Дежурна Ординација! #2

JLO

Член од
10 јануари 2016
Мислења
11
Поени од реакции
3
Здраво луѓе. Татко ми пред 2 недели правеше операција на срце имаше инфаркт и му ставија два бајпаса на кардиохирургија во Скопје. Но, не ни кажаа ништо за после операцијата. Што би требало да прави? Некои вежби? Исхрана? Позз.
 
Член од
15 јануари 2016
Мислења
3
Поени од реакции
0
Појди на лекар. Најверојатно имаш баланитис. Ќе ти дадат антибиотик и крема против габична инфекција. Да не те плашам, можно е и СПБ...оди прегледај се!
Добро другар мислам дека е баланитис .. само да те прасам лошо ли е тоа ? нешо може да ми се задеси ?
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
Здраво луѓе. Татко ми пред 2 недели правеше операција на срце имаше инфаркт и му ставија два бајпаса на кардиохирургија во Скопје. Но, не ни кажаа ништо за после операцијата. Што би требало да прави? Некои вежби? Исхрана? Позз.
Vo ovoj period najdobro e da miruva, najmnogu da pravi po nekoj krug okolu masata ili sobite, ako toplite poveke sobi, no nikako da ne menuva od toplo na ladno, koga ke se zaproleti, najdobro e da seta, vozavisnost od sostobata, kako ke bide do togas, pod presetka se podrazbira na ramni mesta kade sto nema bucava soobrakaj i nikako ugornini.
 
Т

Триптико

Гостин
Добро другар мислам дека е баланитис .. само да те прасам лошо ли е тоа ? нешо може да ми се задеси ?
Може да добиеш полоша инфекција, па да се сликаш. Плус, како имаш секс со таква рана?
 

JLO

Член од
10 јануари 2016
Мислења
11
Поени од реакции
3
Vo ovoj period najdobro e da miruva, najmnogu da pravi po nekoj krug okolu masata ili sobite, ako toplite poveke sobi, no nikako da ne menuva od toplo na ladno, koga ke se zaproleti, najdobro e da seta, vozavisnost od sostobata, kako ke bide do togas, pod presetka se podrazbira na ramni mesta kade sto nema bucava soobrakaj i nikako ugornini.
Fala ti mnogu :)
 
Член од
25 јули 2014
Мислења
24
Поени од реакции
2
Последниве месец дена, скоро секое сабајле се будам со потечено и болно грло, преку ден полека отпушта, ама следно сабајле пак ме боли. Тоа само дека ми е суво или нешо друго може да биде?
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
Најверојатно имаш проблеми со носот, ако ти е затнат, за време на спиење, дишењето принудно се предава преку устата, тоа ти го суши грлото и го имаш тој осет, што го опишуваш
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.729
Поени од реакции
2.546
Здраво луѓе. Татко ми пред 2 недели правеше операција на срце имаше инфаркт и му ставија два бајпаса на кардиохирургија во Скопје. Но, не ни кажаа ништо за после операцијата. Што би требало да прави? Некои вежби? Исхрана? Позз.
Еве брошурка од Филип Втори.
http://issuu.com/hospital/docs/soveti_posle_operacija_na_srce
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.978
Поени од реакции
6.282
imam edna polemika vo vrska so testisite na desnoto jajce koga gi fajkam venite mi stoot uwo (paralelno) podredeno a na levoto jajce mi stoot kako zapleteni ne podredeni uwo potocno ne se isti kak na desnoto pa tawa normalno ili ne?
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.321
Поени од реакции
17.765
За сипаници, постои нешто друго со што може да се мачкаат против белези, освен со хиперманган?
Не ги чепкам, ама огромни се, и кога паѓаат оставаат дупчиња. (n)
 
Член од
21 март 2013
Мислења
379
Поени од реакции
1.080
За сипаници, постои нешто друго со што може да се мачкаат против белези, освен со хиперманган?
Не ги чепкам, ама огромни се, и кога паѓаат оставаат дупчиња. (n)
Јас кога имав памтам дека ги мачкав со една бела течна пудра. Таа ги суши и не ми останаа белези.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.321
Поени од реакции
17.765
Јас кога имав памтам дека ги мачкав со една бела течна пудра. Таа ги суши и не ми останаа белези.
Да, да, прво ги мачкав со течна пудра, а веќе 4-5 дена, откако почнаа да се сушат, почнав да ги мачкам со хиперманган. И сега не знам со што. :noze: Бидејќи некои се стварно ептен големи. :X3:
 
Член од
21 март 2013
Мислења
379
Поени од реакции
1.080
Да, да, прво ги мачкав со течна пудра, а веќе 4-5 дена, откако почнаа да се сушат, почнав да ги мачкам со хиперманган. И сега не знам со што. :noze: Бидејќи некои се стварно ептен големи. :X3:
Oфф, јас ни хиперманган не ставав. Само со пудрава, ама не ми останаа белези. Можеби и немав толку големи, или па има врска тип на кожа нешто...којзнае
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Да ми препорачате добри капки за очи против црвенило и гурелки, последниве 3 месеци на два пати користев Тобрадекс но повторно ми се навраќа проблемот.
 

JLO

Член од
10 јануари 2016
Мислења
11
Поени од реакции
3
Луѓе пак јас. Пак за проблемот со татко ми што правеше операција на срце. Денеска дигна температура. Се беше добро до вчера пиеше антибиотици препишани од лекарите и вчера ги заврши, бевме на контрола и рекоја дека се е добро. Но, денеска дигна температура. Дајте некој совет што да се прави. Фала многу!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom