Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.764
Поени од реакции
18.334
Ја разбирам луѓе да не се замараат и све тоа, ама да оставиш фрижидер у онаква состојба треба да си ептен свиња. Ја не знам дали јаделе од фрижидерот или повраќале внатре ама мајке ми толку беше лошо што мислам јавен нужник да ми дадеа да чистам немаше да ми се јави таков нагон за повраќање. Буквално беше у фаза да почнале ларви да се размножуваат внатре.

Иначе приметив и дека ми тече од кај главниот вентил и морав тоа да го затворам, куќа да ти била интересна занимација. :) Ама мирот и тишината која ја имаш во куќа не би ја сменил за ниту еден стан на било која локација каде све ти е до гз. Ова да ти било психички одмор и преродба, ме врати у времето кога живеев кај баба ми и дедо ми. :)

Иначе што се однесува до луѓето, се е по старо. Они не ме сакаат мене и ја не ги сакам нив. Мислиш дека си имал близок некој, кога тој некој ти кажува - Јас не знам да правам таков муабет и не сум психолог, оди на психолог за да ти направи таков муабет. :) По некоја аналогија, порано кога некои луѓе ми барале некаква услуга требало да ги препраќам по банки и по образовни институции.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.396
Поени од реакции
17.010
Какви опинци крепиш кајги тоа чудо едно, свака ти част.
Поготово во подфорум фудбал, 100 мажи не можат на крај да излезат со една жена и во чопор се берат ѓоа посилни ќе се така, а не знаат дека сите да ги собереш еден асолен не можиш да извадиш, тешки гојда.
Порано во Битола таквите ги праќаа со вцрвенети обравчиња дома, сега овде пуфки ќе ми продаваат
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.607
Поени од реакции
3.883
Бемти живот кога секс паѓа само у ниедно време ко ќе заспијат деца. Време за спиење е тогаш не за ебење. За ебење се знае бе, одма после работа попладне уште облечени и неистуширани да се осети природен мирис а не уља млека ко да ебам факмастер про 2000 на кинеска пластика. Ај ќе пораснат децава.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.258
Поени од реакции
35.782
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.503
Поени од реакции
9.568
Последниве неколку дена се изнапив толку комуњата што сега алгоритмот на твитер ми е пореметен и сега ми изглегуваат на секое постови од куртонијата. А што убаво ми беше наместен, ми излегуваа филмски постови, поп-култура, музика, фудбал, странска политика, цицки, комични видеа, мемиња и сл.

Цел ден бришам постови, блокирам, им правам not interested in post со цел да си го вратам првичниот алгоритам.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.832
Поени од реакции
23.346
Животна желба ми е да организирам борба на шиптaри, а публиката да биде составена од кучиња. На кучињата ништо нема да им биде јасно ама ако, не е тоа битно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom