Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
H

HITCH

Гостин
Драга Кајги,

Конечно завршија летните свадби, сега смирено ќе ја дочекаме есента, за кога има најава за 2 свадби, 3 крштевки и 2 принови. :eek: Сите песни и ора ги повторив, а тие што не ги знаев ги научив! :coffee:

Чудесии... Ејми скинала конци у саботата, а јас дознав дури сега... o_O Не дека се чувствувам нешто неинформирано, само, цело време се чудев што им стана на људиве што објавуваат некакви информации за неа, а пред нецел месец се убија од плукање по ликот и делото на Ејми, а тоа јас да сум ти била неинформисана... Ај, да не се лажеме и јас плукав по неа, а и како би се воздржала кога за толку време на концертот не успеа да испее ниту 1 единствена песна... :pos: Убаво ми викаа да си ја земам колата, па на јахтичката како останатиот нормален свет со пиење и мезе да си ја слушам како вие, ама јас се правев важна, па останав само Важна ВД, која патем многу недостасува на форумов. Знам како е да изгубиш некој близок, ама за оваа ниту мајка и не се вознемири, туку и било прашање на време кога ќе умре. Па, дури сега се кае што ја натерала да се откаже од алкохолот и дрогата, оти, наводно, од наглиот прекин на консумирање алкохол дошло до стрес на телото и од криза ја стегнало срце... Оваа приказна има и наравоучение, пијте алкохол и дрогирајте се, ама никако немојте да решите да се откажете, оти може да ве стегне срце за капка алкохол или за трошка дрога, па да завршите `ко Ејми. `Ко да си знаела Ејми што ја чека на рехабилитација, па им викаше: „не одам, па не одам“. Како и беа запнати сите: „оди, та оди“, а неа никако не ѝ се одело и баш кога реши да ги послуша и кога отиде... :pos: Ова се вика пу, да ти ибам руката, да ти ибам..

Шала на страна, ми починаа многу драги луѓе, па цело време низ глава ми се мота само едно прашање: Колку ли треба да ти биде заебан животот за и сопствената мајка да ја очекува твојата смрт?!

 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Ми се оди на море некаде, а трагично е тоа што имам пари ама немам време пасош и аранжман ете тоа....

Ако се чукниме со комшииве да се договориме одам утре на фудбал, што значи ќе треба кучето порано да го шетам :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:. Ебате беља тоа ти е :icon_lol:.

 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.742
Decisions, decisions.
Се надевам дека ги правам добрите.
Dilemmas, dilemmas.
Зошто секогаш наидувам на најлошите?
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Почиње првенство утре мурии. Уште 17 часа 23 минути и некоја секунда...
Не можам да дочекам еј, идеме за прилеп.
Среќа ми дадоа слободен ден од работа, иначе ќе киднев жими све :D
Играј Вардар ти, играј и победи, за твојте верни КОМИТИ ! :)
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Ми треба помош од девојче со искуство! ПП!!! Што побрзо, тоа подобро!
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Д.
цел ден немам НЕТ :tapp:
иде после полноќ, а на дење бе?????/ ФАИЛ....
сега ќе одам да видам што има, како има кај тебе.
ново-старо, ваму-таму......
ча-0
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
На некои луѓе едноставно џабе им збориш и се трудиш да им објасниш нешто, нели?
Јас отидов да спијам, за тебе не знам.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Толку ебано досаден за никаде ден!
 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.613
Поени од реакции
220
"We don't remember days,we remember moment"-ми се свиѓа Кеј :pipi:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.467
Драга Кајгана,

Еве јас во Кочани.
Куќите што се градеа околу куќата на дедо ми се комплетирале во меѓувреме и сега имам чувство ко да сум опкружен со ATX куќишта од Cooler Master а јас седам во микро куќиште од ноу нејм производител. Меѓутоа неврмајнд, и онака од цела куќа ја користам само мојата соба, кујната и бањата.

Првата вечер тука бев во ирскиот паб. Од ирски, нема ни „и“, ама има големо Старопрамен на 80 денари :cuc:

Вториот ден бев на пиворидарење. Тоа е уникатно искуство кое се случува на Пониква. Се купуваат алкохол и грицки од град, се пали колата и се иде горе. Додека одевме натаму гледавме еден тегет облак, ама си викаме, ај нема нас да не фати. И таман запаливме огин кога почна да истурааа.... среќа бевме под дрво и не не’ фати. После тоа преврна и беше мноооогу ТоБ.

Инаку летната дискотека не работи :(
Од добрите луѓе во градот останале ептен малку. Фатиле кој Скопје, кој Италија/Швајцарија, кој Америка, дал на копно, дал на брод...

И Рубин Ред неќе да ме дружи, и дадов број, не се јавува. Ќе ја избришам од пријатели на ФБ, па после нека вика дека и јас сум од расипаните скопјани.
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
179
Поени од реакции
49
Драга,
мојот свет се сруши. Или одамна беше срушен само што одбивав да и погледнам на реалноста во очи.
Нели , надежта последна умира.
Сега не знам како да продолжам, од каде да почнам...
Веќе ништо не е како што беше. :( :notworthy:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom