Денес најдобар другар, а од утре не те познава...

Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Бидејќи тука не играме асоцијација, отсега ќе ги читате темите и воведните постови ако сакате да ви стојат и вашите постови. Тие што се напишани погоре, нека служат како пример, како не треба да изгледаат следните постови на темава...
 
Член од
24 август 2008
Мислења
132
Поени од реакции
2
Ќе ми биде глупо ако сме биле блиски веќе да не праиме муабет, ќе пробам јас еднаш- два пати, ако не сака, онда готово, тоа е негов/нејзин избор и нема што веќе да се замарам, не губам јас.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Бидејќи тука не играме асоцијација, отсега ќе ги читате темите и воведните постови ако сакате да ви стојат и вашите постови. Тие што се напишани погоре, нека служат како пример, како не треба да изгледаат следните постови на темава...
Sir yes, sir!!

Ама стварно има такви луѓе, посебно некој шо биле во Америка и ко ќе се вратат нигде ги нема да се јават за едно кафе смрдено. Али то е таков е живото, секакви гнаси има. Не е така Јове? :smir:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
ми се има случено мене така....
ама ке си дојдат и моите минути ко ке ме бара тој мене....
ке видиш така
what goes around comes back around....:toe:
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Не се замарај. Очигледно, не ти бил вистински другар. Сум била во таква ситуација, не вредат таквите 2 денари
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
ми се има случено со две такви другарки али воопшто не се баш нешто замарам и да се нервирам
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
...За жал, се случува...Многу е глупаво што дозволуваат славата да им застане на патот на другарството....Уште е поглупо што ми се има случено и на мене...И што знам дека не сум единствена на којашто и се има случено...:toe:
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
хехе ајде добро со славата..можеби така требало да биде....а што е со оние кои заминале во странство определен период....оние кои преминале во друго друштво....или пак заминале во град....шо е финтата со тоа што не не познаваат....се срами да каже дека се познаваме или пак мисли нема ние да направиме муабет па и тој не прави...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Таквите луѓе ги шкртам од мојот живот. Ќе ме повреди тоа страшно, ќе ме навреди и ќе прекинам секаква комуникација. Таа личност што сака нека прави, јас сум секогаш до последен здив со некого другарка, но ако сака да се прави дека не ме познава и да се дружи со мене кога му одговара - тогаш :helou:. Не дозволувам никој да си игра со мене. Мојата гордост во такви ситуации секогаш доаѓа до израз.:)
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
преку к** ми е од вакви...не се вредни :)
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Многу честа појава, која воопшто не ме зачудува. Едноставно такви се луѓето. Додека им требаш ти се пријатели, кога ќе најдат некој поинтересен забораваат на се. Ама на буквално се..од тоа каде се обраќале за секоја ситница и кој бил тука да им помогне во било кое време, па се до преспивање, дури и вмешаност во некои семејни проблеми и што ти ја знам.

Чувството не е ни малку пријатно, нормално. Искористен си од некој кој си го сметал за толку близок, некој со кого си делел се. Ама тоа е тоа. Фактот дека животот продолжува е тој. Подобро да продолжам сама отколку со некои таканаречени пријатели. Порано или подоцна се си доаѓа на свое.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
ми се случило другарка од нејзини одредени причини демек е најубава и шмизличка па се одвои од мене и почна да се дружи демек со луѓето кои се сметаат за незнам јаки фаци како да го виделе Госпо а се дружевме 3 год али нема везе ми направи услуга да не си трошам муабети на едно такво суштество како неа и не ми беше ич криво
 
Член од
1 јуни 2009
Мислења
42
Поени од реакции
2
Братко тој ти направил услуга, не ти требаат такви другари.
Само фурај и немој да мислиш многу на тоа.Поздрав
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Во истиот момент кога тој другар ќе се промени и ме отфрли како човек во мојот живот поради слава, поради пичка, поради друго друштво и притоа не контактира со мене и не ме поздравува останува само да го одјебам од мојот живот!
Не би преќутел такво нешто. Јас сум човек коишто реагира. А ако ми бил добар другар и сме поминувале убави моменти заедно и наеднаш се променува....му кажувам у фаца дека е мивка од човек и дека со мивки смрдливци не се дружам ниту сакам да бидат во мојот круг.
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
А зошто воопшто се трудиш околу таквите луѓе? Едноставно почни и ти да го игнорираш, вреди ли да губиш време за такви "другари"? И 50 години да сте се дружеле, ако вака ти свртел грб и ради оваа причина, тој НИКОГАШ не ти бил НАЈДОБАР другар. И биди среќен што пак со тек на вреем го дозна тоа, колку побргу, толку подобро, зашто од каде знаеш, можеби некогаш ќе те извисеше кога ТЕБЕ ќе ти беше најпотребен. Продолжи си братче, воопшто не се грижи...:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom