Добитници на лотарија за САД

Член од
20 мај 2016
Мислења
45
Поени од реакции
3
Da, potrebno e od site ucesnici vo aplikacijata.
Веднаш кога аплицираш сега или доколку бидеш извлечен? Бидејки читам по форуми неженети/немажени се венчаат од како ке бидат извлечени и го додаваат брачниот партнер?
Благодарам
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
503
Поени од реакции
693
Веднаш кога аплицираш сега или доколку бидеш извлечен? Бидејки читам по форуми неженети/немажени се венчаат од како ке бидат извлечени и го додаваат брачниот партнер?
Благодарам
Ako se nevencani togas apliciraat sami posebno. Dodeka ako se vencani togas treba zaedno plus deca ako imaat.

Ako se nevencani i se izvlekuva edniot. Togas pri popolnuvanje na formulatot se vnesuva i drugiot bracen partner so koj vo medjuvreme sklucile brak za da si teraat aplikacija zaedno.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Секој аплицира посебно, на ова сега.
Само обележуваш дека си женет/мажен и дали имаш деца помали од 18 години со бројка колку. Не треба никакви податоци и слики од нив сега. Тоа ако ве изберат таму на интервјуто давате тие податоци исто и ако бе изберат без брак а во меѓувреме склопите брак верувај дека има проверка дали бракот е легитимен а не дека вчера си се женел за да спасиш некоја од македонија :) така шансата да останите тука засекогаш е многу поголема :)
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
503
Поени од реакции
693
Epa mozda po novo nesto se smenilo. Sum nemal takva informacija bidejki ne sum vnel podatoci.
 
Член од
26 јуни 2023
Мислења
7
Поени од реакции
0
Dali nekoj sto e izvlecen vo lotarija za 2023 ima dobieno povraten mail za intervju za vo ambasada?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
12
Поени од реакции
8
Ако има некој од добитниците што планира да оди во Америка оваа пролет нека ме контактира во приватна порака.
Јас сум овде веќе од ланската есен, па можам да бидам од помош за првите чекори затоа што уште ми се пресни мене.
Исто така би сакал бидам со цимер од нашите простори, заради друштво но и трошоците се преполовуваат.
 
Член од
26 јуни 2023
Мислења
7
Поени од реакции
0
Ако има некој од добитниците што планира да оди во Америка оваа пролет нека ме контактира во приватна порака.
Јас сум овде веќе од ланската есен, па можам да бидам од помош за првите чекори затоа што уште ми се пресни мене.
Исто така би сакал бидам со цимер од нашите простори, заради друштво но и трошоците се преполовуваат.
Здраво може инфо како оди процедурата од кога ќе те извлечат и попониш , испратис апликација?
Колку време се чека после за да ти испратат повратен маил?
Ти благодарам
 
Член од
11 јуни 2023
Мислења
6
Поени од реакции
4
Имам дата за интервју, сега имам прегледи Ремедика , па Ве замолувам ако може накратко за какви прегледи се работи, и како оди интервјуто, баш сме под стрес
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.703
Поени од реакции
19.753
Имам дата за интервју, сега имам прегледи Ремедика , па Ве замолувам ако може накратко за какви прегледи се работи, и како оди интервјуто, баш сме под стрес
Систематски преглед и Х реј на плуќа.
Интервјуто оди прилично брзо, гледај да не лажеш ако ти фалат документи, верувај знаат они се уште пред да влезеш на интервју.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
991
Поени од реакции
650
Имам дата за интервју, сега имам прегледи Ремедика , па Ве замолувам ако може накратко за какви прегледи се работи, и како оди интервјуто, баш сме под стрес
Од здравствено проверуваат кои вакцини ги имаш примено, и дали треба да примиш уште некоја. Не е ништо страшно. И да, се согласувам со Луси, без лажење.
 
Член од
26 јуни 2023
Мислења
7
Поени од реакции
0
Имам дата за интервју, сега имам прегледи Ремедика , па Ве замолувам ако може накратко за какви прегледи се работи, и како оди интервјуто, баш сме под стрес
Elena ke moze li da mi kazes koe ti e brojceto odprilika, ti blagodaram.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom