Дали Македонците во дијаспората треба да гласаат?

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
abc ti stvarno odis na spremanje a ne si glup da ne e dijasporata ovaa drzava ni 5 meseci ne bi preziveala samo zivite pari koi se vneseni od niv iznesuvaat 500 milioni evra godisno kj mene vselo da ne preteram ama do sega strancite imaat investirano okolu 70-100 milioni evra vo nedviznini i kako ovie luge da nemaat pravo na glas ti si najglup
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.225
Поени од реакции
21.486
За дискусија е рокот,ама може да се зголеми еве на максимални 24 календарски месеци.Што би било пристојно и разумно.:toe:



Македонско државјанство па макар и не знае на картата да ја најде Македонија,се заебаваш или колку да се најдеме во муабет?
Ете Братот имаше аргумент за 5 години, ти дали имаш аргумент за 24 месеци, или онака спонтано ти текна?

abc ti stvarno odis na spremanje a ne si glup da ne e dijasporata ovaa drzava ni 5 meseci ne bi preziveala samo zivite pari koi se vneseni od niv iznesuvaat 500 milioni evra godisno kj mene vselo da ne preteram ama do sega strancite imaat investirano okolu 70-100 milioni evra vo nedviznini i kako ovie luge da nemaat pravo na glas ti si najglup
Е тоа е но има луѓе кој неможат тоа да го сфатат или не сакаат да признат. За многумина овде кој се против тоа дијаспората да гласат најдобро решеније би било дијаспорците да праќаат само девизи и да не бараат ништо друго.

Право на глас?? Ма дали се тие луди што бараат такво нешто? Македонски пасош? Ма ај, ти дали знаеш уште македонски што не си дојден 25 месеци во Македонија?

Тоа е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom