Дали јадете путер од кикирики?

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Имам голема желба да пробам, по гледањето на According to Jim
 

caci_cris7

Red Devil Girl 4ever
Член од
28 октомври 2008
Мислења
294
Поени од реакции
3
И јас имам пробано американски, од овие домашните уште не сум пробала и искрено не ми се допаѓа баш многу. Тетка ми донесе цела тегла од Америка и пошто не го јадевме и текна да правиме Chocolate Chip Cookies ама по наш рецепт и беа многу вкусни со путерот.Важно го искористивме, не го фрливме :)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Да има, јадам, зашо да не јадам....ама нема :))
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Како фан на Сникерс и палачинки со крем и кикирики, очекував многу од путерот од кикирики. Ама не беше така, купив еднаш едно тегличе, намачкав една кришка и толку беше. Грдо ми е, неможам да го јадам.
 

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
не јадам. уствари немам ни пробано, некако имево не ми делува вкусно :)
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Маме му расплакувам...
Само органски без никакви хемикалии, шеќери! Тој на Агроплод незнам каков вкус има ама овој овде си го поштувам! Зараза мамата и после ми се лоши еми ај па да не...
Сендвичи американски, пинат батер енд џели не конзумирам ама само батер од тегла дај ми и оди запри ме...:vozbud:
Љубам, љубам...има протеини ама и маснотии, здрави секако ама ако се внесуваат со мерка а не како мене!
Ми праи мерак, а и оној од бадеми ми задоволува потреби..мф мф...
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Имам слушано дека е ептен вкусен, и би сакала да пробам. Само нигде нема бе -.- :(
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Во поголемите маркети има, 50 денари е најмалото производство од Агроплод во зелена обвивка...добар ми е, само некако тешко се џвака, а камоли да го мачкаш :toe:
 

angie92

Патриот
Член од
25 октомври 2007
Мислења
32
Поени од реакции
3
Многу е вкусен, едно време произведуваа и во Агроплод ама сега најверојатно не. А, ако саката да пробате ви ги препорачувам од Пардон соленките полнети со путер од кикирики:pipi:
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Знае некој добар путер од кикирики зошто тој што е (или беше) на Агроплод искрено ич не ми правеше мерак...
 

BlaCk FiRe

`Going NoWhere`
Член од
21 март 2008
Мислења
637
Поени од реакции
18
Немам пробано може вкусно е не знам :) :)
Aко имам прилика ќе пробам :pipi:
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Знае некој добар путер од кикирики зошто тој што е (или беше) на Агроплод искрено ич не ми правеше мерак...
Пеер најдобар јас што го имам пробано е Сникерс путерот, бааги скап е, и го има во Веро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom