Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
GENIUS!

идам да се најадам, да дремнам малце и се фаќам за книга..
коа ќе станам снег да има.
ае, љубов♥
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Пробудена жива и здрава.
Тука сум и добро ми е. Мирис на цимет од шољата чај .Чувство кое ме тера да се смешкам постојано.:love: Облечете се добро доколку излегувате надвор ,времето можеби е ладно да,но уште поладни се луѓето.
И да вечен нека е Св.Никола.За многу години.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Ќе си умрам од што ме спопадна, конечно расположение наречено - празнично.
Френк Синатра на плеј листа, мирис на костени и уклучени сијалички на елката.
Зјапам во неа, си цугам какао и не ми е јасно кога пораснав.
Зошто не ми е веќе толку растресено срцето како порано.
Зошто ми треба мирис на старо дрво, фотоалбуми и спалната на дедо и баба за да евоцирам радост.
Каде по ѓаволите, го изгубивме оној интуитивен меур полн среќа!?
Меѓу паричникот и картичките. Кредитите и болките. Луѓето што сме ги добиле и изгубиле, како на лотарија. Сините модринки што некогаш значеле кавга со другарчето, сега се душевни измами.
Ме цеди времето, Животот, но што друго останува.
Да собирам соништа, да собирам приказни, да ги ставам во редици, да играм домино со нив. Да се радувам на сонцето што грее, на мрчот за дневните политички срања, да живеам како што знам и умеам.
Оти овој ден нема да се врати.
Солзите за ново фустанче пред 13 години исто така, кога баба ми ја пукаше склероза, татко ми доби шеќер и листата на приоритети дома беше скроз далеку од мојот фустан, нови чевли или што друго да е, требаа лекови, памперс.

Празници, време на солзи и меланхолија, на новост и чистина.
На евоцирање спомени, сеќавања на оние што ги нема или ги има а исто како да ги нема.
Снегот ќе покрие се’, верувам.
Дури и овие зборови, некогаш.
М.
 
К

Кики.

Гостин
Драга,
сакав само да ти кажам дека не е во ред да сонувам вакви комплицирани сонови, затоа што и онака ништо нема да се смени.
Инаку, и ти веќе не си како порано. Гледам, политикава те убива... Ќе ти напишев уште нешто, ама ај ќе си ќутам...
Поздрав
 
M

Mussolini

Гостин
Кајги, сега додека се вракаах дома на радиото слушнах една жена, мајка на 2 деца како плаче за тоа како ке стигне да преживее на крајот од месецот со скратена плата и скоро да нема никаква пензија еден ден ко ке треба да ја зима додека тие гомната од парламентот на чело со #Mario Monti ко ке одат у пензија ке земат над €3000+! Па добро, тава на шо личе?? Оти наместо они да си скратат нивните плати ударат по грбот на тие шо немат?? Как и да е, светот оддамна е тргнен да оде у курец а тава сега шо ке го видете за неколку моменти како линкови од видеа ке ви даде јасна претстава шо се случува... и тава, се само поради тие гомна шо се на власт и имат пуштено корени... Иначе, баш ке ми е мило да гледам така как шо ги тепат тие човеци у следните видеа, да ги тепат така децата и сите до 10тто колено на политичарите и полицајците... Тогај само сите ние, обичните смртници ке си ја добиеме нашата одмазда... Следните видеа ви препорачувам да ги погледнете да видете шо се случува во светот додека телевизиите продолжуват да не лоботомират и покажуват содржини одобрени само од тие гомната шо се у парламентот...


 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А да го преспијам јас остатоков од годинава? Ова вака више не иде, нема смисла стварно...

Инаку, нека е за многу година св.Никола, да го славиме вечно светецот со бела брада! Моја омилена слава! Љубов, вера, надеж. Засекогаш. На крајот само тоа и останува! Им посакувам на луѓето повеќе топлина во нивните замрзнати срца, колку тоа патетично и да звучи.
 
П

Пепси_

Гостин

Песнава на рипит ја ропам и се повеќе нервоза ме фаќа у пм.....зошто кај нас го нема тој филинг зарем од се треба да сме лишени у оваа проклета земја....
Бев на школо денеска ае ме натераа моиве ама јок не издржав,едвај 4 часа и се ослободив ми паѓаше главата ебаго.....
1 ден помина едвај....ае утре брзо ќе помине и тој,2 писмени иам на здравје нека ми се ќе биде океј...
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.360
Поени од реакции
4.883
Dear, I'm in Donnie Darko mood !
Ќе го гледам сеа.
Акутна шизофренија.
Да си го поздравам проф. по Социо. - Ку*от да ми јадиш, пиздо !
И служителот - Ќе се најдиме ко ќе немаш штрафцигер во рака.
И до служителката - Ќора си бе кучко, не гледаш дека цела багра има зад мене ??
Е сега ми е поарно.
Те сакам. :love:
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Аман бе... ми се стемни пред очи кога прочитав дека Aleksandar Kirovski е над 20 години...

 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Кајги,
Прекрасна помината вечер со моето срце:love:, а и заборавив да ти дадам и тебе парче од тортата, цела година ме слушаш како ти се фалам, а повеќе жалам:)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: RZ
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom