Дали некогаш сте се молеле на Господ?

Член од
28 април 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
nemalo pricina
ako nekogas se pojavi pricina kje vidam
no retko koga rabotam nekoja rabota bez da go znam krajot
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
редовно пред да си легнам си се молам и си се прекрстувам
 

LaTiTeA

Ветена госпоѓица Маленковска
Член од
17 април 2007
Мислења
156
Поени од реакции
2
Не никогаш не сум се молела и не верувам дека некогаш ќе се молам. Ама па затоа пред спиење мислам само на едно нешто кое ме задоволува комплетно.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Не не .. не сум се молел .. можеби понатаму ке има причина ке се молам :smir:
 

LoveAshlee

I dont have a plan..thats the point
Член од
27 мај 2007
Мислења
475
Поени од реакции
2
Molenjeto e vsusnost povikuvanje na bog da ne poslusa za nasite problemi i baranja . Sepak koj znae dali ne slusa voopsto :toe:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Можеби не се молам постојано ама сепак често.
Грешиме што мислиме дека треба да се молиме само кога ни е тешко, но сепак повеќето прават така. Кога е се добро не го ни споменуваме Бог ама затоа кога имаме некои проблеми скоро сите се вртиме кон него.:toe:
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
И јас порано во некои тешки моменти се молев,но сфатив дека нема фајде од молитвите...така е бар според мене:)
 

^^Mon4e

The sweatest thing
Член од
30 јануари 2007
Мислења
476
Поени од реакции
0
Јас лично потекнувам од фамилија која што има одредени религиозни сваќања. Ја почитувам и сакам својата вера и религија, затоа што на тој начин сум воспитувана од моите а и јас така ќе ги воспитувам моите деца. Поради тоа се молам затоа што се надевам и верувам дека има кој да ги слушне моите молитви. Многупати ми се случило за тоа што ќе се помолам да ми се исполни.
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
да се молам, посебно кога одам во црква се молам за некои работи кои сакам да ми се случат и се заблагодарувам за работите што ми се случиле без разлика дали биле убави или лоши
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
некогаш...
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
se molam skoro sekoja vecer!
a strasno mnogu me iritira koga lugeto preku molitva baraat pomos i uteha vo Boga samo togas koga se custvuvaat gresni!
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
Wake up напиша:
Sekoja nedela....?! Hmmmm. Mislis li deka e toa dovolno za da si blizok so tvojot Sozdatel i roditel?
јас мислам дека и тоа е доволно оти има некои кои во животот се имаат помолено кога му е најтеско а неискрено...
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Благодарна сум и то си го кажувам во молитвата , никогаш не барам ништо за себе ама сум многу благодарна што клал рака на мене и ме штител .
Сполај ти господе .
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Па се молам често, зависи кога како (а пред секој испит обавезно :) )...
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.103
Поени од реакции
5.814
Se molev... koga bev mal (i glup), koga me lazea deka Gospod postoi, deka toj ne sozdal, deka toj ni pomaga. Megjutoa kako sto rastev i stanuvav svesen, se poveke sfakav deka Bog ne postoi. Dzabe e molenje, koga nema koj da gi slusne tie molitvi. Ako nesto stvarno sakam, samiot se trudam i pravam se sto mozam toa da mi se ispolni, namesto da gubam vreme na molenje. Samo jas mozam da si pomognam, nikoj drug, a najmalku Gospod.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom