
Kažav ja na početok na prvenstvo deka on ke gi šitne ako ne se smeni malce u glaa. I koga mu ide i koga ne mu ide se saka on sam. Pa uše ona nervozno kočijaško ponašanje, site drugi mu se krivi koga ne mu ide nego. Neka popuši sea malce i neka se reserira so Laško i Krempita.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.902
Поени од реакции
13.876
Искрено, бев сигурен дека откако се вратија ќе тепаат и тоа лесно.

Како успеа Полска да остане прибрана после губење предност од 20 поени, против изразит фаворит, е вистинско чудо.

Па, ова е поголемо изненадување и од победата на Македонија против Литванија.

Вие што пратите повеќе кошарка, ќе знаете подобро, но вака на прва, овој резултат би требало да биде најголемо изненадување на ЕП, Македонија паѓа на второ место, а Италија против Србија трето.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.764
Поени од реакции
2.706
Очекував Финска да биде изненадување на ова ЕП, на чело со Марканен.
Ова со Полска во полуфинале е сензација.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.965
Поени од реакции
5.560
Вие што пратите повеќе кошарка, ќе знаете подобро, но вака на прва, овој резултат би требало да биде најголемо изненадување на ЕП, Македонија паѓа на второ место, а Италија против Србија трето.
Нема поголемо изненадување од нашето. Единствено ако Полска се пласира во финале.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.172
Поени од реакции
5.350
Каква кошарка игра Полска :vozbud:
Македонија у 2011, мило ми е, се надевам ќе ги послужи среќата да ги искантаат сите други со ред.
Автоматски споено мислење:

Нема поголемо изненадување од нашето. Единствено ако Полска се пласира во финале.
Види тука е негде, Полска всушност ги исфрла послендите освојувачи на првенството, така да држи вода муабетот, само за нас дефинитивно нашето ќе си бидне увек број 1
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.891
Поени од реакции
3.416
Нема поголемо изненадување од нашето. Единствено ако Полска се пласира во финале.
Нивното е сепак поголемо. Тие по 30 разлика губеа од Финска и Србија, а едвај со судни маки ја победија Холандија. Само со Чешка беа убедливи на стартот и толку (а верувам и немаат некои имиња, како што ние имавме на пример во Перо Антиќ). А и дека е сепак многу поголемо изненадување, тие играат претквалификации како и ние за наредно ЕП, во кои може и да не се пласираат од прва, дека Хрватска е со нив во група.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Najgolemo iznenaduvanje ili cudo narecete go kako sakate e toa sto francuzite ke osvojat zlato.
Dva pati istoto scenario izgubena utakmica ja izednacuvaat i tepaat vo prodolzenija samo zatoa sto protivnikot gi promasuva dvete slobodni od koi realno ako pogodat edno utakmicata e 100% zavrsena.
Ne e fer ama toa e. Zatoa najdobro e svetsko prvenstvo i Amerika da prati najak sostav i da gi udri od zemja na site ovie smesni evropski ekipi.
Ova evropsko prvenstvo e nula. Dajte svetsko.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom