ЕУРО 2020 - Група Ц (Холандија, Украина, Австрија, МАКЕДОНИЈА)

Македонија ќе се пласира во нокаут фазата како...?


  • Вкупно гласачи
    162
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
Не ми е јасно зошто преовладува мислење наа форумот дека Украина е пичкин дим репка, по мене далеку поквалитетна од Австрија.
По мене двете репрезентации се слични. А верба треба да имаме, кога можевме да ги победиме Германија, можеме истото да го сториме и против Холандија и Украина.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.256
Поени од реакции
108.205
Секоја 3-5-2 формација у дефанзива иде 5-3-2 или ако имаш тактички добро поткован тим може да брани 4-4-2.
Баш обратно, Стефан не е штопер и у таква поставеност ко што викаш ти со Боби, баш Алиоски треба да се спушти на лев бек за да напраат 4ка. Алиоски у секој случај треба да се врати назад за да формира одбрана. Недисциплиниран дефанзивно е Алиоски.

Да, поставеноста на 3-5-2 е да се добијат 10тина метри плус у поставување на нападот ама дефанзивно треба да си се вратат страничните играчи.
Глуп е експериментот со Николов десно, поима нема.
И мене тоа прво ми забоде очи, десен бек Боби... Прво мислев ќе игра 4-4-2 или 4-4-1-1 ама сепак 3-5-2 му беше. Подобро ќе беше Стефче на десен, Џани лев, Боби во средина, нормално 4-4-1-1 формација. Алиоски беше прелош денес, до душа он дефанзивно секогаш е лош и не ми е јасно како е стандарден кај Биелса али ете. Елмас исто имаше тивка партија и може многу подобро, останатото горе доле беше ок. Измените криминал, не знам што сакаше со Костадинов да постигне...

Ми се допаѓа што гинеа на терен, јбг изгубивме али барем скапо ја продадовме кожата. Идеме сеа боље против Украина и тоа е тоа.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
Гледајќи го стартот на Украина уште помали ми се очекувањата дека можеме нешто повеќе против нив. Можеби имаат побавна игра од Австрија ама се дупло поголеми копачи.

Арнаутович е секако сељак ама и Џани не е цвеќе.
Околу нашава игра со Австрија, и изјавите на Пандев после утакмицата и на Мрме суптилно го покажаа она што сите го видовме и коментираме. Мораше малку похрабро да се влезе и да се победи грчот. Средината потфрли многу, одбраната не функционираше, се' на се' лекција која мора да се научи.
Не е дека очекував да ни се случи Грција 2004та ама очекував малку посмела игра.
Ништо посебно не играат Украина, Холандија имаа двеста шанси
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.317
Поени од реакции
6.827
Секоја 3-5-2 формација у дефанзива иде 5-3-2 или ако имаш тактички добро поткован тим може да брани 4-4-2.
Баш обратно, Стефан не е штопер и у таква поставеност ко што викаш ти со Боби, баш Алиоски треба да се спушти на лев бек за да напраат 4ка. Алиоски у секој случај треба да се врати назад за да формира одбрана. Недисциплиниран дефанзивно е Алиоски.

Да, поставеноста на 3-5-2 е да се добијат 10тина метри плус у поставување на нападот ама дефанзивно треба да си се вратат страничните играчи.
Глуп е експериментот со Николов десно, поима нема.
Знам дека Џани има проблем со дисциплина дефанзивно, али 90% од офанзивните бекови го имаат истиот проблем. Ова ти што го пиша е кога сме поставени у дефанзива, а денес он и немаше проблеми во таква ситуација. Баш ни ја таргетираа страната на Николов и Ристовски. Има дел од кривицата за првиот гол делумно и он, али беа два на два со двајца доста покорпулентни играчи од нив, тешко некој со висината на Џани би можел било што да спречи во таа ситуација.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.074
Поени од реакции
4.043
Дали некој има снимка од друг агол за химната? Идиотон режисер не го фати Пандев, а на крајот се забележува дека му се насолзиле очите и ги бриши. Баш сакам да го видам Гоче.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.326
Поени од реакции
7.490
Ме нервира што изгубија од Австрија, од арогантна репрезентација и нација, секад не потценуваат и не гледаат како граѓани од втор ред... Австрија и Англија тие се тие што мислат дека се над сите во Европа...
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
Конечно гол за Холандија после сите тие шанси
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.317
Поени од реакции
6.827
После 60 минута, физички ептен паднаа и се влечеа по терен. Не можеа да им парираат физички на Австријциве, они трчаа повеќе и сите дуели лесно ги добиваа. После замените само беа дополнителна грешка што не чинеше примен гол.

Не знам што е работава што физички паѓаме толку многу. Сите горе доле играат во добри лиги и би требало да се спремни. Ваков пад во модерен фудбал е недозволив.

Ама ајде, што е тука е. Идеме да се бориме понатаму.
Очекувано е да паднат физички. реално Освен Џани, Ристовски, другите или не се стандардни во своите тимови или играат у доста слаби екипи. Барди оваа полу сезона беше доста повреден, плус корона имаше до пред недела дена. Адеми го штедат колку можат у Динамо, склон е на повреди. Велковски у Риека цело време е повреден или не игра. Никовлов дреме на клупа у Лече. Трајковски бог знае дали уопште игра у Мајорка. Другите играат во клубови и лиги кои се далеку од нивото за да бидат спремни и физички и психички за некое големо натпреварување. Малку повеќе не фати еуфорија, па си ги зголемивме очекувањата од екипава, а реално повеќето и не знаат каде и колку воопшто играат нашиве играчи.
Успех е што сме тука. Секој гол и бод би бил само екстра. Ние и Финска сме доста под ниовото на исте останати, можда само Велс не отсколкува бар две нивоа од нас.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
700
Поени од реакции
1.290
Дали некој има снимка од друг агол за химната? Идиотон режисер не го фати Пандев, а на крајот се забележува дека му се насолзиле очите и ги бриши. Баш сакам да го видам Гоче.
И јас го барам истото.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.665
Поени од реакции
1.546
Секоја 3-5-2 формација у дефанзива иде 5-3-2 или ако имаш тактички добро поткован тим може да брани 4-4-2.
Баш обратно, Стефан не е штопер и у таква поставеност ко што викаш ти со Боби, баш Алиоски треба да се спушти на лев бек за да напраат 4ка. Алиоски у секој случај треба да се врати назад за да формира одбрана. Недисциплиниран дефанзивно е Алиоски.

Да, поставеноста на 3-5-2 е да се добијат 10тина метри плус у поставување на нападот ама дефанзивно треба да си се вратат страничните играчи.
Глуп е експериментот со Николов десно, поима нема.
Мрме не е Антонио Конте да игра 3-5-2, тоа само Конте може да го изигра правилно, а и реално немаме играчи со кондиција кои можат да ги покријат тие крилни позиции, кога се игра дефанзива да се повлечат на 5-3-2, кога се игра напад да прејдат на 3-3-4.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Дајте им 2-2 резултат, ова е за два гола вредно!
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.601
Поени од реакции
8.309
Опааа прц! Голасо на Јармоленко:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom