Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.828
Поени од реакции
23.305
Ништо не ми е толку сеирџиско како купче анархисти, атеисти, телемисти (и останати исти) и особено југоносталгичари како се обидуваат на лукративен, елоквентен и навидум за простата раја интелигентен начин да ја одбранат својата идеологија. Кога ќе ги прашаш нивна замисла за реално и поддржано како би функционирало тој светоглед ја сфаќаш нивната Волт Дизни проекција. Додуше Тоукатер барем проба малку од малку да подметне некои примерчиња, тест балони и лабораториски хрчаци кои секако заслужуваат да се разгледаат и беа барем еден чекор над хипотеза. Од страна гледано ми е поинтересно, отколку да се мешам. Нема поголема сатира од онаа што си ја прават паметњаковиќите.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
мила....

...онака, интересно ми е, свежа сум, не сум тажна, само знам да се изнервирам за ситници...јебеш га:toe:
И само да го потсетам дека го сакам. Онака чисто информативно да му кажам:pipi:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Драга Кајги

Workaholic сум а моментално нема некоја работа.
Досадно.
Мачно.
Тажно.
Досадно.
Досадно...
 
К

Кики.

Гостин
драга,
гледам нова облека имаш - одлично ти стои ама не сум те навикнала вака, ај ке навикнам има време.
колку само немам време за ништо утре т.е. денес полагам ништо не знам, задутре или утре како би му дошло тоа пак полагам и ке биде што ке биде.
туку замисли која лицемерност .... уффф ај ке си ќутам.
а да идам да поспијам затоа што преводов денес живот ми зема, а и учењево?
ајт поздрав се читаме ... некогаш, кога ке имам повеке време.
бац:smir:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.658
Поени од реакции
13.195
PAssed down to you...

Конечно троа светлина. Хиперактивност, работа, обврски... И нов лист. Празен, чист и ветува нова приказна.

We are who we are, aren`t we?

So says Saladin...

P.S. (со дрмачки џојстик) Не ме изневери твојата промена. Long live the 2.0.
ако можам да си ја симнам 2.1 да и напраам џејлбрејк:D)

До колега ми погоре: Кале, синко кале... Да вииш и ти тоа.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Драга Кајги...
Тешко е да се постави баланс во животот,тешко е да си растргнат меѓу скромноста и мегаломанството.Нека ја најде некој средината ако смее,овој свет се подели или си од првиот тип и апсолутно немаш стремежи кон освојување на светот или мислиш дека си семоќен и дека се би требало да ти припадне тебе.
Ах таа златна средина,да ја имаше многумина ќе ги немаше..Смешно зар не?Море повеќе трагично.
Си ги изгубивме идеалите,негираме дека постои љубов,се било од корист,секој човек бил лош....Го убивме човекот..
Го чекам Диоген да ми помине по улица или може и во двор да ми дојде да си поправиме муабет,пошто се разбираме..
И така...добра ноќ добри луѓе.....:smir:
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
жими мајка бе несум пијана
се надедвам не ја утнав темата
среќен ми осумнаести родненен!


Фантасти4но!
 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
Драга моја, очигледно е дека кратко време сме заедно и сеуште не сме добро запознаени како што треба али ми прирасна за срце и ми влезе под кожа за релативно краток период,некогаш кога ми е тешко и сум сам а не сум пред ПЦ помислувам на тебе,додуша да бидам искрен помислував и кога ќе видев портокал,багер,VLC Player и што ли уште не али веќе не,таман се навикнав на таа боја која пријателство зрачи и те сменија во овој невестински фустан па ме облева едно непријатно чувство како она во детството мое кога ќе се запознаев со некоја згодна девојка па ќе се допишуваш едно време и таман ќе се решев на следен чекор,она слушам се удала за некој шо ти знам кој па и + се преселила, се надевам нема и ти да ми го сториш истото драга моја и дека ќе се дружиме уште дооолг период а јас ветувам дека ќе бидам пристоен,добар и верен другар и ќе го одржувам нашиот однос чисто пријателски! Остани ми со здравје и биди ми и понатаму вака модерна,дотерана али не претерувај..секакви има на форум! До следно видување!
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
499
Поени од реакции
84
Незнам дали зошто странава е нова но старата ми се допаѓаше повеќе. Сега сте ми исти како сите останати, драги мои. Ајде штом сакате промени ќе морам да се навикнам на новиот изглед!!!!
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Драга
ШО ТИ СЕ ДЕСИ СО ЛОГОТО МА?????!!
 

VIP

Член од
20 мај 2009
Мислења
100
Поени од реакции
24
zdr
wewe ja h4knav reputacijata huhu :pos2: :pos2: :nesvest: :toe:

:salut:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.566
Поени од реакции
69.655
Кајги за некој саат полагам гемоетриски трансформации. Предметот што и не ми е баш омилен :( Ми требаат минимум 55/100 за да имам какви такви шанси за сосе трет колоквиум да соберам 150 бода, и да не идам на испит. Ако затерам накај испит, ондак наебав :pusk: И одамна не ме фаќало трема пред колоквиум, како што е случај денеска. Сакам само да дојде 18 часот и да заврши се, и да ти се пофалам како сум поминал добро. Ама знам дека тоа нема да се случи, затоа што се ми е испомешано и има милијарда различни задачи, ноооооооооо потајно се надевам на успех :icon_mrgr
П.С. се надевам дека ќе те најдам во портокалова облека уште утре, бидејќи вака си една голема ТАПА :pop: Чаос :back:
 

CrAzY_BiTcH

Аin't funny?
Член од
1 февруари 2010
Мислења
82
Поени од реакции
6
Драга...

Утре поагаме на екскурзија...не сум срекна.
Повеке ништо не е исто после тоа...ништо.
Нив ги нема,Бог ги зеде крај него.
На неа и толку тешко што се уште не и се верува.
Зошто мораше да ја оставиш на ваков начин.
Не,не е вистина тоа.
Никогаш нема да ве заборавиме,вечно ке сте во нашите срца.
Вечно:cry:
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Honey си терам напред и овојпат решив малку да се распекмезам и да го слушам срцето. Мислам дека конечно ќе си го пронајдам местото...научив да се пазам од трњето и сега си имам само чисти ружички околу мене. :) Аахх...деновиве сум право деминутивче. :wub:
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Kajгано...

Супер ден,подобар не може да биде...
Само уште тој да дојде и се ке биде во ред.
Kaко и да е најверојатно ке издржам и вака.
Се читкаме.

:salut:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom