ЕП (U-21) 2017 - Група Б

Џ

Џонтра Волта

Гостин
Голманов е у бонус. Измена се праи тука....
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Што ни прават само шпанциве.....
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Што кур прави на гол кловнов Алексовски, копиљ еден глуп?!
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Што ни прават само шпанциве.....
Ништо не прават Шпанциве, ништо не покажуваат, за кур не ги бива, исто ко што не го бива ни голманов наш. Ни беше еден од најдобрите поединци у квалификациите, сеа не постои. Боби треба да го расплаче у соблекувална со копачка у глава.
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Шо ни праат шпанците жити се? Одлично им парираме тоа што Алексовски е крив за двата гола не ни дава до право да кажиме дека ни ебаваат мајката шпанциве. Супер играат дечките!
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
ДОбро бе го гледате составот на Шпанија?..Делфовеу,Асенсио,Рамирез,Д.Суарез,Белерин,Гаја,,Саул...па не знам како очекувате играчи од Вардар и Шкендија да победат играчи од Атлетико,Реал и Барса..ова е веќе нечоечки колкава е разликата во квалитет..веројатно второто полувреме ќе се чуваат малце и нема да не торпедираат бидејќи ќе треба уште 3 натпревари во рок од 9 дена да изиграат па секој одмор е добредојден
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ok e brat sfativme, ne mora da pisuvas po iljada posta za toa kako ke ne iskinele



Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
ДОбро бе го гледате составот на Шпанија?..Делфовеу,Асенсио,Рамирез,Д.Суарез,Белерин,Гаја,,Саул...па не знам како очекувате играчи од Вардар и Шкендија да победат играчи од Атлетико,Реал и Барса..ова е веќе нечоечки колкава е разликата во квалитет..веројатно второто полувреме ќе се чуваат малце и нема да не торпедираат бидејќи ќе треба уште 3 натпревари во рок од 9 дена да изиграат па секој одмор е добредојден
Чао.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
ДОбро бе го гледате составот на Шпанија?..Делфовеу,Асенсио,Рамирез,Д.Суарез,Белерин,Гаја,,Саул...па не знам како очекувате играчи од Вардар и Шкендија да победат играчи од Атлетико,Реал и Барса..ова е веќе нечоечки колкава е разликата во квалитет..веројатно второто полувреме ќе се чуваат малце и нема да не торпедираат бидејќи ќе треба уште 3 натпревари во рок од 9 дена да изиграат па секој одмор е добредојден
Dzoni daj be ne go dudlaj nepotrebno so dnopertizite..Francuzite od kaj imaa igraci daj prosvetli me..
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
10 пати подобро играме не ме заебавајте ја рогнаа два пати циганчињава и погодија...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
ДОбро бе го гледате составот на Шпанија?..Делфовеу,Асенсио,Рамирез,Д.Суарез,Белерин,Гаја,,Саул...па не знам како очекувате играчи од Вардар и Шкендија да победат играчи од Атлетико,Реал и Барса..ова е веќе нечоечки колкава е разликата во квалитет..веројатно второто полувреме ќе се чуваат малце и нема да не торпедираат бидејќи ќе треба уште 3 натпревари во рок од 9 дена да изиграат па секој одмор е добредојден
А зошто на минатото првенство можеше Шведска да освои со играчи од Малме и Гетеборг а играчи од Шкендија и Вардар да не можат да се носат во меч од група?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Битно доминираме Пепталика. Немаме успех али битно имаме посед :roker:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom