Дали би останале со партнерот ако...

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.670
Поени од реакции
11.718
Сите оние кои почувствувале длабока поврзаност, другарство или јебига не знам како да го наречам, тие што го почувствувале тоа знаат за што зборувам, би останале мада не знам што и да се случело. Е сега за оние кои гледаат само материјални срања, што сакаат само да се ебат, да имаат деца, да го издркаат на комшиката/комшијата, да го поминат денот, дај шта даш фаци, ова не важи. Јас лично, да, колку и да звучи патетично би останал со личноста која ми значи, ЗНАЧИ(тој збор ЗНАЧИ варира од личност до личност), без разлика на ситуацијата која се десила, ма што и да е...тоа го дели човекот од кукавицата, курот од пичката(со извинение)....
 
Член од
21 февруари 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
znaci vaka, ako go sakam partenot poveke od bilo sto bi ostanala so nego i vo tie teski momenti, bez razlika kakov ke bide posle nesrekata.... bitno e vo srceto da cuvstvuvam ljubov koja nikogas nema da zgasne :) :salut:
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
290
- Ако е мажена/женета- треба да останат заедно, а ако се само во врска мислам дека ке биде тешко ама треба да се разделат, заради тоа што ке ќе треба цел живот и младост да ни одат во гледање инвалид.Пр. Ако јас сум инвалид, би и рекол да си најде друг, значи ако јас ја сакам неа би ја оставил да живее среќно, а не цел живот да гледа инвалид!
 
Член од
17 март 2009
Мислења
194
Поени од реакции
22
Malce mi trebase da se pomilsam za temava, sto da pisam:)Bi ostanala vo nekoj pogled a vo nekoj pa i ne.Ako stanuva zbor za bolest za takvi stvari bi ostanalaa a ko stanuva zbor za nekoja prevara sto ne bi mozela nekogas toa da go podnesam sigurno nema da ostanama ako sum vo brak ke se razvedam.....Nekoj raboti mozam da gi progledam niz prsti ama nekoj ne.NEKOJ RABOTI NE MOZAM DA GI PROSTAM pa kolku i da go sakam....
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ги прочитав сите коментари на темава и морам да спомнам дека ми недостига Скорпио на форумов!:tv:

Стара тема, а сум ја прескокнувала за коментар, веројатно бидејќи сум се двоумела како би постапила. Сега, со сиот памет и срце можам да кажам дека би останала, без разлика што и да му се случи на мојот партнер, без разлика дали сме во брак или во врска.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
И јас би останал зашто да не.
Љубовта е посилна од се.:toe:
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Ако ми е жена тогаш би останал,ако веќе имаме и деца тогаш 100% останувам,но во врска не верувам.Не е така лесно да останеш покрај инвалид.Можеби е себично,но тоа е многу тешка одлука да останеш со некого без разлика колку ја сакаш таа личност има.Би било тешко,но ни јас самиот не би сакал во таква ситуација да држам некого покрај себе како заложник.Кога би останал инвалид самиот би прекинал и би и рекол да си најде некој друг.
 
Член од
31 октомври 2010
Мислења
338
Поени од реакции
58
- Ако е мажена/женета- треба да останат заедно, а ако се само во врска мислам дека ке биде тешко ама треба да се разделат, заради тоа што ке ќе треба цел живот и младост да ни одат во гледање инвалид.Пр. Ако јас сум инвалид, би и рекол да си најде друг, значи ако јас ја сакам неа би ја оставил да живее среќно, а не цел живот да гледа инвалид!
И самите не сме свесни за што зборуваме. Сите ние имам ставови но тие стануваат вистински кога се соочуваме со реалност и проблем, и тогаш го заземаме нашиот став. Во иста ситуација може поинаку да реагираме, па ставот да се промени.
И јас сум убедена дека ќе останам. Дека човекот што ми значи е истиот тој и физичкиот недостаток не е пречка за љубовта. Но, не е така. Со промените се променува и психолоѓката состојба. Ни тој ни јас нема да сме истите оние од пред тоа. Што ако мојот поглед и мојот глас станат предавници на сожалувањето а не потврда на љубовта. Што ако неговите реакции се претворат во сурово бегство од реалноста и потреба да се биде сам со себе? Која е веројатноста да се биде заедно и зошто. Дека ништо повеќе нема да е исто- нема. Сосема е поинаку да стретнете инвалид и да се вљубите. Кога процесите настанале пред да се запознаете. Можебу грешам, но, она што не сум го поминала не можам да сум сигурна кој тек ќе го добие. Желбата е едно, а реакцијата и одлуката сосема друга работа. Во секој случај за мене луѓето се деат по добар и лош дух. А оние кои ги посакувам се издвојуваат од другите по енергијата со која зрачат. Ова сепак не еодговор туку размислување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom