Дежурна Ординација! #2

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.309
Поени од реакции
7.299
незнам како се вика тоа циститис или незнам како ама кога имаш чувство дека ти се моча цело време.. НАЈГАДНО ЧУВСТВО НА СВЕТ! неможам да заспијам.. вчера и денес пред спиење тоа ме фати. ми оди да се убијам да се фрлам од негде хаха. помош некако ? несакам ова да ми се повтори
Циститот има и други карактеристики кои би ти направиле впечаток а ти не ги наброја, најверојатно си пиел пиво :D
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Циститот има и други карактеристики кои би ти направиле впечаток а ти не ги наброја, најверојатно си пиел пиво :D
епа само тоа, и за едно 15 , 20 мин ми поминува, а пиев вино вчера, многу вино :D
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
незнам како се вика тоа циститис или незнам како ама кога имаш чувство дека ти се моча цело време.. НАЈГАДНО ЧУВСТВО НА СВЕТ! неможам да заспијам.. вчера и денес пред спиење тоа ме фати. ми оди да се убијам да се фрлам од негде хаха. помош некако ? несакам ова да ми се повтори
http://forum.kajgana.com/threads/Цистит-воспаление-на-мочниот-меур.44493/
 
Член од
14 јануари 2011
Мислења
74
Поени од реакции
0
За жал таква е терапијата се состои во смирување на организмот најпросто кажано, спиењето е резултат на истите лекови, за жал ефикасно решение за оваа болест нема па целата терапија мора да се состои од ваква шема позз
ama toa trae poveke od 6 meseci , normalno li e taa terapija da trae tolku dolgo.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.142
Поени од реакции
28.898
Ме стегна попладне грлово и нема абер да пушти, кашлам сува кашлица, чаре некое да го опушти до утре додека да отидам на лекар.​
 

Decoturf

Базинга
Член од
30 октомври 2010
Мислења
504
Поени од реакции
74
Ме стегна попладне грлово и нема абер да пушти, кашлам сува кашлица, чаре некое да го опушти до утре додека да отидам на лекар.​
септолете, прополис спрејови било какви и топли напитоци, не жешки, после ќе ти дадат ако треба нешто друго
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
дали срцевите заболувања се наследни?
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Ме интересира ваше мислење, што е подобро два пати метформин од 1000 или три пати по 850 ?
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.309
Поени од реакции
7.299
Ме интересира ваше мислење, што е подобро два пати метформин од 1000 или три пати по 850 ?
Така како што е препишан! Работите се индивидуални, какво прашање е ова?
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Така како што е препишан!


Па секако не може да се зема поинаку во аптека освен како што е препишано. Прашањето ми е како е подобро за регулирање на инсулинот или резултатите не би претрпеле никаква разлика?
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.309
Поени од реакции
7.299
Па секако не може да се зема поинаку во аптека освен како што е препишано. Прашањето ми е како е подобро за регулирање на инсулинот или резултатите не би претрпеле никаква разлика?
Зависи колку време е пациентот дијабетичар, колку килограми има, какви лекарства пиел пред тоа, што болести има, итн итн, не моеш на такво прашање да добиеш одговор на форум!
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Ме интересира,дали е нормално нога после 2 месеца во гипс + операција,околу местото на операцијата да е малку како модра?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Можете ли да ми кажете нешто повеќе за факторот 9 или како и да се вика ова кога вените попуштаат откако е прележан хепатит А пред 7 години? Не можам да ви дадам повеќе инфо зошто не се работи за мене, за сестра ми се работи и вака ги слушнав моите прееска :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom