Дали би одбрале вечен живот?

Dali bi odbrale vecen zivot?

  • Da

    Гласови: 169 43,3%
  • Ne

    Гласови: 221 56,7%

  • Вкупно гласачи
    390
V

Vollstandig

Гостин
Да сум во можност би одбрал едно 1000 години да живеам па и повеќе, да можам да ги “проширам“ овие години што ги имам за живот на 1000 години со забавено стареење и се останато би било супер :)
 

insence

VendettaQ
Член од
30 јануари 2011
Мислења
193
Поени од реакции
12
Не би одбрал вечен живот, мислам дека е доволно,да видам како ќе ми израснат децата ,внуците и толку :)
 
Член од
9 март 2009
Мислења
212
Поени од реакции
24
Еден кинески мудрец има кажено:
И најголемиот жив мудрец е поголем будала од најголемиот мртов будала. Зошто? Затоа што знае што има после смрта ;)
Незнам за вас но јас баш би сакал да знам дали има или нема живот после смрта во секој случај е добро..

Иаку не би сакал да имам вечен живот- можеби долг но не вечен (значи Бесмртност НЕ!) ако можам да одредам кога да умрам тогаш би избрал таков вечен живот
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
113
Поени од реакции
56
Не би живеел вечно, дек некогаш после десетици илјади години ке ме гонат идните еволуирани луге и ке ме мислат за човек со ментална попреченост(исто како што би мислеле ние за еден неандерталец аку би дошол во град)
Би сакал само еден убав човечки живот, отприлика до 70/80 години негде, да постигнам некоја цел во животов, жена, деца, внуци итн...
за на крај...да сме живи и здрави... кој колку ке терат, никој не знајме:smir::pos2:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Дали би одбрале вечен живот? ... зашто да не доколку ми се пружа таква можност!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom