Дали сте смениле фудбалски клуб некогаш

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.098
Поени од реакции
57.485
Рано му е да се изјасни :pos:
Нееее, си се изјаснив уште пред да почне сезоната :D

Претходно бев за КПР, но зашто испаднаа во втора лига бев приморан да сменам тим во ПЛ.
Но ако, ќе се вратат :D
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Нееее, си се изјаснив уште пред да почне сезоната :D

Претходно бев за КПР, но зашто испаднаа во втора лига бев приморан да сменам тим во ПЛ.
Но ако, ќе се вратат :D
Eee a mene kako mi bilo koga ispadna Newcastle,ama tuka se odvojuvaat mazite od decata.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.098
Поени од реакции
57.485
Eee a mene kako mi bilo koga ispadna Newcastle,ama tuka se odvojuvaat mazite od decata.
Точно е тоа.
Примарно си навивам за Реал уште од дете.
И во добри и во лоши моменти јас сум Мадридиста.

Ова со ПЛ повеќе на шала го пишав во темава. Никогаш не сум имал фаворит во ПЛ.
Секогаш си навивам за некој просечен тим, но и тоа не е некое страсно навивање.
И да загубат и да испаднат од лига... не им се потресувам :D

Ако мора да се одлучам за еден тим од ПЛ, тоа би бил мојот Фантази тим :D
Секогаш сум на негова страна :D
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
од коа знам за себе, милан и само милан.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Ги сменив Реал Мaдрид пред неколку години, нема фора да навиваш за јак тим барем не за мене, сега сум за Кристал Палас, уште од 2004 кога ги имаше на PES 4ката ми оставија впечаток, беа прва лига и паднаа, па едно добри 5-6 години и останаа во Championship-от, ги чекав ги чекав и еве ги повторно во прва лига, да се надеваме дека тука и ќе останат. :)
 
Член од
16 октомври 2013
Мислења
80
Поени од реакции
58
Кога уште како мал 3-4 години навивав за Милан поради татко ми и за Реал Мадрид поради брат ми. Кога почнав да следам фудбал, на едно 6-7 години, тогаш почнав да навивам за Челзи и нивниот тогаш фуриозен состав. Сеуште навивам за нив и не планирам да ги сменам.

Не сум од оние кои навивале за еден па станале подобри Челзи и си сменив на Челзи. Значи, кога Абрамович го купил Челзи појма си немав што е фудбал :D
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
За Челзи си навивам уште од дете, многу ме ќефеше Ѕола, а една битна причина е што од моите врсници никој не навиваше за Челзи, сите беа за Манчестер Јунајтед или Арсенал, па да се иде контра :)
Инаку и од другите лиги имам симпатични клубови, кои чат-пат ги менувам, така, во Шпанија сум си за Депортиво Ла Коруња иако се во втора лига, во Италија само Удинезе ми се симпатични (заради нивната политика со креирање млади играчи), во Франција навивав за успех на ПСЖ, сега не, превише се јаки, па затоа сакам успех на Ница (оти ги имам правено шампион во ЛШ на ФИФА 07 :)), во Германија симпатични ми се Вердер, оти порано редовно играа 3+ и ми беа на секој тикет, и не ме буткаа никогаш. И од други првенства си имам поомилени тимови, али навивач сум си на Челзи :)
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Партизан за време на биФшата а после тоа само за ремет на црвените
После СП Италија 90' дознав за Милан и играчите кои ги имаше од типот на ван бастен, гулит, веа... почнав да следам сериа А офанзивно и поради спортската прогноза (ова го имаше пред кладилниците на секои 50 метри за децата кои незнаат) и бев фан на Милан за во Италија а и уште навивам за нив кога е Италија во прашање но не премногу после сите глупости на Берлускони уште одамна. Не можам никако да му го простам бркањето на Фатих Терим за да се намести еден Анчелоти кои го запусти Ривалдо и не го остави да направи она што заслужуваше...
За Англија и свет сум за Манчестер од кога Кантона појде таму, тогаш и да речам почна да се слуша на овие простори за англискиот фудбал кој беше под санкции тој период...
Тое е историјата на моето навивање од некаде втора половина на осумдесетите кога научив да читам па редовно следев се што имаше на спортските страници од весниците кои родителите ги купуваа затоа што на тв баш и немаше многу што да се гледа тоа време или пак немав можност да го начекам да гледам во живо за да се добие потполна слика на информации...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Lol, postuenje na gradski rival so koj se iznategaa po sudovi za eden igrac. Sto ne ke procitas.

on: Za ovie sto si sum, si bev od mala, uste koga nemase postrasno nesto od edni dvajca crnci so 9 i 19, koga se veruvase deka Klebs ke bide lideriste i takvi mi ti raboti :D Anyway, maskite vo oddelenie bea za Lazio kako sto kazaa pogore slicno i moravme site da go gledame i Lazio nedelata vecer na Telma, duri i nastavnickata :D
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Прво бев за Интер, ме прелажаа ми купија дрес од Роналдо дебелиот, али фала богу што ги баталив пошто ќе цркнев од нервози последниве 3 години ако бев за Интер.:D
 
Член од
16 октомври 2013
Мислења
80
Поени од реакции
58
Lol, postuenje na gradski rival so koj se iznategaa po sudovi za eden igrac. Sto ne ke procitas.
Го поштуем пошто има добра игра. Инаку, јас ја мразам управата на Челзи и нивната политика кон играчите но ете, ја сакам играта и навивам за клубот.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.635
Поени од реакции
10.922
Знам дека син ми нема да го крстам Манчестер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom