Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.964
Поени од реакции
12.493
Ќе напнам сеа на фб со хејтерски статуси на хејтерите на денов,пошо само хејтање во еден правец е ту мејнстрим. Римембер римембер, д фифт оф Новембер! Хејтерс гона хејт!
Ае кај шо не требит та едните та другите.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Бев во скопје 2 дена, и денеска кога се враќав поминував низ паркингот што е одма до мојата куќа, следејќи некои крици ја најдов мојата мачка која ја чувам 4 години, полумртва на паркинг. Се мачеше многу и се тресеше, ја погалив 5-6 минути и она пополека се смири но беше неподвижна со отворени очи и имаше земја на очи.
Земав голем камен, и ја убив.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Ne te ni citam vekje! Poubav mi e zivotot bez tebe!
Eden tvoj clen na date me vikna mnogu classy si pominav :D
Ama gueSs what?
Preku fb me pokani. Yes u heard me.
Fb, ne tebe. I ispadna deka I da ne si bila ti isto ke mi se fatese zivotov :D
I on vika deka people here smell like garbage. Yes u heard me :D
Aj odam da spijam :D
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Драга К.


Those awkward moments, кога продавачкатa во маркетот каде купуваш те прашува кога ќе се жениш ...... дека време ти дошло за женење ......


....and my expected reaction:





И како Марфиев закон во пракса, другарот ти е тука да ја зачини ситуацијата со измислена глупост и излетува со следниот коментар:


"Па да, и јас му го викам истото. Му ја местев братучетка ми, ја откачи на прв состанок, а девојчето лудо по него, скисна дома плачејќи после тоа. А колку имаше желба да живеат заедно ...."


И продавачкава се избацува со следниов поглед ...



.... И почнува нервозно да ми ги џитка производите на страна.


Другарот продолжува - "И не сум го видел со девојче од тогаш. Стварно не знам што му е, а и толку прекрасни колешки има таму на .... како беше она .... нешо fashion design."


И на последните два збора продавачкава скиселува фаца......




И излегуваме од продавницата ....


Јас



он




И ќутенката до дома ................... крајно поразен :D.



Драга моја, испадна дека ми вратил за една заебанција со пиво што ја направиме јас и неколку другари за Нова Година. Ти се верува ли? Близок другар да те стави во таква незгодна ситуација и да ја ескалира до тоа ниво? :D, кој знае што ќе им приреди на останативе другари кои беа дел од тој ист "заговор"....


Толку од мене за вечер срц, до следното :)
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
ДК
Жанко З‘ш Голабоски:
Викет пријателите биле ко женски гради.Или се вистински или не.Не дај Боже пријатели да ти се градине од Карлеуша.Пубо да си зејш две кофи од Лихнида :pos:
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Долга и бесна ноќ, жал ми е само што за саат време треба да одам нашколо. А да, изгледа си заработив карта за во еден правец.:свиркам:. see ya
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
К,
Зошто нашите книжарници немаат веб страници? И зошто немаат ништо до Емил Зола? Незнам дали да инвестирам во англиска верзија од Нана. :(
Ми летна паузата во гуглање книжарници во Ск. Ајт се читаме после.
mwaaah...
 

CUCULIGA

Баксуз
Член од
12 август 2012
Мислења
84
Поени од реакции
53
Драга Кајгана,

И денес сум во некоја апатија целосна, безволна за било што, едноставно радо би го преспала денов, иако станав пред 1 саат. Едноставно не ми се искача надвор, нити ролетните сум ги тргнала. Слушам некои тажни виолини и гледам во една точка. Се надевам ќе ми помине брзо, зашто не можам уште долго да глумам настинка пред другите ...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
К,
Зошто нашите книжарници немаат веб страници? И зошто немаат ништо до Емил Зола? Незнам дали да инвестирам во англиска верзија од Нана. :(
Ми летна паузата во гуглање книжарници во Ск. Ајт се читаме после.
mwaaah...
Од дотичниот имам книги (сум ги приметила дома во библиотека) кажи ми што поточно ти треба... :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom