Дејвид Коперфилд

Член од
16 август 2007
Мислења
1.929
Поени од реакции
1.659
Овде немаш ни најмала сличност ..
Го открија трикот ?
Не
Боштум телото иде подолу .. после тоа ја пресекоја пак ?
ДА
Се Отрки трикот ?
НЕ
+ во илизијата на Коперфилд со пилата(кој е прогласен за најголем илузионен трик до ден денес) Коперфилд е пресечен со пилата и го раздворуваат .. Он продолжува да ги мрда нозете ..
ЗНАЧИ ПАК НЕ Е ИСТОТО ШТО ГО ПОСТАВИ ТИ ..
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Овде немаш ни најмала сличност ..
Го открија трикот ?
Не
Боштум телото иде подолу .. после тоа ја пресекоја пак ?
ДА
Се Отрки трикот ?
НЕ
+ во илизијата на Коперфилд со пилата(кој е прогласен за најголем илузионен трик до ден денес) Коперфилд е пресечен со пилата и го раздворуваат .. Он продолжува да ги мрда нозете ..
ЗНАЧИ ПАК НЕ Е ИСТОТО ШТО ГО ПОСТАВИ ТИ ..
ТРИКОТ СО ПИЛАТА ГО ИМАШ САМО ДВА ПОСТА НАД ТВОЈОТ
За секој случај, повели уште еднаш :smir:
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.929
Поени од реакции
1.659
и ти мислиш дека ова е трикот а ?
Нема логика како прво на толкаво место да се стават ногете .. тоа максимум е 10-15 цм .. и гледај му ја положбата на кичмата
И доколку беше ова откритие на трикот ова сигурно немаше да биде најголемиот илузионен трик како што го нарекуваат ниту пак Коперфилд најбољи ..

И за статуата на слободата беше направено пред иљадници људи у живо .. тија не са ни слепи ни глупи да не примета дека е направено како што е аматерски овде прикажано со вртење на бината(кругот)..

А пак за ласерот да незборимо .. ХАХАХ кој го напрае видеово само :D:D
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
диќ
абе цела сала се статисти
ако ви текнува тој трикот кога ги врти рацете
се е платено
он заработува пари од реклами не од претстави
прогуглајте само по нет и ќе видите колку има претстави одржани
нема ниедна
за сите што ги одржал се знае од после, а никаде нема реклама дека ќе одржи претстава или шоу, никаде најава, шо мизлите зошто?
 
B

BELIEVE ME

Гостин
Sega vidi vaka,kako jas gledam na iluziite i magiite na dejvid i drugite. Najnapred poveketo od niv se dobra namestaljka, osven toa se prasuvam kako dejvid sakase da zabremeni zena bez da ja dopre si velam tuka vazi teorijata na HARE KRISNA: Da e8es u prazno a sepak da ima seme! No smetam i na toa deka dejvid koristi pogolem procent na mozokot za razlika od nas ostanatite. Nie koristime otprilika okolu 2 do 3% od nasiot mozok a toj koristi cetri pati poveke mozda malku gresam ne sum sigurna za negoviot % ali tuka nekade, e aj sega zamislete sto bi bilo site nie da receme koristime 30% od nasiot mozkok a pa de nereceme maksimalna iskoristenost.... barem treba da se razmisluva i na toj fakt...
а да не си му го мерел па знаеш дека му е 30.
Што ме нервираат свет што веруваат на се и се.
Типот е едно обичо богато лажго.
Што работат со него тим на стручњаци по физика и математика.

Што ќе кажете на клипчето на кое Дејвид Коперфилд прекрива со платно цел вагон, околу него има луѓе, го дига вагонот во воздух без никакви помагала (освен мозок, изглеа) и наеднаш го трга платното и ништо нема..... Ај да ве видам за објаснување, а ако сакате да ви го дадам клипчето, кажете ми некоја добра програма со која можам да сечам клипчиња од филмови пошто ова е цел филм со него, со илузии....
па и самиот си кажа дека е филм.
Заедно со помош од холивуд тие ќе го поместат и сонцето.
Не им текнало таков трик.
 

blade-

Научник
Член од
28 август 2009
Мислења
51
Поени од реакции
4
да ве е....

тај трик што го снемува кипот на слободата е ного едноставен имав едно CD каде ги објаснуват триковите на коперфилд и тај со кипот е ја така: Го покажува кипот на слободата и има 2 или 3 хиликоптере летат над кипот как да снимат де демек и после он кипот го покрива со платно и има специјални проекторе од хиликопетрот кој направиле иста реална слика со кипот има најдејте го цд има и на youtube aк не се лажам ај чао позз
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5

Еве стварно е ЛУД !


Можеби е луд а можеби стварно е ЛУД ..... а оваа ако не е снимано во студио тогаш Дејвид Е СУПЕРМЕН !!!!!! :kesa:
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Фејл..абе знаеме дека се е лага..а знаеме дека и е доста паметен,што ја користи глупавоста на рајата која верува во ова..:)
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
457
Поени од реакции
52
Дејвид Коперфилд е Илузионист, нема надприродни сили,што толку сте запнале
супермен, бетмен.
И што ви покажуваат овие клипови кај што му ги имаат откриено триковите?Дека тие што ги откриле се ѕверови,генијалци?Не,да беа генијалци ке го напраеа тоа самите, немаше да седат дома и да кликаат на софтвер за правење филмчиња.
Доста зборите лошо за човекот,луѓето сакаат магија, сакаат да бидат излажани, интресно е кога ке се направи тоа на некој невозможен начин.
Се што се збори против него е од чиста љубомора
 
B

BooBojan

Гостин
Se e iluzija sum posetuval mnogu mnogu strani za magicni trickovi i na site niv pisuva deka se e do vestinata i brzinata na racete i vasiot mozok so sto pravite eden prost trick da izgleda mnogu realno t.e gi terate lugeto da mislat deka toa e vistina kako na primer David Copperfield koga ke leta...Toa site gi zbuni koa go stavija vo sad i koga gi vrtea tie zeleznite krugovi za da dokazat deka nema konci no sepak ima... Linkot neznam dali smeam da go staam poso neam citano forum rules dali smee da se stavaat linkovi od dr strani no dokolku smeam ke vi go dadam linkot da vidite kako toa se e iluzija i deka ima specijani konci koi cinat iljadnici dolari...
Или у превод како шо вика татко ми "Рацете се побрзи од очите" татко ми не е магионичар ама има страшно добри трикови со местење карти на покер мене ми месте 4 крала а нему 4 аса и се тоа неприметно почудих се .
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
абе каков Коперфилд глејте го дечково што праи
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
абе каков Коперфилд глејте го дечково што праи
Ах и тој како и колегата Крис Ејнџел... а сите заедно се за надвор од овој подфорум, како што одамна направив со темата за Крис.... кај да е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom