Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Кеј,

Секогаш старото треба да го фрлиш, за да направиш место за нешто ново.
Е па чим е така Кеј, плакарот ми е полупразен, скоро да останав без гаќи, блузи и хеланки, треба да се фрлам на шопинг деновиве.
Само има еден проблем. Мразам шопинг!!!
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.968
^
Првите 4-5 збора дур ги читав, помислив на Vanilla Sky де.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Pred nekoj den za cela zima sum se iznakupuela. Uff daj pak da idam. Soul-healing mi e toa shoppingot ♥
Inace eve ja edina zdrava u kukjava, a i posiroko. Antibiotici ne davale aptekive.
Ucenje aint nobody got time fo dat!
Si se posvetuvam na peenje denoive i muzika si slusam
Aj
 
H

HoT IcE

Гостин
Драга одамна не сам ти пишаја а и можеш да приметиш дека активност на форум ми е сведена на минимум. Ја се засекира за тебе за момент, ама кд отвори тему виде дека не ти е било досадно нели ти Сунѓерче пишало километарски пост за папагалче.

Куде мене ништо ново Драга. Још си болују, ама можу да се пофалу дека сам качија 3 кила што значи дека овј легачки живот по дома и гледање филмови цел дн убаво ми доваѓа. Друго интересно е што почна да спремам испити, будала човек, види јануари куде е ја још сга учу. Спремам ги лански :D
 
S

StormRage

Гостин
Кајг, моите кулинарски способности се толку закон шо ни Gordon Ramsay химселф не може да ми најде мана :D
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Драга,

татко ми кога требало да земе возачка, не отишол да полага оти не сакал да му пишува СР Македонија на возачката. Па така дошол до 50 години и уште нема положено.
Така јас додека не се легализира цивилното партнерство, у знак на подршка кон LGBT не се женам.
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Таман земав да учам и нормално,не функционира страната на факултет за да си симнам материјали:tapp:
 
D

Daedalus

Гостин
Колку голем човек треба да бидеш за да зборуваш толку објективно и отворено за ракот од кој боледуваш и од кој умираш?
http://skepdic.com/news/newsletter1309.html
Еден од најголемите промовирачи на критичко размислување и скептицизам и еден од првите кои ми ја разбудија пасијата за наука и здрав пристап кон тоа што можеме да го наречеме реалност.
И во најтешките мигови не посегнува како слабак кон молитва, да прибегне кон алтернативни „методи“ или да се предаде на болеста, напротив, објективно ја анализира и сосема реално зборува за неговата ситуација. Свака ти част друже.

Све би дал да сум теист, да има сила на која ќе можам да се ослонам, да знам дека има некој којшто има план и дека сум безбеден. Можда е потешко да се бориш со работите кои ти искрснуваат во животот знаејќи дека се на твој грб, али сите тие лузни и болка која ја голташ со суво грло е одлична, те потсеќа на реалноста, кој си, што си и зошто си.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Чичко, стрина, вујко, брат, зет, мајка, татко, маж, жена, пријатели… Така се создаваат државните органи!
Потоа истите тие носат гомила закони кои намерно не се спроводуваат за да се вработат уште поголема гомила на бирократи за да истите ги спроведат . И така во круг!

еве и предлог за една лесна комедија, игнирирајте ја оценката

http://www.imdb.com/title/tt2207072/
 
Последно уредено:

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.179
Поени од реакции
16.030
Кајгано,
ќе дојде викенд и ќе се истури од врнење да не се може од дома да излезе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom