Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Нема веќе Нирвана, замина како што дојде :icon_lol:.

Од утре ниски температури зимата идела поим немам :icon_lol:.

Еј ме подсети на нејзе и викам да отидев на гости кај нејзе во градот нејзин кај нејзе... Не можи дечко и љубоморен бил :icon_lol:...

Што сакам за Нова Година, па мир, љубов и разбирање, најсериозно тоа ми фали, пари имам доволно колку што мислам дека ми требаат :icon_lol:.


 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
-Каде за нова година?
-Шо мајка ти ?


Настрана што е со таа опсесија нова година океј сфаќам влагање во нова доба спремен-а за нови почетоци моменти за нови доживувања за нешто ново освежувачко нешто до сега неискусено па во твојте мемоари да пишува во таа година се случи тоа и тоа ама мислам фрката е голема во преголем фокус се удара еднаш го праша зошто не ги сакаш твојте родендени одговори бидејќи сум поблиску до смрта ама НЕ може и на овој начин од типот бидејќи како стареам така станувам поискусен позрел се надградувам како личност ај не ми пуши кур .......
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Добро што ме премислија моите на времето да не студирам медицина, сега кога ќе го слушав Тодоров како кине зелени ќе требаше да барам јаже да се обесам.

и да, да се надоврзамна џувејшн, едвај чекам на наредна Олимпијада кога ќе се обрукаме некој да пише, епа да тоа е што сакате, 2 000 000 народ сме.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Драга,
Интересен статус да споделам:
Ги гледам рекламине за здрава храна на влада и сфаќам...Скопје 2014 да ти бил преубав проект!
Не секој може колбас и ангел да спои на едно место.


Ги немам видено рекламите јас сеуште, сум пропуштила многу.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Зошто младите си одат од Македонија ?

Затоа што ќе дојде некое мамино синче/таткина ќерка кое врие со пари (на кое реално не му е потребно вработување), кое ќе фрли некое евро и ќе го земе местото на некој стварно квалитетен кадар на кого му е потребна баш таа работа.

Знам дека го знаевте ова, ама чисто да се потсетиме во каква вукојебина живееме.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
И пак сум тука во Недела навечер. Неделна доза тажаленки.
Од секогаш не ми се допаѓале овие денови на празници, одмори и славења на нешто. Може сум хејтер ама ми е гајле, не можам да се пронајдам во истите. Исто така ме секса и денот Недела. Најдепресивното нешто, никој ништо не работи, никој не е активен како сам да сум на планетата. Надоврзано на ова ми е што никако не можам салам да се сконцентрирам да учам за викенди, пред се заради спортските настани и заедничко заради претходно спомнатата депресивна Недела.
Треба овие 3 дена да се изнаучам и да завршам за календарскава година, со нови сили во новата повеќе.
И една различна верзија на она:
Каде за нова година?
Кај мајка ти.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Девојчево да ти кажам дека од секогаш ми беше драго. Онака интересна и упорна, а сега гледаш пејачка станала. Почна да се слика, па ај во некој спот, па ајде пеење по кафичи, па ако не се лажам мислам дека учеше/работеше нешто во Бугарија..... и од еднаш ја снема.

Поминаа година две и еве ја. Си ставила силикони и реши пејачка да стане. Се појави на фестивал во фустанче, така проsирно, како проsирно црните кеси што ни ги даваат на Бит Пазар кога купуваш овошје/зеленчук.

Ама битно позната стана, пејачка е. Јес да некако гласчето не ја држи, ама како и да е, Браво!:)

https://www.youtube.com/watch?v=mKiAvJuuaKg&feature=youtube_gdata_player
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Кеј,

Си легнав кај 7 и нешто после Ливерпул - Арсенал и сум заспал.Улетување татко ми у соба лабаво ко цунами и ми вика спиеш ? Некогаш не го можам човеков на моменти, сеа ќе дремам до 6 сабајле и иди стани после отиди на факултет да те видам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
додека стигнеш до клиника на водњанска, ако не пазиш најмалце три пати ќе те собере на хауба див таксист што не гледа лево десно. А да и додека чекав ред, падна плочка во чекалната :lolzz: иако ова за плачење е ама тоа е...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom