Државна матура (Англиски јазик)

elektro

Генијалец
Член од
11 мај 2009
Мислења
132
Поени од реакции
40
Ајјде помина некако Македонски јазик а сега што ќе се прави со англиски.Има многу пто ќе полагаат Англиски јазик.
Тие што полагале Англиски дај нека кажат нешто дали е тежок тестот,дали може и таму да се препише нешто дали има доста со заокружување.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Полесно и од македонски ќе биде :smir:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
мене лично македонски ми беше и така ...само што имаше две три прашања што стварно ги немаше во прирачникот :( a англиски си викам полесен ќе биди :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Ајјде помина некако Македонски јазик а сега што ќе се прави со англиски.Има многу пто ќе полагаат Англиски јазик.
Тие што полагале Англиски дај нека кажат нешто дали е тежок тестот,дали може и таму да се препише нешто дали има доста со заокружување.
Освен се што е на заокружување, другото е на пишување :)
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
англиски е боза. значи делот што е на заокружување е чиста глупост. и да не знаеш може да препишеш и ете ти 50% од поените. е сега лани другите 50% се добиваа од пишување на есеј и уште еден текст. вежбајте си граматика и да знаете точно да ги напишете зборчињата( што воопшто не е тешко):smir::smir::smir:
сигурно положувате со добра оценка.
 

elektro

Генијалец
Член од
11 мај 2009
Мислења
132
Поени од реакции
40
е да видиме што ќе биде.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Лесно е англиски, не треба многу учење само повторување на граматика и некои придавки за лесно да се напише есејот.Мене тешкото ми беше формалното писмо, другото беше се лесно.Особено текстовите со одговорите, самите одговори ги има во текстот и само ти треба да си ги препишеш.За 20мин се решава:)
 

elektro

Генијалец
Член од
11 мај 2009
Мислења
132
Поени од реакции
40
од прилика какви есеи паѓаат на англиски
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Прости:/
Не некои филозофски..
Пример јас имав тема:Најдобриот/најмилиот роденденски поклон или нешто така беше:D
 
Z

ziko bt

Гостин
а освен есејот другиот текст во каква форма треба да биди?
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Мене лани другиот дел ми беше одбивање на покана. Боза. Тресев глупости убацив линкинг уордс и тоа беше тоа. А тој подолгиот текст ми беше Најсмешната работа што ми се има десено.
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
лани било се со заокружување + 2текста за пишување
оваа година незнам
ако биде вака исто лесно :tv:
 
Член од
12 мај 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
ne se sekirajte lesno ke si pominete decko mi site godini imase angliski 2 pa na maturata(minatata godina) imase 4
 

Kajgana Shop

На врв Bottom