Дали ги криете емоциите?

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Како доста емотивна личност сфатив дека и не е така добро да ги покажуваш емоциите пред сите. Порано навистина не можев да се контролирам толку и не ги потиснував. Лошото е што некои поединци ја искористуваат таа слабост на покажување емоции.
Потоа почнав да ги потиснувам. Се разбира се уште се уште сум истата емотивна личност, но овојпат внимавам пред кого покажувам емоции.
Е одамна го увидов ја тоа, така е, треба да се пази пред кого ќе бидеш емотивен или не. јас на пример никогаш не сум ги покажала таквите емоции во целост пред некого, зашто тоа си е мое, не сакам друг да ми се сити на моите солзи.:helou:
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Свесен сум дека понекогш грешам. Ама знам каде ми е грешката.
(во тоа што не ги искажувам емоциите).
Луѓе..., слободно кажете му на тој што го сакате - ДЕКА ГО САКАТЕ.
Верувајте, дека нема да погрешите.
СОНЦЕНЦЕ - Те сакам највеќе на светот - знаеш зошто, нели ?
1.ооо ооо ооо ооо ооо ооо пати повеќе и не се труди да докажеш дека ме сакаш повеќе од колку што те сакам јас тебе.
Не пишувај живти мене - СИ ЗНАЕШ. :back: :back:
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
па најдобро е да се кријат сега не е секогаш и за секој али тоа е секогаш па најсигурен пат за да не си заебан :(
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.424
Поени од реакции
22.035
koga gledam nekoj zalen film so drugarite gi krijam emociite a koga sum sam si placam kako malo dete
 

ЦРВЕНОКОСА

нескротлива
Член од
19 февруари 2007
Мислења
382
Поени од реакции
9
ги кријам....што и да ми се случува во животот,јас и понатаму го имам оној ист израз на лицето и нема шанса некој од с трана да примети дека нешто не е во ред со мене или дека дека нешто убаво ми се случува....не сум плачела пред никој за ништо....постои само една личност пред која не можам да скријам ништо..ме чита како буквар. а за другите сум иста-студена и безчуствителна...сепак,поинаква е ситуацијата кога маските се спуштаат и јас останувам сама со себе...се уште не успеав да ги скријам емоциите од самата себеси...
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Емоции, шо се тоа?? Ај донт хев дем :buum: Барем, не ги покажувам...
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
137
Поени од реакции
0
Najcesto ne gi krijam emociite, iako se slucuva i toa vo posebni slucaevi :wink:
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Па некој пат да некој пат не зависи как си расположен
 
Член од
28 ноември 2007
Мислења
45
Поени од реакции
0
Ги крием додека моем...кој немоем више пукамммм!:)
 
R

reactive89

Гостин
Се што мислам и чувствувам го искажувам кога веќе тие се реални!
Ако е веќе така зашто да не ги кажам!!!:smir:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Во последно време не.
Немам никаква потреба од тоа.
Само понекогаш.И тешко ми е поради тоа,ама има моменти кога навистина морам да скријам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom