Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
moze da postoi druarska vrska pomegu masko i zenska ako ne e tolku bliska ili pak ako se vo pogolemo drustvo ( pa duri i togas se slucuvaat nekoj raboti ) ama inaku nema sansi ako tie dvajca se pobliski. veruvajte od licno iskustvo. samata bliskost si go pravi svoeto.
 

Adr1anA

NAUGHTY GIRL
Член од
12 септември 2005
Мислења
198
Поени од реакции
4
нормално дека постои..па не се гледаме само како животни за приплод..не треба да се гледаме само како сексуални објекти, туку да го вреднуваме и искреното другарство
 
D

Delux

Гостин
*vale* напиша:
Ма нема веза со другарот за кој пишав во постот погоре се дружам секоја вечер веќе цело лето и секој викенд преку школската година веќе година време и сеуште нема ништо, никакво скриено чуство, ама баш ништо.
ti mozi ne custvuvas nisto,mozi i toj da ne custvuva nisto kon tebe od kade znaes so ke bidi posle 2god intezivno druzenje i plus toa ne nemozis da bidis sigurna sto toj oseka za tebe,normalno za nisto zivo ne bi priznal,ama ako naceka zgoden moment bidi spremna na takvo nesto))
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Delux напиша:
ti mozi ne custvuvas nisto,mozi i toj da ne custvuva nisto kon tebe od kade znaes so ke bidi posle 2god intezivno druzenje i plus toa ne nemozis da bidis sigurna sto toj oseka za tebe,normalno za nisto zivo ne bi priznal,ama ako naceka zgoden moment bidi spremna na takvo nesto))

па и да знаеш не знам што ќе се случи али што знам не верувам дека ќе покаже некој од нас чуства спрема другиот. епа ај ке видиме со тек на времето и ке ве известам
ПС не се секирај ке бидам спремна
 

Wuppy

۞HyperBaby۞
Член од
22 мај 2006
Мислења
467
Поени од реакции
1
Постојано мислев дека има бидејќи имав многу добар другар ми кажуваше се меѓутоа сеа малце сме на дистанца ради други причини не затоа што го засакав или ме засака него трета Х причина.Ама сакав да сеа да кажам дека тешко е малце со одредени да бидеш другар имам другари со кој искачам и порано бев многу блиска со нив ама веќе коа влегоа у пубертетов малку поише се изменија и сфаќам дека со некој одредени другари можеш да бидеш само другар онака за дружење но другар како г* и гаќи неможе да опстане кај еден ќе се роди нешто повеќе и после пропаднале сите години дружење ради љубовта и коа ќе го почуствуваш тоа ти или он малку ќе се одбегнувате ова она...
 
Член од
9 август 2006
Мислења
160
Поени од реакции
19
auuuu pa da moze da se najde drugarska ljubov zs da ne:nenene: arno ama koga-togas ke proraboti nekoj hormon i ke i se pustis normalno........ na krajot na kraishtata zatoa se drugarite....:hump: :baeh: :baeh: :baeh:
 
Член од
15 август 2006
Мислења
18
Поени од реакции
2
Мое мисленје во врска со другарството

Абе за другарски врски висе нема засто кога и да е едниот од нов ке зацапа во другиот а најтрагицно е тоа сто ако се навистина добир другари тоа знаци дека ке си знаат многу тајни еден за друг сто е и многу лосо и многу ме нервира кога некој ке реце дека постуи другарство помегу маско и зенско тоа е навистина многу глупава работа.мислам ние макдеонците сме многу глупави од една страна заради тоа сто најверојатно во странските земји другарството се гледана многу поинаков нацин се се наогаат да се утесат еден за друг па макар и да се искористат а сепак да останат другари тоа е се сто имам да казам

[Едитирано од Fortune: во иднина те молам не пишувај со црвени букви. Фала]
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
da postoi drugarstvo megju masko i zensko...i toa premnogu dobro drugarstvo...ama nikogas ne znaes koga potocno od drugar toj ke saka poveke...ne znam zosto ama smetam deka mozes da bides drugar no ne sum sigurna vo maskoto...deka lesno moze da se zaljubi..i posle gubis i drugar i se...licno iskustvo:)))

p.s. mene mi sa cine ili tolku ne znam da pisum??:))
 
D

Delux

Гостин
Pa deka licno tebe ti se ima sluceno vikas od licno iskustvo...so znaci deka ne postoi drugarstvo pomegu masko i zensko
 

Sweet Barbie

I love U All....
Член од
29 мај 2006
Мислења
157
Поени од реакции
11
Може да постои. Имам машки другари со кои се знам по неколку години и многу ми се мили. Јас на нив гледам како другари и знам дека и тие ме гледаат така.
 

elen4e_bonjovi

Dark Angel
Член од
10 мај 2006
Мислења
240
Поени од реакции
0
ja mislam deka maskite se mnogu podobri kako drugari od zenskite, iako ako dolgo vreme se druzis so masko i ti stane najdobar drugar najcesto se desava da se zacapas u nego, a on ili ima devojka ili ti si mu samo drugarka i pak mozes da bides povreden....Mnogu poveke sakam da se druzam so maski i znam deka mozam da im kazam se i da ne istracarat na cel grad...barem taka bilo do sega...
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Има другарство помеѓу машко и женско,али 1 во 100 се шансите,зборам за другарство кое ке опстане засекогаш,а не после две години да се заљубат.Од мој личен аспект има оти имам најдобар другар ма да еднаш се мувафме али пак остана пријателството, искрено, пробафме како би било и решивме дака е најдобро да останеме на тоа што сме како најдобри другари и еве ден денес не се пробудиле никакви чувства и се надевам дека нема оти не знам што би правела.Машко како другар е милион пати подобар од другарка, ако некогаш му се жалам за дечко секогаш знае да ми даде прав одговор, па машко е нели :nesum:
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Не може. Само сакаат да ме искористат. Како предмет ме третираат... Fuck Toy :pos: :pos: :(
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Значи сите кои тврдите дека постои другарство меѓу машко и женско, што ако ете се разочарате од некој/а другар/ка, во смисла ако почне да покажува дека чувствува нешто повеќе за вас, дали веднаш после тоа би тврделе вака исто дека постои другарство меѓу машко и женско? Или би го сменале мислењето и после би кажувале дека не постои?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom