Деца со наследнa болест ...

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
:pos2: :pos2: што ти е нејасно?Ќе отидам на лекар и ќе ми кажат дека имам некоја болест која детето може да ја наследи и докторот ми кажува дека 50-50 се шансите да ја наследи таа болест.И ја го прашувам може ли да се открие во текот на бременоста,нели,и ако ми каже дека може да се открие ќе правиме дете со партнерот,а ако не може да се открие-нема.Ако детето ја има наследено болеста-абортус и чао пријатно
Го прашуваш лекарот дали може да се открие (никој не ти гарантира 100% дека ќе открие) ти вели хммм мислам дека може или ај да речеме дека нашите доктори се во се сигурни и ти вели де бе што се секираш ќе откриеме, остануваш бремена и болеста по некоја си грешка не ја откриват...си тераш понатака. Се раѓа детето. Што тогаш?

Веќе 20 години гледам едно детенце со тешки недостатоци како се мачи,и не само тоа што се мачи туку се мачи и целата фамилија не бирекол дека е само изговор сигурен сум дека животот на таа фамилија ке беше 100 пати подобар доколкуѕ тоа детенце беше абортирано,аи самиот факт дека тоа немаше да се мачи значи нешто,а ако мислиш дека тоа е само изговор бити посакал тебе такво нешто да видиш колку е само изговор:toe:
Ако си близок со таа фамилија (ептен близок) постави им само едно прашање. Дали да се врати времето 20 години назад би го абортирале детето кое сега 20 години е со нив? Ако имаш храброст прашај и сподели тука сите да го прочитаме одговорот (кој јас веќе го знам). Ама искрен да бидеш :)
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Го прашуваш лекарот дали може да се открие (никој не ти гарантира 100% дека ќе открие) ти вели хммм мислам дека може или ај да речеме дека нашите доктори се во се сигурни и ти вели де бе што се секираш ќе откриеме, остануваш бремена и болеста по некоја си грешка не ја откриват...си тераш понатака. Се раѓа детето. Што тогаш?

Ако си близок со таа фамилија (ептен близок) постави им само едно прашање. Дали да се врати времето 20 години назад би го абортирале детето кое сега 20 години е со нив? Ако имаш храброст прашај и сподели тука сите да го прочитаме одговорот (кој јас веќе го знам). Ама искрен да бидеш :)
Го знам одговорот многу одамна нетреба да прашувам одговорот е: Да знев нис каков пекол ке поминував кего абортирав!!:toe:
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Го знам одговорот многу одамна нетреба да прашувам одговорот е: Да знев нис каков пекол ке поминував кего абортирав!!:toe:
Ам ти прашај си за секој случај да не живееш со погрешен одговор.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Го прашуваш лекарот дали може да се открие (никој не ти гарантира 100% дека ќе открие) ти вели хммм мислам дека може или ај да речеме дека нашите доктори се во се сигурни и ти вели де бе што се секираш ќе откриеме, остануваш бремена и болеста по некоја си грешка не ја откриват...си тераш понатака. Се раѓа детето. Што тогаш?
Милион пати кажав:АКО Е 100% СИГУРНО ДЕКА МОЖЕ ДА СЕ ОТКРИЕ ЈАС БИ!АКО НЕ Е,ТОГАШ...КАЖАВ ИСТО ТАКА :smir:
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Милион пати кажав:АКО Е 100% СИГУРНО ДЕКА МОЖЕ ДА СЕ ОТКРИЕ ЈАС БИ!АКО НЕ Е,ТОГАШ...КАЖАВ ИСТО ТАКА :smir:
Не се нервирај :) И во „100 процентноста„ има шанса да се направи грешка :S Ништо не е 100% сигурно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom