Дали некој фрлил магија врз вас?

  • Креатор на темата black angel
  • Време на започнување
Член од
25 март 2014
Мислења
12
Поени од реакции
1
јас многу не вервум во вакави глупости ама мајками беше да и ја наместат половината и тој човекот испадна дека со баење местел и земал после да и гледа и рекол дека цела куќа ни била попрскана со мртовечка вода и и на бретми колата за да на праве собраќајка и да умре вистина братми три собраќајки имаше во рок од 2 месеца и во ни една не погина (фала му на господ) и уште и рекол дека некој дадил за нашата фамилија вечера само за лоши работи да ни се случуваат да умриме сите еден по еден може ли некој да ми опише нешто дали стварно може некој да ти направи магија мене малце ми е чудно воаа ако има некој шо се разбира нека ми пише.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.300
Поени од реакции
5.337
Како не секој ден врз мене се фрлаат магии. И не само магии, и ружни зборови како suka, idi nahui и слично. Е прееска што играв една партија ја толку магии за 3 секунди немам никад испиено а башка и БКБ имав али они имаа Бејн и Рексар така да јебига. Требаше Линкенс да склопам :unsure:
 
Член од
19 април 2013
Мислења
11
Поени од реакции
0
Ве молам за еден совет.
Треба да одам во посета кај едни мои роднини , но нешто ми е сомнително за оваа работа , мислам дека маткаат нешто , па во мене предизвикува суеверие и т.н.
Дали постои начин , со кој би се спречило таквото дејство ,( тие зли* сили , како ли се нарекуваат не знам ) т.е да не можат ништо да остварат доколку покушаат да ми прават зад грб.. ?
Јас не верувам во овие работи , па и не се занимавам многу... така да може да има нешто вистина но и лага .
Не е на одмет да знам некој едноставен трик , со кој евентуално би се спречило негативно дејство врз мене.
Фала на секој одговор!
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.679
Поени од реакции
11.751
Последен пат магија ми фрли Heidi Klum. Случајно се појави на Фејсбук како предлог за лајкнување и од тогаш на моменти чувствувам треперење во стомакот и нагли напливи на неповрзани мисли и сликовити претстави во дадени ситуации.
Внимателно кога сте на Фејсбук, моќна магија се случува таму :cautious:
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Како не секој ден врз мене се фрлаат магии. И не само магии, и ружни зборови како suka, idi nahui и слично. Е прееска што играв една партија ја толку магии за 3 секунди немам никад испиено а башка и БКБ имав али они имаа Бејн и Рексар така да јебига. Требаше Линкенс да склопам :unsure:
Кој Бејн? Мислиш на Бане Елементал така? Фаќат бе убо БКБ. Линкенс сфера + Хекс или Орхид, так чим ти блокират еднаш Линкес одма хексот/или сајленсот кај ќе бегет, кај ќе се давет ? :)
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
Кој се разбира во овие работи нека ми пише лп да го прашам нешто итно е
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
133
Поени од реакции
127
Постојат магии и маѓии.Магија е да те погледнам и да те заболи коленото,а маѓија е да те погледнам и од тука,таму да те преместам. -Оливер В'чето од Неготино.
 
Член од
22 август 2014
Мислења
6
Поени од реакции
2
Има луѓе во Македонијава кои знаат да прават магии, некој одат до најморбидни состојки (зимаат кожа од закопни умрени луѓе) и ѓи употребуваат за да нанесат штета на некого. Тие луѓе обично тоа го работат за пари. Значи некој платил за да предизвика најразлични негативни енергии. Е сега лекот повторно лежи во тие што прават вакви негативни енергии, доколку некој би се нафатил повторно би барал пари за сето тоа. Но едно да ти е јасно клинец кога ќе се закова, па и да го извадиш, дупката останува...
Господ е голем и тој одлучува што понатака со таквите зли луѓе..
daj kazete nekoj
kade moze da se kupi taa kniga
[DOUBLEPOST=1408711934][/DOUBLEPOST]daj kazete nekoj sto rastura mgija a n zima pari
 
Член од
22 август 2014
Мислења
6
Поени од реакции
2
ima takvi ko od zavid se pravat samo loso raboti da mu se slucuvat na nekoj daj ako sakas pisi mi za taj ovek od kade e i kako se vika
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.105
Поени од реакции
5.824
Гандалф најдобро растура магии, а не зима пари.

 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
ima takvi ko od zavid se pravat samo loso raboti da mu se slucuvat na nekoj daj ako sakas pisi mi za taj ovek od kade e i kako se vika
Мисли на позитивни работи и скршена е магијата.

Немора да ми платиш.
 
Член од
22 август 2014
Мислења
6
Поени од реакции
2
daj stvarno nekoj sto e bil sto e slusnal neka kaze za nekoj sto stvarno pomaga i gleda nee zaebancija ljuge hitno e
 

Kajgana Shop

На врв Bottom