Дали жените сакаат да голтаат?

Дали жените сакаат да голтаат?


  • Вкупно гласачи
    386

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
Bacillus gagous напиша:
Јас голтањето го гледам од понаков аспект. Според мене фактот дека ако цурата голтнала дека значи дека не се гади од типот и дека го сака заедно со неговите течности е само субјективен начин на гледање на работите , што автоматски води до бескрајни преписки.
Кога типот и типката се сексуално возбудени (читај напалени ) нормално е да почнат да водат љубов. Е сега во зависност колку се типот и типката напалени и спремни да експериментираат во сексот толку целиот чин на меѓусебно сексуално задоволување станува попервезен, како што некои би сакале да кажат, или поразличен како што јас би сакал да кажам. А поразличен значи и автоматски и поинтересен. Значи на која и се здосадило само орално да го задоволи партнерот , сакајќи да го направи целиот чин поинтерсен (или попервезен ), голта.Да бидам јасен тоа е само еден начин како да се направи сексот поинтересен. Нормално и типот би требало да придонесе за да сексот стане поинтересен , пошто ако стане сексот досаден и монотон , не ја биѓаа работата.
Pa ako si gi procital site mislenja od temava ke videse deka toa e kazuvano,kazuvano,kazuvano....
Ili pa sakas da povtaras samo nekoi mislenja i da ne potsetis na niv.
Ako e taka vo red...:pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
24 април 2005
Мислења
32
Поени од реакции
1
Нема ништо лошо во тоа девојка да голта сперма . Од таа материја деца се прават. Децата лоши ли се ?
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
lukumce напиша:
Нема ништо лошо во тоа девојка да голта сперма . Од таа материја деца се прават. Децата лоши ли се ?
Значи нема ништо лошо во тоа и момак да подгтне троа. од таа материја деца се прават. Децата лоши ли се?
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
lukumce напиша:
Нема ништо лошо во тоа девојка да голта сперма . Од таа материја деца се прават. Децата лоши ли се ?
Во право си..... од таа материја се прават деца.... но таа материја не мора секој да ја "јаде" ако не сака..... според твојата логика ке ти дадам друг пример со исто важна материја за нас..... т.е. водата што ја пиеме..... е убава.... сите ја сакаме.... сите ја користиме.... што не и туриме едно литар-два на девојката "долу кај тоа местото" кај што ја туриваме таа материјата од која се прават деца?....... Водата лоша ли е?:lud: ..... па макар и некој мултивитамински сок... од тие A+C+E.
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
Aceva напиша:
Значи нема ништо лошо во тоа и момак да подгтне троа. од таа материја деца се прават. Децата лоши ли се?
:)))))))))))))))))))))))))))))))
ја лизнаф коа сфршиф прфпут...соленко е.
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Caligula напиша:
:)))))))))))))))))))))))))))))))
ја лизнаф коа сфршиф прфпут...соленко е.
Што лизнал? Виш тоа пуно витамини и беланчевини, тоа здраво. Да се фрлиш у редовна консумација.
Баве, од уста треба да двоиме за вас.
 

Carlito Brigante

Хаусмајстор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
844
Поени од реакции
8
Оризот и „семето“

За да ја ограничам дискусијата на голтањето дрско ќе претпоставам дека она нема проблем со шмукањето. Значи проблемот е продуктот од шмукањето.
Ај да замислиме две хипотетички ситуации*:
- Обожавате ориз со пилешко ама не можете да смислите печен компир.
- Се враќате денеска од работа и дечкото ти направил ориз со убаво динстувано пиле од перутнина птуј. Ставил човекот винце на маса. Се убаво направил. И изморена восклукнуваш. Јадеш со сласт. Го фалиш јадењето на секој залак. За да биде ушто подобро, на крајот типот ги крева тањирите и ги измива педантно местејќи ги на своето место. Среќна си!
- По една недела доаѓаш дома. Те чека исто изненадување, само на маса има печени компири кој покрај тоа што не ги сакаш, тој ги зготвил очајно. Полека ги изедуваш и низ заби промрморуваш дека и покрај шо месото барало уште малце сол јадењето е добро. Следува повторно раскревање и миење на чиниите.

Аналогија:
Ако чоеков се изнамачил да ти пружи еба на годината, редно е дами мои да стиснете заби и да поминете преку гастрономските принципи и да му овозможете насмевка ако тоа ја измамува на крајот. А ако вие уживате во тоа, уште подобро.

*примеров е инспириран од теоретскиот експеримент на Ајншајн со возот.
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
Aceva напиша:
Значи нема ништо лошо во тоа и момак да подгтне троа. од таа материја деца се прават. Децата лоши ли се?
Секој си има свој "напиток".
Машкото подтгнува малку поинакви сокови, женското поинакви!

Нема потреба да си ги мешаме чашите! :)
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
4
Поени од реакции
1
Abe site goltat ama ne na sekoj
Na primer jas goltam ako mi e kef,a toa ne se pravi sekogas i na sekoj.
Zenski ako vi e kef i zadovolstvo pravete go toa.
 
Член од
28 јануари 2006
Мислења
31
Поени од реакции
1
pa moze da se kaze deka jas sakam. ama zavisi od partnerot. ako e nekoj sto mi e blizok i idam so nego podolgo vreme, togas e ok, ali ako imam sex so nekoj, moze da se kaze i nepoznat, sto ne go znam bas najdobro negovoto sexualno iskustvo, togas definitivno ne bi go pravela toa
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Dora напиша:
pa moze da se kaze deka jas sakam. ama zavisi od partnerot. ako e nekoj sto mi e blizok i idam so nego podolgo vreme, togas e ok, ali ako imam sex so nekoj, moze da se kaze i nepoznat, sto ne go znam bas najdobro negovoto sexualno iskustvo, togas definitivno ne bi go pravela toa
Малку ми е нејасно.
- Би имала секс со некој што може да се каже непознат иако не го знаеш баш најдобро неговото сексуално искуство
- А не би голтала негова сперма затоа што не го знаеш баш најдобро неговото сексуално искуство

Ако е за така и на тој со кој си подолго време можеби не му го познаваш најдобро неговото сексуално минато.
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Ја искрено никад не сум свршил на женска у уста, ама би сакал.
Барем еднаш. :)

Кандидатки си барам долго време, ама ете не ми се потрефило.
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Vaka poso temava e dosta dolga,i na forumov ima edno cudo stranici ne uspeav da gi procitam site i da vidam dali e napomenato slednovo:deka spermata e zdrava vidov deka ste spomnale,am ne vidov dali e spomnato deka ustvari spermata ne nisto drugo tuku smesa od krv i belkovini,drugo vkusot na spermata mnogu zavisi od nacinot na ishrana na coekot,znaci ako
tipot ljoka alkohol ko lud spermata ke mu bide odvratno gorcliva,a ako tipot ja sece votkata so A+C+E ke bide nesto po podnosliv,i se razbira ako deckoto pie samo A+C+E komotno moze da se kaze deka devojkata skoro i da uziva vo vkusot na negoviot eliksir
Inace od moite licni iskustva (kako doner :)) )doznav deka mojata sperma i ne e tolku odvratna,a moze i me lazele,sepak ja so devojka mi sme dosta open minded i si probavme i toa ona si goltna,arno ama me terase da ja poljubam posle,iskreno da vi kazam ne ja baciv,i normalno ona ne mi se naluti,a za muabetot deka i nie gi ljokame vasite dzusovi i toa drzi voda
Jao se izmoriv u P.M.
 
Член од
28 јануари 2006
Мислења
113
Поени од реакции
2
I svrsuvam i ja lapam bez problem. Sto vi e be lugje se gadite sami od sebe. Siguren sum deka 80% od vas ste si ja probale spermata. Ja licno ne gleam problem u toa.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Некаде прочитав дека голтањето сперма е полезно и затоа што организмот се навикнува на спермата на партнерот, па после тоа полесно жената може да забремени од него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom