Дали сте патувале со авион?

Член од
23 мај 2009
Мислења
248
Поени од реакции
13
Сум летала далечната 2001 година.. Супер беше, само што бев малелка и ми беше мака:uvo:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Не, и не верувам дека некогаш ќе сакам да се качам. После такви катастрофални несреќи што се случуваат на 2-3 недели, ја не влагам во авион :) .
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Прв пат со авион ке патувам во понеделник во 13.15 здрави и живи за Турција на одмор....
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Не сум патувал со Авион..
Страв ми е многу но имам желба.. да гледам од горе .. бреии меракче:)
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Досега два пати сум патувал по 3 часа летање еднаш кога сум бил мал на 2 год. мислам за тоа не се сеќавам ми имаат кажувано :) и вториот пат 2004 год. мислам беше исто 3 часа летање многу брзо ми помина времето не приметив кога поминале 3 саати интересно беше :)
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Не сум имал можност, а многу сакам.

btw сакам и со падобран да се фрлам од него :vozbud:
 
Член од
2 ноември 2005
Мислења
16
Поени од реакции
0
522 na edrilica, cca 600 na mali "propelerci", edno 120-140 na pogolemi propelerci,duplo na goolemi propelerci, isto tolku na ventilatori.....i epten mnoogu pati na letacki avtobusi i drugi krupni pticurini na jet pogon...., aj da ve vidam sega, amateri nizaedni :)
Koj be od vas moze , koga ke se pojavi stjuardesata unezverena od cockpit-ot i prasa: Ima li pilot vo avionot????....da digne raka...???? :)
Друже, ти ќе да си пилот... ?
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Ај ве молам некој од овие што летале со авион да ми одговорат на едн техничко прашање.....На скопскиот аеродром Александар Велики, колку се наплаќа за багаж повеќе од 20 килограми??? Итно е :smir:
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Не ама не верувам дека ке влегувам во авион цел живот ми е страв мислејќи дека ќе се сруши и сум сонувал како се качувам во авион и се срушува така да НЕМА ШАНСИ!!:nenene:
 
Член од
14 декември 2009
Мислења
30
Поени од реакции
0
vo poslednive 4 god nad 250 pati..najkomotni se emirates i imaat dobra kujna...stujardesite ne im se bash nekoj. naj profesionalni dosega lufthansa, pred se so tochnost, najlosh vpechatok od american airlines...ich ne gi interesira dali i koga kje odkazat letovi i kaj kje spiesh ako se premestuvash. Inache koga kje se navikne chovek gi menuva avionite kako da e na avtobuska stanica.

naj turbolentno pred edna godina nad boston, sletuvanje na Logan aerodromot pri jako nevreme. aerodromot e na poluostrov i sletnata pista e nekolku metri od atlantikot.

naj zaeban aerodrom vo sao paulo...kako nashiot skopski samo edna zgrada povekje ima. Impresiven terminal e noviot vo dubai. Najnesigurno se osekjam pri indiski regionalni letovi...so strafcigeri shetaat okolu avionot.

ednash letav so nekolku milionchinja pod mene..transporter na pari eve slika:

Е ова ти се вика летање, што не ја праша стјуардесата (цицач што лета) како се слегува доле, па да се опариш малце, хехе.. позз
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Летово, да. :asd:
Убав совет ми даде еден чоек да сум глеала надолу за да не ми се лошит.
Иначе уште дури го паркиравме авионот за полетвење јас и сестра ми узбуни кревавме, крв во ракава немав од шо ме стегаше.
Ко полетавме конечно не ни осетивме, и после на враќање лакше се дишеше.

Убо искуство, ич не е страшно ко шо го прает, посебно ако е поголем авионот, па да не се осеќат одлепвење при полетвење и удар при слетвење. :asd:
 

ScArFaCe_K4

Кретенски username, знам.
Член од
29 јануари 2007
Мислења
344
Поени од реакции
16
vo poslednive 4 god nad 250 pati..najkomotni se emirates i imaat dobra kujna...stujardesite ne im se bash nekoj. naj profesionalni dosega lufthansa, pred se so tochnost, najlosh vpechatok od american airlines...ich ne gi interesira dali i koga kje odkazat letovi i kaj kje spiesh ako se premestuvash. Inache koga kje se navikne chovek gi menuva avionite kako da e na avtobuska stanica.

naj turbolentno pred edna godina nad boston, sletuvanje na Logan aerodromot pri jako nevreme. aerodromot e na poluostrov i sletnata pista e nekolku metri od atlantikot.

naj zaeban aerodrom vo sao paulo...kako nashiot skopski samo edna zgrada povekje ima. Impresiven terminal e noviot vo dubai. Najnesigurno se osekjam pri indiski regionalni letovi...so strafcigeri shetaat okolu avionot.

ednash letav so nekolku milionchinja pod mene..transporter na pari eve slika:
Мирен!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom