Дали сте извршиле прељуба додека сте во сериозна врска или брак?

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
А, ако си седнал на најсилната гранка?
Ризик јак мила душа и да погинеш ќе се спасиш колку можеш :P

Оо, душо. Гледај да на тебе ти биде убаво, не се грижи толку за другите. :)
Ако некогаш у живот видиш дека гранката на која стоиш почнува да попушта, пробај да се преселиш на друга. Ако не успееш на време да отидеш, ризикуваш со паѓање во тешка провалија.
Море со овој пост ме замисли малку повеќе цела моја животна филозофија ја стави во прашање :unsure:
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
Оо, душо. Гледај да на тебе ти биде убаво, не се грижи толку за другите. :)
Кој дел од постот не ти се допаѓа?
не дека не ми се допадна, напротив, а освен тоа ме замисли опасно ама ако почнам да објаснувам што како ќе забегам премногу на страна :)
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Ако има вистинско и реално сакање тогаш нема да има прељуба,барем од моја страна,а доколку врската е само онака ради реда тогаш нормално дека на страна секој ќе си брка по нешто.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
Ако има вистинско и реално сакање тогаш нема да има прељуба,барем од моја страна,а доколку врската е само онака ради реда тогаш нормално дека на страна секој ќе си брка по нешто.
Токму поради тоа денес се прави разлика помеѓу врска и отворена врска.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
15
Поени од реакции
2
Nikogas ne treba da se izneveri licnosta so koj/koja si vo vrska. Bolkata sto ke ja custvuvate koga ke doznaete deka ste bile iznevereni ne moze da se iskaze so zborovi. Tie sto bile iznevereni znaat za sto zboruvam.
a kako ke doznaete ako dobro se krie?ako ste bile izneverena podelete go iskustvoto so nas ostanatite.
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Токму поради тоа денес се прави разлика помеѓу врска и отворена врска.
Да,во право си ама дури и кога вистинската врска би била врска пак ќе постои малце несигурност али ќе бидеме помирни ако знаеме кај сме и на што сме.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
Да,во право си ама дури и кога вистинската врска би била врска пак ќе постои малце несигурност али ќе бидеме помирни ако знаеме кај сме и на што сме.
Во поглед на тоа прашање јас целосно ни во себе не можам да бидам сигурен, а камоли во некој друг/а.
Мала несигурност ќе постои секогаш и со секој, без разлика дали е било вчера, денес или пак утре и дали личноста тие девојка/дечко или пак жена/маж.
 

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
Znaci da ne mesame konji i magarinja,ne mu sednuvam na sekoj,no na nekoj sto ke me sarmira zosto da ne.Samo devojkite(mazite)sto ne mozat da osvojat maz(zena) ke se fatat so nekoj/a i mislat deka samo e toj(taa) na svetot i toa e premnogu mizerno.
Значи девојко премногу си во филм влезена за да може да ме афектира твоето мислење јас си го кажав своето мислење а ти ако си толку способна сите да ги освојуваш има 50000 члена од кој 25000 сигурно се машки така што верувам ќе има кој да те задоволи.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
Znaci da ne mesame konji i magarinja,ne mu sednuvam na sekoj,no na nekoj sto ke me sarmira zosto da ne.Samo devojkite(mazite)sto ne mozat da osvojat maz(zena) ke se fatat so nekoj/a i mislat deka samo e toj(taa) na svetot i toa e premnogu mizerno.
од кога верноста е МИЗЕРИЈА ?? си имала верен другар,дечко или слично,си била верна другарка,женска па да знаеш да ја цениш таа ретка особина ??
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Ако вистински ја сакаш личноста што е покрај тебе, никогаш нема да ја изневериш. И денес навистина е ретко да најдеш некој што ќе ти биде верен, не мора да значи само во љубовта туку и во другите сфери. А ако најдеш некој таков, бидејќи се вид пред истребување, и да го изневериш...е ондак стварно си ѓубре.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom