Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.391
IMG006.jpg
Какви лубеници, какви сладоледи, од диња нема поосвежувачко јадење во лето.

Фала богу, газдата ми е фер и по мое барање, ме префрли летово да работам во Битола, сеа дома че си киснам во Прилепов. Не колку шо да ме улагоди мене, туку оти немаше многу многу работа во Скопје, а посебно на лето.
Сеа секое сабајле че биди „пут путуем мој јаран, путуем и јааа.....“ ,ајде бе барем друштво че имам за до Битола секое утро. Со уште двајца другари секој ден че одиме до таму и назад.

Фала курцу, од стипендијата шо заштедив некој денар плус татко ми шо ми даде пари за на апсолвентска да одам (а јас непојдов:icon_lol:) се собра некој денар, едно количе ми испазари татко ми и сеа сум рајат. Немора поке да го чекам да се врати од работа па јас да се повозам. Само тој продавачо е куртон, жими се, централната брава не работи за едната врата назад. Ќе го тепам некој ден. -Шефе, електроника работи се? Како нова рече. Како па нас не ни текна да си провериме за секоја врата дали работи. Баксуз.
Не оти не работи, ама глупо е цело време заклучена да ти стои, шубе ми е. Туку ај че прашам подолу во темите за автомобили колку пари че ми земат за да ја средат електрониката.

То е таков е живото, јас стегај се цело време за едно половно количе за дипломската, комшијава на син му, шо уште нема лична карта, му купи моториште од 600 кубици, детето шо ги бркаше топките кога ќе игравме фудбал , сеа курчи на магисталнион до Битола. „Комши, ами ако го запра без лична карта и возачка?“ - Куро чени јадат, ми рече. (y) (y)

Туку ај да не јадам многу многу
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Кајги, луѓето околу нас не се менуваат. Ние се менуване, па ги обвинуваме дека тие се промениле. Поубаво е кога другите грешат, а ние сме безгрешни нели? :)

Пости три златни даба денес, се осеќам супер. како да имам полова болест....Мува не те лази... Вратата од мојата соба била отворена, и мачката ми ги донесла сите 4 мачиња на кревет :) Ги преместувала изглеа.
Пивофест имало за 2 недели. Плус ме ставиле втора смена за истиот. Првпат да не ми е гајле за истиот. Музиката не ми е по ќеф.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дра'а, глеј колку јаки add ons за XenForo форуми за светсково.

Тука имаш хедер со информации за натпреварот и сетинзи за самиот форум да отвори тема со фиксиран наслов. Од страната имаш статистика, тимовите со live измени за жолт, црвен картон, измена и да си гласаш за MOTM (y)

сред постовите самиот адд он избацува информации за што се случува на натпреварот, и да пропуштиш нешто, да не мораш да прашуваш еј што сега, што се деси, на кого жут му дадоа, зашто? (y)


Како и ако сакаш да ги филтрираш постовите кога ќе влезеш во темата, дали сакаш да ги прочиташ само постовите на форумџиите или само информациите или и двете заедно. Или па да одиш да видиш што се коментирало од полувреме натака, од почетокот на утакмицата па натака.... (y)


And we all just sit here. Trapped with the gallery add on
....................... :oops::notworthy:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.179
Поени од реакции
16.021
Кајгано,
види ги овие, ко нас и тие патат од нижа вредност. Ги слават за пласман у осмина финале бре.
Мада овие патат од понижа вредност од нашата, ние барем славевме некого за пласман у полуфинале.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Kej,

A be upaljac ne mozam da zavrtam. Site mi se rasipuvaat. Dali e toa znak oti vreme e da prestanam da pusham?
 
S

StormRage

Гостин
Кајг, почна куча- посо периодот... од пред недела дена. И еве денес стигнав порано дома. Се расправам со све и свашта со секакви луѓе бре апла не разбран народ шо ќе беше ова. But money's good so i got that goin good for me, which is nice :)

п.с. Шо е полошо од смок пред врата? Крлежи во чизма маме им е*ам.

@blue ladybug да ти пратам некој 5-6 упаљачи сакаш? :D
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
На враќање од вилает со стариот во кола имаше кавга за Хихирику, дома имам избор можам и да не ги слушам ама во кола мора да возам и да ги слушам.


Баскет играв со Гручосите, тоа како возење точак не се заборава, а искрено шутер сум јас 12:1 во партии оставив последна А. да ме победи леле леле што беше, а групно кога игравме тимот мој секогаш победник е како и да се измешаме. Глупо ми е оти се слаби многу и нема предизвик наредниот пат К. ќе го викнам тој против мене инаку вака да ги лажам не :icon_lol:.

Срамота е мори да ме гребиш, ај на грб не се гледа масакр сум ами на раце мислеа дека од баскетот е :icon_lol:. Не чувствувам болку јас ама ако се раслечам назад сиот сум линии од нокти од рамена до колкови.

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom