Дали мастурбирањето е грев?

H

HoT IcE

Гостин
Не е грев бе, геноцид е. А грев може да биде ако живееме кога Римско католичката црвка сеуште е главна. Значи, не живееме во тоа време, ниту сме католици. Така да, дркајте народе.:ROFLMAO:
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Добро брат сум паднал на ваква тема и ми кажал. Не глеам причина да ме лаже. А, со оглед на тоа што ставот му се разликува од оној на 90% од машката популација на Земјава сигурен сум дека не ме лаже. И самиот карактер што го има си кажува многу работи и неговите други мислења.
Добро, исклучоци има во се..
Јас имав еден комшија.. мислам супер дечко си беше... е сега е монах, (од 25год - до крај)
За мене то е ко вонземјанец да иам видено.
Исто и со тој твојот пријател би било...
Постои некоја шанса да се работи за хормонски дисбаланс, или "едносмерна" сексуална ориентавција.. шо чисто сумљам.
 
Член од
5 август 2013
Мислења
108
Поени од реакции
39
Добро, исклучоци има во се..
Јас имав еден комшија.. мислам супер дечко си беше... е сега е монах, (од 25год - до крај)
За мене то е ко вонземјанец да иам видено.
Исто и со тој твојот пријател би било...
Постои некоја шанса да се работи за хормонски дисбаланс, или "едносмерна" сексуална ориентавција.. шо чисто сумљам.
Па не би рекол баш хормонски дисбаланс. Јас мислам дека тука влијаат повеќе надворешни фактори како религија макар што нема многу силно влијание, самата околина во која растело лицето, самото општество, начинот на кој се има претставено во околината и сл. Би ги вброил и психолошките фактори кои пак би кажал дека се условени од надворешни фактори. Да бидеме реални многу ретко ќе најдеш некој/а (во случајов конкретно за машката популација збориме) кои би се замонашиле, а голем дел од нив не можат да издржат зашто ти одиш контра на природата само за во служба на религијата што за мене лично е блесаво и не само за мастурбација, тие се осудени на вечен целибат, ама тоа е, не можеш да се избориш, а ниту се трудам. Овие заклучоци ги имам стекнато благодарние на тоа што во мојата околина има и вакви луѓе. ;)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Ne e grev, bidejki se e virtuelno, vo svesta, svetot, to est zivotot e mozdan fenomen, a ako sakate povikuvanje na avtoritet vo Satanic Bible pisuva jasno ,,WITH MASTURBATION YOU ARE IN COMPLET CONTROL OF SITYATION,, plus Diogen mudrecot praktikuval masturbiranje kako polesen nacin da se zadovoli sexualnata glad duri velel deka vistinitosta na ova e vo sporedbata deka ako bi bilo mozno so cesanjeto na stomakot da svrsime i da staneme siti togas nikoj ne bi rabotel za onie od kade si go vadi parceto leb. Sexot ima smisla ako e pravenjeto keif na drugata strana zasluzena stvar za istata, ako ne e... ako jucer ko znas skim sutra ko zna gde a sad ja onda jok bolje ova posto pak ke kazam kako slagvord se e vo svesta se e percepcija!
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Гревот се простува само ако имате автоматик часовник.
Инаку, се знае:
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.718
Поени од реакции
11.785
ЕКСТРЕМЕН МИКРОМЕНАЏМЕНТ:
Nice one :D

На темата:

Рекол некаде г-динот Исус да не мастурбираат идните генерации кои ќе го препознаат како „патот“?
Интересен „пат“ до „таткото“.
Што пат ќе да биде пак и тоа...
Не ова не она не вака не така...
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Грев е само ако те фатат, пошто ке бидеш за греови од што ке те зезаат.
--- надополнето: 20 октомври 2013 во 17:25 ---
А нај јако е што сите тие што ке те зезаат го маваат на велико... курот де... :)
 
M

Muranyi

Гостин
Мастурбацијата е најголем грев во време на неконтролирана пролиферација на градски старлети,елитни курви и партиски калаштури.Одговорноста за нашите постапки е во нашите раце.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom