Добра ГПС навигација за Андроид

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Здраво дали некој мозе да ми каже (даде линк) од каде да симнам igo my way за зте рацер 240/320 . Порано сум го користел работел добро но со роот на моб го изгубив а во пс ги имам само маите. Фала
Еве, го има за сите резолуции на екран. :)
http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?778956-iGO-Primo-2-0-Android-Final-Edition
 

206

Член од
2 март 2013
Мислења
8
Поени од реакции
2
Druze na zamunda.net ja imas sygic nogo e dobra samo nema mapi za makedonija,jas ja koristam na tabletot i na mobilniot alcatel ot995 znaci ja probav i bugarija i grcija nema sansi da promasi plus imas opcija 3d ja ima na playstore ama se naplaka.samo ja instaliras, i posle instalacijata slegnuvas mapi koi ti trebat..
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.868
Поени од реакции
24.362
Ај ако може некој да објасни како се инсталираат апликации од замунда (кракнати).

Однапред фала

Инаку јас ја симнав оваа што е Osm и тешко се снаоѓам :) ако може некој да објасни како се зема насока помеѓу 2 дестинации :)
 
Член од
20 јуни 2011
Мислења
192
Поени од реакции
13
Пријатели, ми треба добра ГПС навигација за за LG L400 што немат да користи мобилен интернет туку преку сателит?
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Пријатели, ми треба добра ГПС навигација за за LG L400 што немат да користи мобилен интернет туку преку сателит?
CoPilot, iGo, Navigon, OsmAnd (бесплатна затоа што работи на openstreetmaps). Барај apk за горе наведените на Google, и ќе ги најдеш.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
ако може да ми кажеш како се инсталираат?
OsmAnd директно преку PlayStorе, другите ги немам кракнати и не знам како идат. Побарај на Google, сигурно ќе се снајдеш.
 
Член од
20 јуни 2011
Мислења
192
Поени од реакции
13
Член од
20 јуни 2011
Мислења
192
Поени од реакции
13
инсталирав една гпс навигација ама не работит без интернет??
 
Член од
20 јуни 2011
Мислења
192
Поени од реакции
13
Дали Македонија е еднакво покриена со ГПС сателити како и останатите развиени земји,зошто сум слушал Албанија дека не била добро покриена, и потешко ќе се снаоѓаш??
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Дали Македонија е еднакво покриена со ГПС сателити како и останатите развиени земји,зошто сум слушал Албанија дека не била добро покриена, и потешко ќе се снаоѓаш??
Ако седиш дома а куќата ти е покриена со ќерамиди логично е дека ќе имаш проблем со сателитите :D
Преку самата апликација можеш да видиш колку сателити има во тој регион.



Sent from my HTC One using Tapatalk 2
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
Со Navigon ги симнав мапите Македонија и Србија, и сеа утре коче одам за Нови Сад нема да ми бара mobile data, само е потребно GPS да биди уклучен, и навигацијата ќе си работи?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
214
Поени од реакции
92
Aко сака некој добра навигација тоа е Navigon подобра од нејзе нема бар спорде мене ја ја користам веке година дена и ги имам најновите мапи за повкете држави у Еу односно тие што ми требаат али апликацијата е врв и никогаш нема погрешено работи на GPS,е сеа од Playstore ако ја земеш се наплака 80 долари мислам затоа ке спи спуштис 4shared и преку нејзе ке ја симнеш бесплатно :) од моја страна тестирана е во Грција,Албанија,Македонија,Бугарија,Србија,Хрватска,Словенија,Германија,Франција и мн други како и Скандинавија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom