Дали вреди да се напушти нашава земја?

Дали би ја напуштиле Македонија доколку ви се пружи прилика?


  • Вкупно гласачи
    585
Член од
6 јануари 2010
Мислења
248
Поени од реакции
54
ako ne vredelo nemalo cel narod da bega be sea so i da piseme ovde koa se nema para se bega i porano taka bilo pa na pecalba odele i ne se vratile dedovci pradevodci ne so im bilo ubo tuka koa nemale leb da jadat sea ima leb ali nema za meso suvomesnati i pak videl nevidel stransvto se bega
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
bev 6 meseci ima malce fazla kes nego ovde ali i dodta rabota ali sepak makedonija si e makedonija :)!!!:helou:
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Лично, јас, мислам дека никогаш не би ја напуштил земјава :Молам:Д Бест
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.621
Поени од реакции
10.882
Кога пред тебе синовите на мама и тато и тие со книшки ги примаат на работа, а тебе те тапшаат по рамо само и ти доаѓа преку к*р од сето тоа, фаќаш патот под нозе и си викаш никогаш веќе да не се вратам во оваа беда.
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Кога пред тебе синовите на мама и тато и тие со книшки ги примаат на работа, а тебе те тапшаат по рамо само и ти доаѓа преку к*р од сето тоа, фаќаш патот под нозе и си викаш никогаш веќе да не се вратам во оваа беда.
Една од милионите причини:smir:
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
60
Поени од реакции
5
Ја ако имам шанса би идел :)
А нема да почнувам да објаснувам зашто.....можам до утре би зборел ч(
 
К

Кики.

Гостин
за шетање да, ама за живеење не. не за друго туку слобода како овде нема никаде. а тој што мисли дека ке живее живот, може само да сонува за тоа кога ке има слободно време. :toe:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Лично, јас, мислам дека никогаш не би ја напуштил земјава :Молам:Д Бест
ај баш пообјасни зашо мислиш дека не би ја напуштил државава?

за шетање да, ама за живеење не. не за друго туку слобода како овде нема никаде. а тој што мисли дека ке живее живот, може само да сонува за тоа кога ке има слободно време. :toe:
ахххх не повеќе... се построго и построго станува... се „европизираме“ ако може така да кажам.. се скратуваат некои задоволсттва со тек на време.. уше малце па и за живеење ке ја напуштаме...
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Ако ја напуштам Македонија (да живеам на друго место) би отидол само во Индија или Тибет, но најмногу сакам на Марс или Плутон.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Jas ne bi otisla sega za sega barem,bezredie vladee definitivno nisto ne se ceni i poznavam mnogu slucai sto se primorani i nemaat drug izbor da odat vo strasnstvo posto SOPSTVENATA DRZAVA NE IM NUDI OSNOVNO ZA ZIVOT:tapp:
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Бегаш, правиш по можност добра паричка, и пак се враќаш тука. Дома си е дома.:pipi:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Кога би можеле да ја напуштите Македонија...

У нашава држава што нема аир нема... од ден на ден повеќе гледаме бедотија сиромаштија лаги превари и милион други невкусни работи.. Ме интересира колку од нас тука би ја напуштиле државава по завршување на факултет на пример или воопшто ако ви се пружи шанса за такво нешто, и каде би отишле...

Еве ја ке почнам... би ја напуштил од горенаведените факти односно највеќе ради економската состојба... мали плати низок стандард на живеачка а сепак скап живот! Би отишол да живеам во Германија, Австрија или Швајцарија..

ајде повелете вие сте на ред! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom