ЕП 2016-Група А (Франција, Полска, МАКЕДОНИЈА, Србија)

Ќе КЛАВАМЕ ГОЛОЈ и ќе поминуваме група or what?


  • Вкупно гласачи
    86
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Site po malku(2,3gola),Kosteski,Deki Boj,Kuzmanovski,Vilipce.Site sto vlegoa zasluzuvaat preodna ocenka.Odamna ne sme izigrale vaka,RUTINSKI.:aplauz:
Мојсо одигра нешто ?
Според примените голови солидно сме изиграле и во одбрана.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.482
Поени од реакции
68.980
Македонија: Ристовски, Митревски, Дупјачанец, Манасков 1, Стоилов 1, Кукоски, К. Лазаров 8, Митков 2, Јоноски, Талески, Миркуловски 1, В. Маркоски, Н. Маркоски 1, Прибак 2, Георгиевски, Ф. Лазаров 1, Ојлески, Кузмановски 3, Пешевски, Костески 3

http://sportmedia.mk/rakomet/reprezentacija/slovencite-spasija-zhiva-glava-novo-remi-za-makedonija[DOUBLEPOST=1452022459][/DOUBLEPOST]
Сериозно, задоволен би бил од 2 победи? :)
Озбилен си? :D
Две победи во групава се рамни на научна фантастика :D
 
Z

ziko bt

Гостин
Мојсо со потрес на мозокот. Ваљда сега испаѓа од комбинација за првенството.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.242
Поени од реакции
19.454
Мојсо одигра нешто ?
Според примените голови солидно сме изиграле и во одбрана.
Izigra Mojso 10ina minuti,nezabelezitelen nastap(nemase sutevi i slucno).
.Poveke razigruva sega.I dobi nezgoden udar vo glavata pri eden duel so Kavticnik koj go turna od pozadi dodeka ovaj bese vo poln nalet,ke vidime dali ima nekoi posledici toj pad.Spored mene pomegu nego i Kuzmanovski e nedoumicata za toa koj ke odi vo Krakov.Inace dobra igra vo odbrana,organizirano deluvavme,ako ne bea tie kontri,polukontri i penali za Slovencite nemase ni 18 gola da primime.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
2 нерешени со Словенија во гости со доста ротации во составот не е воопшто лош резултат. Особено ако се земе во предвид дека ние порано без првите виолини не сме можеле со ниедна посериозна селекција да играме. Ако нешто донесе Обрван овие 2-3 години тоа е каква таква уиграност на сите играчи - реално добиваат повеќемина шанса, а не само 7-8 по 60 минути да се влечат по теренот како порано. Позитивно е што против една сериозна селекција како Словенија се држиме и во ситуации кога сме без Кире и Миркуловски во поставата. Вчера голем дел од товарот понесоа играчи како Митков, Прибак, Кузмановски, Костески.... Дури и предноста во второто полувреме се направи со нив. Исто ми се допаѓа што се продолжува со постепеното убрзување на играта кое трае веќе неколку години.

Искрено нападот веќе подолго време ни оди во нагорна линија. Не ме плаши нападот толку (дури е Кире жив и здрав :)). Ме плаши одбраната и голманите. Одбраната солидна вчера против исклучително брза и техничко поткована бековска линија на Словенија. Не е уште јасно со кои специјалисти за одбрана ќе се оди. Има доста кандидати. За голманите што да се каже... Борко си е стандард, Митревски падобранец цел натпревар, среќа таа последната топка ја фати. Ми се чини дека е стварно нелогично да оди на првенство пред Дупјачанец. Не нуди апсолутно никаква додадена вредност.

Интересен и до некаде неочекуван момент е што од младите некако Кузмановски доаѓа во преден план пред Пешевски и Талески. Ќе биде жестока битка и во дуелите со Црна Гора изгледа за тоа последно место...[DOUBLEPOST=1452066324][/DOUBLEPOST]Инаку за групата, јас си стојам на своето дека имаме шанси против Франција. Огромни проблеми со повреди на бековските позиции, прв натпревар... Ако некогаш сме имале шанси против нив сега е моментот. Франција мислам дека ќе падне на ова ЕП и нема да освои злато.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.105
Поени од реакции
9.930
Абе ние во Скопје во квалификациите каков отпор им пруживме и со одлична игра и огромна публика не ги победивме, не на туѓ терен, речиси без публика.
А за ова што и фалеле играчи на Франција, големо чудо, и на Америка и фалеа великани на СП во кошарка, па не и сметаше ништо да го освои првенството.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Абе ние во Скопје во квалификациите каков отпор им пруживме и со одлична игра и огромна публика не ги победивме, не на туѓ терен, речиси без публика.
А за ова што и фалеле играчи на Франција, големо чудо, и на Америка и фалеа великани на СП во кошарка, па не и сметаше ништо да го освои првенството.
Целосно неспоредливи се Америка во кошарка и Франција во ракомет. А да не зборувам што на Америка баш и не им фалеа нешто особено играчи на СП, со 2-3 исклучоци играа главно најјаките.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.105
Поени од реакции
9.930
Целосно неспоредливи се Америка во кошарка и Франција во ракомет. А да не зборувам што на Америка баш и не им фалеа нешто особено играчи на СП, со 2-3 исклучоци играа главно најјаките.
И овие се бе бате со најјаките, освен 2,3ца. Али ај ќе видиме што ќе направат, ипак се и у години и ќе видиме како ќе се носат со помлади и побрзи селекции.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
И овие се бе бате со најјаките, освен 2,3ца. Али ај ќе видиме што ќе направат, ипак се и у години и ќе видиме како ќе се носат со помлади и побрзи селекции.
Има фали скоро цела бековска ротација какви 2-3ца (практично 6 од најдобрите 10 бека им се во аут). Акамбре, Гребиј, Нгесан, Фернандез на лев бек и Бараше и Њокас на десен нема да играат. Да не речам сами ќе играат Карабатиќ, Нарцис и Мае (кој е доста интересен играч и може да блесне на првенството ама не е докажан на репрезентативен план сеуште). Веројатно и Порте ќе помага на десен бек оти немаат друг...
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.231
Поени од реакции
4.994
Се ми се чини дека ќе ги изгубиме сите 3 меча во групата и потоа ќе следи пензионирање на дел од репрезентативците и ќе заборајме кога последно сме играле на ЕП.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom