Дали некој бил кај г-дин Селман Минтас...

Член од
17 март 2013
Мислења
4
Поени од реакции
3
Сакам да прашам дали некој го посетил г-дин Минтас и какви мислења има за него ви благодарам за дадените одговори...:)
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Со оглед на тоа што очигледно се работи за лик од типот на Иван Исцелител и Дуле гледачот, ја праќам темава во мистерии, па модераторот нека одлучи што со нејзе.
 
D

Daedalus

Гостин
Не лекува од ништо. Лаже. Не постојат такви ствари како натприродни болести и маѓиски работи. Не тврдам дека е измамник но сепак, контрадикторно ми е како типов тврди дека не постојат пророци, јасновидци и надри лекари а истовремено тврди дека тој има способност да ги лечи луѓето од маѓиите на истите..

Исто како што Иван Исцелител тврди дека не постојат видовити и бајачи. Само тој секако ги поседува тие натприродни способности кои се реални и можат да помогнат. Лесен начин да се набеди конкуренцијата на пазарот.

Многу е лесно да лечиш болести кои не постојат.
Еве и јас ја имам истата способност.
Ако дојдеш со поплака дека имаш натприродна болест ќе ти ја излечам со помош на Куранот или Библијата.
Ако болеста е од медицински карактер ќе те пратам на доктор.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не лекува од ништо. Лаже. Не постојат такви ствари како натприродни болести и маѓиски работи. Не тврдам дека е измамник но сепак, контрадикторно ми е како типов тврди дека не постојат пророци, јасновидци и надри лекари а истовремено тврди дека тој има способност да ги лечи луѓето од маѓиите на истите..

Исто како што Иван Исцелител тврди дека не постојат видовити и бајачи. Само тој секако ги поседува тие натприродни способности кои се реални и можат да помогнат. Лесен начин да се набеди конкуренцијата на пазарот.

Многу е лесно да лечиш болести кои не постојат.
Еве и јас ја имам истата способност.
Ако дојдеш со поплака дека имаш натприродна болест ќе ти ја излечам со помош на Куранот или Библијата.
Ако болеста е од медицински карактер ќе те пратам на доктор.
Знаеш што е најстрашно? Што луѓе ќе се бафтаат по вакви надрилекари додека болеста е во почетна фаза, па кога ќе видат дека не се подобрува ништо, ќе отидат на доктор и кога веќе ќе е касно и докторот индиректно ќе им каже касно е, докторот ќе е крив оти не сакал да помогне. Е ова ме иритира.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Член од
17 март 2013
Мислења
4
Поени од реакции
3
хахаха еден човек ми каживаше за него а јас не му верував па затоа сакав да прашам дали некој бил таму иначе јас немам никаков проблем туку сакам да дознаам нешто повеќе за овие работи може и јас ке се занимавам со ваков бизнис во иднина гледам поплатено него да имас холдинг хахахахаахахахаххахахах .....
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Не, јас не сум бил сеуште кај г-дин Селман Минтас
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Пријателов треба да оди да се фрли во Вардар, додека е со време. :cautious:
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
401
Поени од реакции
307
Дали си сериозен дека веруваш у ова?
ЕДИТ: џинови влегувале у телото од играње нашминкани и дотерани у диско и затоа има болести. WIN. ќе го гледам целото видео коа ќе имам време, гарант е полно со смеи
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Вчера бев, ми даде една плава течност и ми рече да ја пијам пред ручек, после јадење. Ќе ме ослободила од разните негативни влијание на лошите и злобни демони кои шетаат околу нас во човечка форма. Исто, ми даде капа да ја носам кога ќе минувам покрај митинзи. За да не ми мрзнат ушите де. Ногу добар човек се ми погоди на топката и на лаптопо, дури ми кажа кој линк последен го бев објавил на Фб. Страшно :confused:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Што уште не ќе излезе како тема кај мене, битно AlternativeF не дава шанса за алтернативната медицина :(((
 

Kajgana Shop

На врв Bottom