Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
U denesno vreme forumov mng clenovi ima. A imase 20 dusi i eden ako znaes ke te upoznaese so site.

I drugo. Mi pagja tesko na dusata koa ke cujam deka nekoj posle 3-4 god raskinal.
Zamisli taka...pa ke idam ke go ubijam. Ke platam ubiec. Seriozno :-D
Nejkam toa ja da prezivuvam :-D
Drugive neka prezivuvaat , ja da si poucam :-D
Aj kis poz

Znaci ne znam so e rabotava lugeto likes mng mi stavaat i ja taka zavisna stanuvam i vo neizvesnost koj sleden like ke mi stai i mesto da ucam jas cekam da vidam. Znaci nejkam lajkovi sakam da ucam luge ostajte me da ucam ocajna sum za ucenje.
 
Член од
18 декември 2013
Мислења
3
Поени од реакции
11
Здраво на сите форумци на кајгана....прекрасен форум и одамна се мислев да се зачленам но денес,утре му дојде денот:D се надевам ќе имаме добра дружба и одговор на сите прашања пошто форумот е прекрасен...имајте најубава вечер:pipi:
 
Член од
18 декември 2013
Мислења
3
Поени од реакции
11
Здраво на сите форумци на кајгана....прекрасен форум и одамна се мислев да се зачленам но денес,утре му дојде денот:D се надевам ќе имаме добра дружба и одговор на сите прашања пошто форумот е прекрасен...имајте најубава вечер:pipi:
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Слушам владиката Стеј Фан (и остала багра) ги забраниле цигарите и пушењето во присуство на свештени лица. :ROFLMAO:

Мпц има право да ги забрани цигарите, само кога:

1. Ќе ги исфрли од своите редови сите знајни и незнајни педофили.
2. Ќе почне да плаќа данок.
3. Ќе престане со перењето на пари.
4. Ќе го исфрли тарифниот систем, рецимо: „Ако купите погребна опрема од нас, ГРАТИС копање!"

П.с Непушач сум, ама сакам да си го имам у опции бе.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Сестра ми вика внука ми на мене била издржлива, на систематски преглед крв од прстето и земале и докторката прокоментирала ова дете не плачи, досега немала видено такво нешто а има само две години :icon_lol:.

 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
Život je čudo. Nepredvidivo. Nejasno. Nepoznato. Iz dana u dan drugačije... Veselo, tužno, zaljubljeno, nasmejano, uplakano...Život se ne uči... Nikad niste načisto koliko znate,koliko možete i koliko ste spremni ni za sreću ni za tugu.
:(
 
2

~2A

Гостин
Д.

Заборавив да ти кажам...
Пред некој дена на роденден ко бевме кај другар ми (значи 2ца бевме + шлакнатио шо ни е другар43).

-Епа тој шлакнатио на сред седење, изгледа го мавна промаја дека седеше до прозорецот, фати откопча и колан и копчиња! :vozbud: Го стегале фармерките, или пак најверојатно од таа во серијата Бурни времиња, не ми текнува како се вика ама знам дека е во улога на дадилка на ќерката на Ајлин. :LOL:


Влегува мајка му да ја донеси тортата..... се зачуди 3,4,5 па можи и 6 секунди....
-Јас во тој временски период имав чувство на страв, страв дека ќе ја постели цела торта на тепих.... ама не се случи! (Y)


Арно рекле стари... крајот го краси делото, тортата беше феноменална! :love:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Д.
некој пред врата се удави од кашлање нешто му залетна ама ме мрзи да излезам да видам што му се дешава и дали му треба помош.....барем да го удрам по грб.....ај ваљда друг комшија ќе излезе....:coffee:
 
Член од
6 јули 2013
Мислења
86
Поени од реакции
204
Драга К,

Уште од малечка сум научена да бидам сакана и чувана.
Еве и саканиот сега ме чува повеќе од се на светот, немам замерка.
Ама онаа бре мајка му, чума црна. Прв пат осеќам како е некој кога видно покажува колку те мрази...
Била љубоморна оти јас су му готвела. Таа била далеку, и фалел синот.
Па кога беше тука пред 1 месец што не му замеси пица кога ја молеше ? -.-
Уште па ќе коментира, ослабнало нејзиното мило синче. Како да не! 7 кила го поправив за 2-3 месеци. Каков беше блед...
Сукано, месено, печено, варено. За другиот син, за татко му... дома кај мене да не сум однела па да збори?
И зинал газот за пари, не се враќа од таму со години, а секој ден коментира, ТЕ САКАМ СИНЕ.
И врв на се, убаво да си поминеШ за Нова година.... Со мене ќе оди ма! Ама знае она, не е глупа.
Знае дека ќе прочитам, ама ако мисли дека ќе ме повреди се заеб*ла многу. Он мене ме обра, да си бидеме сами, во неговото родно место. Јас ќе си поминам убаво и да не ми посака таа.
А ти Бесна, јавај се таму со црнци. Среќна нека ти е Новата година.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom