Драга Кајгана (виртуелен дневник)

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Во 9 саат синоќа десетина души почнавме со ракијата, за да завршиме дури сега. Цела вечер надвор и сабајле со кошули сите на школото. Градот го кренавме вис, извозивме две три отклучени коли, се деревме како ненормални и сега конечно сум дома. Не ни е лесно и нас...
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Кеј,

Вчера ја начукав и 20ката.Пичка му матер врви животот, ја немам мрднато.Истото избувливо копиле од 7мо па до сеа.Не чини.Решив дека повеќе нема да се објаснувам со некој што размислува поинаку од мене и да навлагам во исправање кривини.Затоа еве прва работа што ќе ја направам сабајле е да му се извинам на Castiel.Извини пријателе за мојот испад, ама не беше у право.Ипак извини за моето понашање не личеше на ништо.Втора работа бев на базен пред некој ден испливав 500 метри и починав.Колку хлор има у базенон у Борис алал да им е како издржуваат децана што тренираат.Да напраам еден договор деновиве по дома и да идам да уплатам пливање наредни 3 месеца.Не може бе пред 5 години да пливав по 4 км , сеа 500 метри со застои.Не постои тоа.Трета работа , догодина си идам од тука.Само да дадат јенкине виза.Затоа од денес па натака ме здоболе левава брадавица за се.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Драга...

... вечерашниот собир на поддржувачите на владата ти е буквално, ама БУКВАЛНО "Join the Dark Side, we have cookies". После ова, фразава не може за ништо друго посоодветно да се искористи :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Курир и баграва уште обвинуваат зошто на протестот имало хомосексуалци и албанци :icon_lol:

Да не беше еден познат геј за кого не ви кажале во штаб, немаше да имаме компјутери, а владетелот наш кај мене во комшии си крцкаше на албански без проблем :icon_lol: Меморија ко на риба ебате :D

 
D

Daedalus

Гостин
Кога сум се родил, гарант некоја од нарачниците имала добиено и ми шибнала клетва:
„Во автобус, секогаш до тебе ќе седне ликот што е начукан и дише тешко.
Но тоа не е све! За да се зголеми патњата, секогаш дур имаш слушалки, ќе те прашува уште колку станици има до дотичната локација. Неговото зборење никогаш нема да запре и дур ти збори, тоа ќе го прави со тоа што ќе те потплукнува, а потоа дрско ќе почне да искашлува етанол.“
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.243
Поени од реакции
4.447
3fe9d8c709f755c3cb98d7802a24eaa0.jpg
Вакви ми се колената моментално, од чистење, не од други ,,активности''. :icon_lol:
Требаше да ја послушам мајка ми, да не јадам у соба. Да бев дома она или сестра ми ќе исчистеа, вака толку се унесов од чистење на тепихот, што наместо со сунѓер, триев со раце. И рацете ми поцрвенеа :D
Oд 1 и 30 сум на работа, како да сум копал се осеќам како ли ќе издржам којзнае :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Вечер вака Утепаните Млади Снобови ќе го пречекаат Ж :cujte:

dzcZR.gif

На површина од 20К метри квадратни ќе донесат стадо со овци, кои ќе бидат затворени во голем кафез. На 1 метар квадратен по 4 овци. Колку од нив таму ќе се од корист, а колку фатени за уши? Мала помош, на метар квадратен односот корист и фатени за уши е 3:1 :icon_lol:
 
H

HoT IcE

Гостин
So ubavo onaka ne spies cel vecer a ne ni spremas kolokvium. Ides sabajle u 5 sat u maalska burekcilnica po pizami i zimas kifli i jogurt. Si sedis na terasa, doruckuvas, veterceto si pirka a ti si slusas Portishead dodeka se razdenuva a na ulica zivo kutre nema. Posle si pravis kafe, bez sekjer tursko, se oblekuvas i stavas slusalki na glava. Dodeka vo pozadina si sviri Nirvana - Aneurism i te diga uste poveke i brzas da fatis avtobus.
Ides na fakultet, resavas like a boss i sega edvaj cekas da fatis krevet i da se komiras. Ete takvo ubavo utro ne sum imal odamna. Hiperaktiven i so energija da se kacam na Ajfelova Kula. A sada dovidenja.
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
249
Поени од реакции
166
ДК... амииии ко шо гледам ситуацијава само оваа химна најмногу ни одговара..:D
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Најдоброто нешто што сега Заев може да го направи, во името на правна држава е да поднеси оставка како претседател на опозицијата и да поднеси оставка како градоначалник на Струмица.
Груевски нема да има избор освен одма да си поднеси оставка.

Ова го напишав во една тема, беше иронија, ама овие "неопределениве" кои не се за Заев, ама се против Груевски и тие другите "непределени" што не се за диктаторов ама се против пучистов, се залетаа со пишување глупости :pos:

Најтрагично е што ова сето е нашата болна вистина за немање на никакви шанси за правна држава :tapp:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Драга си го глеам десктопот и си викам некој од цимерите ако ми седнал на лаптопот псоледниве десет дена, сигурно веќе мисли дека сум или педер или некој чудак.


Финтата е што сликиве од дечково веќе 10тина дена ми стојат на компјутер, чекаат да бидат мемирани. Проблемот е што немав време со колоквиуми, и што чекам некоја поинтересна ситуација... Ама еве веќе сезоната е при крај.. :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom