Дебелината е здрава

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Бабини деветини...па со тие резултати од незнам какви истражувања,со незнам колку проценти ризик...аман...
Веке толку се нападнати и искомплексирани дебелите луге,што мораат некако да се бранат...
Во секој трет весник пишува како не е здраво да си дебел,како лугето нема да те дружат ако си дебел,како ке неможеш да си фатиш девојка...грозно.Оставете ги намира да си го живеат животот.
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Бабини деветини...па со тие резултати од незнам какви истражувања,со незнам колку проценти ризик...аман...
Веке толку се нападнати и искомплексирани дебелите луге,што мораат некако да се бранат...
Во секој трет весник пишува како не е здраво да си дебел,како лугето нема да те дружат ако си дебел,како ке неможеш да си фатиш девојка...грозно.Оставете ги намира да си го живеат животот.


OOOo да да у право си и од вакви информации веке и здарвиот чевек со нормална тежина ке си помисли дека е нездрав:nesum::nesum:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Епа голема улога во тоа како да се облакаш како да изгледаш има медиата и весниците во светот.Убаво е да спортуваш но животот не направи да седиме пред компјутер,да не се движиме и да се гоиме како свинчиња.:kesa:
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Живеам за да јадам а за БМИ не ме тангира ништо :icon_lol:
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Па мислам дека ако си слаб не значи дека немаш холестерол( штетни масти- LDL) така да битно е нивото на маснотии, на тоа треба да пазиме, да се храниме со храна која не ги содржи овој тип масти, тука само HDL( риба, семки, јаткасто овошје итн) и да применуваме физичка активност
 
V

Viktoranius

Гостин
Е како да не здравје...жити алакот долу.
Колку човек е подебел, толку повеќе мрснина има во него и поголем е ризикот од загушување и срцеви удари.
 

_M@tR|x_

ПрвоТимец
Член од
1 декември 2007
Мислења
115
Поени од реакции
1
Е како да не што си има врска дебелината со здравјето
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Е како да не што си има врска дебелината со здравјето
Епа прочитај убаво па ќе видиш,америте тврдат едно (дека дебелината е здрава) а примерите што јас ги знам од овој наш свет ми го докажуваат спротивното т.е како што ти кажува постот над тебе колку повеќе мрснина толку поголем ризик,се си има граници нели,тука збориме за екстрени случаеви.
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Па ова е нешто што го знаеме. Се знае дека не е здраво да си премногу дебел, но ни премногу слаб. Секогаш средината е најдобра. :toe:
Ама насловот е погрешен. Пишува "дебелината". А дебелината не е здрава. :toe:
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
ovie naucnicive svasta moze da ispituvaat i da gi tesat nekoi luge.se znae deka ne moze da bide zdrava debelinata koga nose so nea eden ton na bolesti.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Поздрава не може да биде.:potsmev:

А посебно кога е пропратена со комплекси, депресии, отуѓување, повлечување...
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Ne jas ne se slozuvam debelinata ne e zdrava pridonesuva da mnogubrojni srcevi zaboluvanja
 

ReNaTa

-SHY- girl
Член од
1 декември 2007
Мислења
240
Поени од реакции
6
Ne jas ne se slozuvam debelinata ne e zdrava pridonesuva da mnogubrojni srcevi zaboluvanja
па така де! многу нормално дека не е здрава..
се изненадив пред некој ден коа мајка ми ми кажа дека умрел еден пријател, а имаше сериозен проблем со тежината.
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
ни многу дебел,ни многу слаб,најдобро е ЗЛАТНА СРЕДИНА!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom