Династија Каранфиловски (Драган, Верица Каранфиловска)

Ф

Флеш

Гостин
Сигурно сите ги памтат овие прекрасни ликови ...

Драган Каранфиловски-Бојс




Верица Каранфиловска ( позната по XXL женската група)








Биографија за Драган Каранфиловски-Бојс:

Роден во Сараево,1956 година , македонски музичар,композитор,гитарист и основач на познатата група Мадиграли . Иако по професија Економист ,решава да се посвети на музиката .

Првите јавни настапи ги има заедно со групата Мадиграли на Македонското Национално Радио .

Се јавува многу пати како пејач и композитор на најголемите македонски фестивали МакФест,Скопје Фестивалот,ИнтерФест и како композитор на многу познати детски песни на фестивалот Си-До во Битола .

Исто така е многу познат како креатор на песната "100 % те Љубам" на XXL групата .

Негови песни се :

  • Опасно сум вљубен во тебе,1990,МакФест
  • Валерија,1991,МакФест
  • Паризанка,1992,МакФест
  • Лулај ме нежно,1993
  • Бели Нарциси,1995



Верица Каранфиловска





 
Ф

Флеш

Гостин
има уште една ќерка знам,и она е позната,само не ми текнува како и беше името,затоа ставив така династија,затоа што се познати ликови на нашево време ,па можеби некој ќе му текне и ќе додаде инфо :)
 
P

parvati

Гостин
Крфта Јужњачка : )
По овј муабет гу памту овуј интересну песну, мене ми се сфиѓа тракичкава. Aх тија девеести, ке не тепа носталгија за њима, златно време без интернет, златно време кд МТВ беше класа телевизија.Бојс беше мастер, а керка му е само његоф добро искован производ.XXL не ми бесфа мноо јаки, тумач пубертет
Али Верица си гази што викаф скопјани по фејсбук
Си гази, корне, кида,фршти и остали срања фејсбук муабети
: ))) Забегаф лелеее
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
719
Поени од реакции
537
има уште една ќерка знам,и она е позната,само не ми текнува како и беше името,затоа ставив така династија,затоа што се познати ликови на нашево време ,па можеби некој ќе му текне и ќе додаде инфо :)
Ивана :) еве ти една песна од неа
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Таткото во ред, али ќеркава има еден од најужасните гласови што излегле на нашево "ѕвездено небо".
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Крфта Јужњачка : )
По овј муабет гу памту овуј интересну песну, мене ми се сфиѓа тракичкава. Aх тија девеести, ке не тепа носталгија за њима, златно време без интернет, златно време кд МТВ беше класа телевизија.Бојс беше мастер, а керка му е само његоф добро искован производ.XXL не ми бесфа мноо јаки, тумач пубертет
Али Верица си гази што викаф скопјани по фејсбук
Си гази, корне, кида,фршти и остали срања фејсбук муабети
: ))) Забегаф лелеее

Excellency Dedanoe Brutal Unlishnidaos 4 years ago
schtrudlichkava me potseka na mojta prva simpatija od osnovno schkolo by the name of radmila pavlovska, mi beshe osobito draga ama ushe tamu osmo odd ili prva god sredno ja zatrudni eden zvezdan.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Ахх, старите добри времиња...Кога имаше квалитетни музичари и песни, не како денешниве wanna be Hollywood star!
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Драган Каранфиловски - Бојс е автор и на овие песни :)


 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.940
LOL, династија....

империја си требал да стаиш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom